Skip to content

دلیل برجستگی روی برخی کلیدهای کیبورد

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه
۰
(۰)

دلیل برجستگی روی برخی کلیدهای کیبورد چیست؟ به صفحه کلید لپ‌تاپ یا کیبورد سیستم دسکتاپ خود نگاه کنید. تمام دکمه‌ها دارای شکل مشترکی هستند و در حقیقت کلیدهای حرفی دقیقا یکسان هستند همه دارای یک شکل مربعی با گوشه‌های گرد هستند. اما دو تا از کلیدها وجود دارند که کمی متفاوت هستند کلید‌های F و J. این دو دارای برجستگی‌های کمی در قسمت پایین خود هستند.

به نظر شما دلیل برجستگی روی برخی کلیدهای کیبورد چیست و این برجستگی‌ها برای چه کاری مناسب است؟

اول از همه شما باید این موضوع را درک کنید که کیبورد یا همان صفحه کلید یک ابزار است. دقیقا این ابزار هم مانند سایر ابزارهای دیگر به گونه ای طراحی شده‌ است تا افراد بتوانند حداکثر عملکرد را داشته باشند. در هنگام نوشتن مقاله‌های خود شما باید ممنون صفحه کلیدتان باشید چون به شما امکان می‌دهد تا خیلی سریع بنویسید. حتی حروف در صفحه کلیدهایی که دارای چینش کلمات QWERTY هستند، کلیدها به گونه‌ای سازماندهی شده‌اند که کلیدهایی که به طور رایج استفاده می‌شوند در نزدیکی همدیگر قرار نگیرند به طوری که هر دست بتواند به طور جداگانه کاری برای انجام‌دادن داشته باشند. بسیاری از افکار به سمت ایجاد کیبوردهای مدرن متمایل شد و به همین دلیل کلیدهای J و F با برآمدگی های کوچکی ساخته شدند.

این برآمدگی‌های کوچک روی کلیدهای F و J به شما این امکان را می‌دهد که بدون نگاه‌کردن به صفحه کلید دستان خود را روی کیبورد قرار دهید. همچنین می‌توانید به سرعت انگشتان خود را در مکان‌های مناسب و روی صفحه کلید قرار دهید. با اطلاع از اینکه دکمه‌های F و J کجا قرار دارند، می‌توانید کلیدهای اصلی دیگر را فقط با استفاده از حافظه خود پیدا کنید. اما چرا دکمه‌های F و J برای این نقش انتخاب شدند؟

دلیل برجستگی روی کلیدهای F و J کیبورد

تایپ ۱۰ انگشتی یک مهارت است که ارزش یادگرفتن دارد. این کلیدها به افراد مبتدی که به دنبال یادگیری این مهارت هستند  کمک می‌کنند تا بتوانند قسمت وسط صفحه کلید را پیدا کنند. این دستگاه برای استفاده از هر ۱۰ انگشت طراحی شده است. هر چه تعداد انگشتان بیشتری در تایپ‌کردن حضور داشته‌باشند، شما می‌توانید به صورت سریعتری تایپ کنید. دکمه‌های F و J در موقعیتی مناسب قرار گرفته‌اند و شما به راحتی می‌توانید بدون صرف زمان کلیدهای شاخص را پیدا کنید.

دلیل برجستگی روی برخی کلیدهای کیبورد

قبل از به وجود آمدن کامپیوترها، تاپیست‌ها به چندین ماه زمان نیاز داشتن تا مهارت کار با ماشین تحریر را کامل کنند. آن‌ها مجبور بودند که نحوه‌ی سریع تایپ‌کردن را یاد بگیرند و اشتباهات تایپی را به حداقل برسانند. آن‌ها هنگام تایپ مجبور بودند به کاغذ نگاه کنند و در حین حال موقعیت مطلوب انگشتان خود را روی کلیدهای ماشین تحریر هم حفظ کنند. به همین دلیل بود که بعدها دکمه‌های F و J با برجستگی‌های کوچکی مشخص شدند.

امروزه به ندرت افرادی پیدا می‌شوند که به دنبال متمایز‌کردن سبک تایپ‌کردن خود باشند و خیلی از افراد هنگام تایپ‌کردن از هر ۱۰ انگشت دست خود استفاده نمی‌کنند. در حقیقت فقط از ۳ یا ۴ انگشت خود استفاده می‌کنند و این یک امر عادی است. بنابراین اگر به برجستگی‌های کلیدهای F و J اهمیتی نمی‌دهید احساس نگرانی نداشته باشید. شاید در آینده برجستگی‌های کلید های F و J از کیبوردها حذف شوند، بدانید که هیچ کس واقعا از آن‌ها استفاده نمی‌کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  ترندهایی که درمورد شبکه‌های اجتماعی در سال 2021 باید بدانید

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + نه =