Skip to content

چرا برون‌سپاری پروژه به صرفه‌تر است؟

چرا برون‌سپاری پروژه به صرفه است

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۵
(۱)

چرا برون‌سپاری پروژه به صرفه است ‌؟ مفهوم برون‌سپاری پروژه در دهه ۱۹۹۰ میلادی رایج شد؛ چون شرکت‌ها سعی در کنترل هزینه‌های کاری خود در آن دوره داشتند. با توسعه این مدل، برون‌سپاری پروژه نه تنها به عنون یک اقدام عالی برای کاهش هزینه‌ها ظاهر شد؛ بلکه به عنوان یک ابزار برنامه‌ریزی استراتژیک شناخته شد. امروزه برون‌سپاری پروژه همچنان گزینه جذابی برای کسب و کارها می‌باشد.

در ابتدا برون‌سپاری در بزرگترین شرکت‌ها انجام شد؛ اما در چند وقت اخیر شرکت‌های کوچک و متوسط متوجه شده‌اند که برون‌سپاری برخی یا تمام عملکردهای تجاری آن‌ها می‌تواند منجر به مدیریت موثرتر زمان؛ هزینه‌ها و بهبود فرآیندها و کنترل‌های بیشتر آن‌ها شود.

برون‌سپاری پروژه

به طور طبیعی تمام کسب و کارها برای تامین نیازهای خود باید مقدار مشخصی از هزینه‌های سربار را متحمل شوند (به عنوان مثال هزینه‌های حقوقی؛ مالیاتی؛ منابع انسانی؛ بهداشت و ایمنی؛ حقوق و دستمزد؛ دفاتر حسابداری و غیره) و برون‌سپاری پروژه یکی از راه‌حل‌هایی است که با استفاده از منابع خارجی؛ اغلب موثر یافت می‌شود. در حقیقت در بسیاری از موارد؛ SEM‌ها به سادگی منابعی را برای تامین نیازهای دفتر کار خود ندارند و بنابراین در این زمان است که به اهمیت برون‌سپاری پی خواهند برد.

حتی امروزه برخی از کسب و کارها به طور کامل مفهوم برون‌سپاری پروژه را درک نکرده‌اند و همچنین مزایای احتمالی استراتژیک و پس‌انداز هزینه‌هایی که می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند را درک نکرده‌اند. تاثیر معرفی برون‌سپاری در زیرساخت‌های تجاری می‌تواند طیف وسیعی از تجربه و بینش تجاری را در مدت زمان بسیار کوتاهی برای یک سازمان به ارمغان بیاورد.

پیشنهاد می‌کنیم:  نکته هایی برای استخدام یه سئوکار حرفه‌ای

برون‌سپاری پروژه و تمرکز روی کسب و کار

ارزش بالای وقت کارمندان یکی از دلایل خاصی است که باعث پذیرش برون‌سپاری پروزه می‌شود. کارمند به جای این که یک ساعت از وقت ارزشمند خود را صرف فعالیتی کند که درآمدی ندارد می‌تواند به فعالیت‌های درآمدزای دیگر بپردازد. با توجه به این که این فعالیت‌ها ممکن است درآمد قابل‌توجهی را به همراه داشته باشند؛ منصفانه است که این مورد را با این جمله توصیف کنیم که وقت کارمندان بسیار با ارزش‌تر است و به همین دلیل با برون‌سپاری به کارمندان اجازه داده می‌شود تا تمرکز بیشتری روی کار خود داشته باشند. یک شرکت می‌تواند روی منلطق استراتزیک مناسب (مشتریان، بازارها و رقبا) تمرکز کند؛ روندهای خاص را شناسیایی کند و به تغییر شرایط بازار پاسخ دهد.

کنترل بیشتر با برون‌سپاری پروژه

کاهش هزینه به احتمال زیاد تنها دلیل برون‌سپاری پروژه نمی‌باشد؛ اما می‌تواند عامل اصلی آن باشد. برون‌سپاری هزینه‌های ثابت را به هزینه‌های متغییر تبدیل می‌کند و با آزاد کردن سرمایه به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا در همان مراحل ابتدایی از هزینه‌های زیاد جلوگیری کنند. سرمایه‌گذارن؛ برون‌سپاری پروژه را مثبت می‌دانند چون که به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا سرمایه گذاری بیشتری را روی فعالیت‌های درآمدزا انجام دهند. برون‌سپاری می‌تواند در مقایسه با هزینه خدمات داخلی، صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه ها را ایجاد کند.

به طور کلی سه دلیل برای اثبات این موضوع وجود دارد:

 1. برون‌سپاری منافع حاصل از فرایندها و صرفه اقتصادی را به همراه دارد.
 2. برون‌سپاری می‌تواند هزینه‌های نیروی کار را کاهش دهد.
 3. با برون‌سپاری می‌توان از تجربه افراد مختلف با مجموعه مهارت‌های مختلف و سطح تجربه متفاوت استفاده کرد.
پیشنهاد می‌کنیم:  ۳ استراتژی و راهکاری که برای نجات وب‌سایت‌تان از شکست باید اجرا کنید.

مدیریت موفقیت‌آمیز پروژه‌ها

پروژه‌ها برای موفقیت به طور کلی به منابع و تخصص متغییر نیاز دارند. یک عملکرد داخلی ممکن است در مکان‌یابی و استخدام کارکنانی که قادر به پاسخگویی به خواسته‌های پروژه هستند؛ مشکلاتی را تجربه کند. یک شرکت برون‌سپاری خوب دارای منابع، دانش و انعطاف‌پذیری لازم برای تحقق برنامه‌های موقت خواهد بود. برون‌سپاری در این شرایط می‌تواند یک راه حل ایده‌آل و بسیار مقرون به صرفه باشد.

کاهش ریسک و افزایش کنترل

همه سازمان‌ها باید مقدار مشخصی از ریسک را مدیریت کنند (بازارها، شرایط مالی؛ فناوری‌ها، مقررات دولتی و غیره)؛ اما برون‌سپاری برخی از عملکردهای تجاری ارائه‌دهندگان را قادر می‌سازد این ریسک‌ها برای برای مشتریان خود بپذیرند و مدیریت کنند. ارائه‌دهندگان به طور کلی می‌توانند با مهارت‌های بیشتری این خطرات را در زمینه‌های تخصصی خود اداره کنند.

سازمان‌هایی که تعداد کارمندان کمتری دارند می‌توانند از طریق کمبود منابع کافی برای تفکیک وظایف؛ در معرض خطرهای کنترل در حسابداری و سایر سیستم‌های خود قرار بگیرند. این امر همچنین می‌تواند منجر به دو قطبی شدن دانش مهم شرکتی با یک یا چند کارمند شود. از منابع خارجی می‌توان برای مدیریت این خطرات از طریق توسعه فرآیندهای مناسب که عملکردها را تفکیک می‌کنند و نظارت مدیریتی بیشتری را در تیم بزرگتری که توسط شرکت برون‌سپاری ارائه می‌شود؛ استفاده کرد.

انعطاف‌پذیری؛ نظارت و رضایت مشتری

برون‌سپاری به مشاغل اجازه می‌دهد تا ارائه دهنده مناسبی پیدا و انتخاب کنند و بتوانند ساختار و فرآیندهای تجاری خود را کامل کنند. یک شرکت برون‌سپاری خوب خواهان همکاری بسیار نزدیکی با مشتریان است. در نهایت ارائه‌دهنده برون‌سپاری تاکید بیشتری روی رضایت مشتری و ارائه خدمات دارد.

پیشنهاد می‌کنیم:  تعرفه تبلیغات بنری، موشن‌گرافی و اینفوگرافی

نظارت و گفتگوی منظم با مشتری به منظور حفظ روابط کاری طولانی مدت و تامین نیازهای مداوم مشتری بسیار مهم است. به احتمال زیاد در عملکردهای برون‌سپاری شده افزایش قابل توجهی در بهره وری؛ کیفیت و معیارهای عملکردی وجود دارد. در صورت بروز هر گونه مشکلی محافظت از شهرت و روابط آن‌ها با پرداخت سریع و محکم به نفع شرکت برون‌سپاری است.

نتیجه گیری

برای پاسخ به این سوال که چرا برون سپاری پروژه به صرفه است ، برون‌سپاری پروژه به همان اندازه که به شرکت‌های بزرگ مربوط می‌شود به شرکت‌های کوچک و متوسط هم مربوط می‌شود. مزایای آشکار مالی در زمینه سرمایه گذاری و صرفه‌جویی در هزینه‌های دفتری و افزایش درآمد حاصل از تمرکز بیشتر، با برون‌سپاری پروژه حاصل می‌شود. از مزایای دیگر برون‌سپاری می‌توان به کاهش ریسک؛ افزایش کنترل؛ مدیریت پروژه؛ انعطاف‌پذیری و بهبود فرآیندها اشاره کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

۲ Comments

 1. هانیه

  سلام ممنون از مقاله خوبتون

  • ادمینModerator

   موفق باشید


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 18 =