Skip to content

ممکن است هنوز به ریموت کار کردنتان ( دورکاری ) پی نبرده باشید!

آیا فریلنسینگ برای شرکت ها خوب است؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۰
(۰)

همه ی ما در حال کارهای بصورت مجازی و دورکاری (کار از راه دور یا ریموت) هستیم. حرف های زیادی در مورد انجام دورکاری در منزل و یا جاهای دیگر وجود دارد. این کارها در هر جایی به صورت فردی و یا با هم کاری دیگران در حال اجرا شدن هستند. کار از راه دور و یا دورکاری در حال افزایش است و من از طرفداران این شیوه کاری هستم. ما باید بگویم که در این زمینه تمرکز درستی وجود ندارد.

دورکاری واقعی و یا نام مورد علاقه‌ی من که کار مجازی است در حال حاضر در بسیاری از عرصه ها در شرکت های زیادی در حال اجرا می باشد. شرکت های زیادی در حال حاضر از لحاظ جغرافیایی گسترده هستند و کارها به صورت مجازی و یا دورکاری در حال انجام شدن هستند. می توان دید که شرکت هایی که از این روش ها استفاده نمی کنند در حال از دست دادن سود و شاهد کاهش فروش خود هستند.

میزان دور بودن حوزه های کاری از لحاظ فیزیکی و دورکاری

شرکت ها تا به حال تا این قدر گسترده و دارای توزیع جغرافیایی نبودند. می توان دید که شعبه ها و تیم های کاری شرکت های زیادی در سر تا سر یک کشور و حتی در مواردی در تمام دنیا توزیع شده اند. در طیف شرکت هایی که می توان در مکان های مختلف در حوزه های متفاوت پیدا کرد، در یک سر شرکت ها می توان تیم ها و سازمان هایی را یافت که به طور کامل در یک مکان متمرکز شده اند و بیشتر مانند گذشته فعالیت ها از طریق ارتباط فیزیکی هماهنگ و انجام می شود.

ممکن است هنوز به ریموت کار کردنتان ( دورکاری ) پی نبرده باشید!

اما در سوی دیگر می‌توان شرکت های دیگری را یافت که به طور کامل از روش های دور کاری و کار مجازی برای پیشبرد امور مختلف استفاده می کنند. در میانه‌ی این طیف هم می‌توان شرکت های هیبریدی را دید که هم تاحدودی در فعالیت های خود متمرکز و در یک مکان مستقر هستند و هم از مزایای دورکاری و کار مجازی در بعضی زمینه ها بهره می‌برند. بیشتر شرکت ها در دنیای امروز از این شیوه‌ی هیبریدی برای انجام فعالیت های خود بهره می‌برند.

ریموت کار کردن، شرکت های هیبریدی و چالش های آن ها

به نظر می رسد که در زمینه‌ی شرکت هایی که به طور هیبریدی از هر دو نوع روش مجازی یا دورکاری و هم روش سنتی برای اداره‌ی امور استفاده می کنند چالش های بیشتری در زمینه‌ی مدیریت امور دیده می شود. دلیل این سختی هم مشکل بودن ایجاد هماهنگی بین قسمتی از شرکت که در دفتر مرکزی قرار دارد و دیگر بخش ها که در نقاط دورتر قرار دارند می باشد.

چرا ما این همه شرکت هیبریدی داریم که از لحاظ جغرافیایی توزیع شده هستند و به صورت ریموت کار می کنند؟ برای این پدیده دلایل زیادی وجود دارد که برای هر شرکتی چند تا از آن ها صدق می کند.

  1. تجمیع شرکت ها و یا خرید محل یک شرکت دیگر توسط شرکت جدید.
  2. رشد شرکت ها که در اثر حضور شرکت در حوزه های جفرافیایی جدید روی می دهد.
  3. صرفه جویی در هزینه ها که با بستن بعضی از اداره های شرکت و انتقال آن به نقاط دورتر که دارای هزینه ی کمتری هستند رخ می دهد.
  4. استفاده از افراد کارآمد که در نقاط دیگر بهتر می توانند به شرکت در پیشبرد اهداف خود کمک کنند.
  5. حفظ استعدادها و افراد کارآمد با اجازه دادن به آن ها برای کار در نقاط مختلف.

مهارت‌های رهبری مجازی و مدرن برای پیروزی در این عرصه لازم است.

برای بهره بردن از مزایای داشتن شرکتی که از لحاظ جغرافیایی دارای گستردگی است باید تلاش خود را برای بهره بردن از مدیریت مجازی برای کنترل کارهای مجازی در درون شرکت به کار برد. تاثیر روی گروه های کاری از فاصله‌ی دور، مدیریت دیدارهای موثر مجازی و از راه دور، تاسیس گروه های مجازی، هدایت کردن تیم ها و ایجاد یک فرهنگ سازنده در سراسر شرکت می تواند از مهارت هایی باشد که برای رهبری مجازی و مدرن نیاز است. شما باید به این مهارت ها دست یافته و در جهت تقویت این مهارت ها هم تلاش فراوانی را به کار ببرید.

با دورکاری فراتر از مرزهای تیمی و مشتریان خود فکر کنید.

یک امر مهم در زمان مدیریت تیم ها می تواند توجه به جنبه های دیگر هم باشد. هر شرکتی دارای مشتری هایی است و ممکن است به ارائه‌ی خدمات و یا محصولات متفاوتی بپردازد. برای شما مهم است که با توجه به حوزه‌ی کاری شرکت خود به اموری فراتر از تیم ها و کارهای مجازی یا دورکاری شرکت توجه کنید. یکی از مهم ترین این امور می تواند توجه به مشتری ها باشد. اما این ها باز هم بیان گر تمام جنبه های مورد نیاز برای موفقیت یک شرکت نمی باشد. در نظر گرفتن محصولات و بهبود ارائه و عرضه‌ی آن ها در بازار در کنار جلب رضایت مشتری می تواند به شما در بهبود تمام بخش های سازمان کمک کند.

مهارت های رهبری مجازی و مدرن برای پیروزی در این عرصه لازم است

کارکنان دور کار می توانند بیش از همه در انجام کارها مشارکت کنند.

همین که شما متوجه شدید که در یک گروه مجازی به صورت دورکاری حضور دارید. باید که مهارت های خود را در جهت ایجاد یک ارتباط موثر از راه دور با تیم های دیگر بهبود بخشید و به طور کامل خود را درگیر اجرای بهتر مسئولیت های خود در شرکت نمایید. درگیر نمودن خود در جهت اجرای بهتر مسئولیت ها می تواند خروجی های بسیار بهتری را برای شرکت به دنبال داشته باشد.

حتما خود را برای مدیریت مجازی امور آماده کنید.

تمرکز شما نباید روی مکانی باشد که دارید در آن کار می کنید. تمرکز باید روی کاری باشد که باید انجام دهید. کار شما باید سر وقت و با هم کاری دیگر اعضای شرکت، مدیران، شرکای بیرونی، و مشتری ها انجام شود. شما تنها در صورتی می توانید به این هدف برسید که از مهارت های درست در این زمینه بهره ببرید. پس هر چه زودتر مهارت های خود را در زمینه ی مدیریت مجازی و همه جانبه ی امور افزایش دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  نکاتی که هنگام ترجمه مقالات پزشکی باید در نظر داشته باشیم!

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =