Skip to content

راهنمای سبک زندگی فریلنسری سالم – ایجاد تعادل بین زندگی حرفه ای و شخصی

سبک زندگی سالم فریلنسری

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۷ دقیقه
۴
(۳)

 چطور یک سبک زندگی فریلنسری سالم داشته باشیم؟ بعد از اینکه تصمیم گرفتید به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شوید این سوال مهم پیش روی شما قرار می‌گیرد. درست است که در فریلنسری شما رئیس خودتان هستید و برخی قدرت‌ها را به دست می آورید اما برخی از مسئولیت‌های مهم وجود دارد که باید آن‌ها را به نحو احسن انجام دهید. برای دستیابی به اهداف نهایی داشتن یک سبک زندگی سالم فریلنسری باید داشته باشید. در ادمه ۷ نکته برای رسیدن به سبک زندگی سالم فریلنسری بیان شده است.

۷ نکته برای رسیدن به سبک زندگی سالم فریلنسری

مرز بین زندگی کاری و شخصی خود را مشخص کنید

وقتی به عنوان فریلنسر شروع به کار می‌کنید به احتمال زیاد در خانه کار خود را آغاز می‌کنید. در این شرایط زندگی کاری شما با زندگی شخصی شما به احتمال زیاد با هم ترکیب می‌شود، بنابراین تعیین مرزهای واضح بین این دو زندگی بسیار مهم است. ایده خوب این است که محلی از خانه را برای اهداف کاری خود تعیین کنید. داشتن یک دفتر کاری در خانه می‌تواند به شما اجازه دهد که بهتر روی کار خودتان تمرکز کنید و خلاق‌تر شوید. بهتر است به دنبال یک دکوراسیون فضای کاری الهام بخش باشید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

برای یک سبک زندگی سالم فریلنسری برای خودتان برنامه کاری داشته باشید

بعد از اینکه فضای کاری خود را در خانه مشخص کردید ایجاد یک برنامه کاری که بتوانید آن را دنبال کنید بسیار مهم است. برنامه کاری به شما کمک می کند تا از وقت خود بهتر استفاده کنید. سعی کنید ساعت هایی از روز را که توانایی کار کردن بهتر دارید را پیدا کنید و از این ساعات برای کار کردن استفاده کنید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

خودتان را شلوغ نکنید

برای رسیدن به سبک زندگی سالم فریلنسری، سازماندهی، سازماندهی، سازماندهی کنید! بخش مهمی از کار فریلنسر مراقبت از مشتری‌ها است و بهترین راه برای انجام این کار تفکیک درست کارها و رعایت مهلت‌های زمانی است که شما به مشتری‌های خود وعده داده‌اید. هر پروژه را در یک فولدر جداگانه در سیستم ذخیره کنید و بر اساس آن کارهای خود را مرتب کنید. لیست کارهای ناتمام خود را نگه دارید تا کارهایی که نیاز به تکمیل شدن دارند را به راحتی ردیابی کنید. برنامه‌هایی مانند Wunderlist و Evernote به شما کمک می‌کنند تا جریان کاری بسیار سازمان یافته‌تری داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم:  چگونه می‌توانیم از مموری ترنسلیشن (حافظه ترجمه) استفاده کنیم؟

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

امور مالی خود را مدیریت کنید

کار کردن به عنوان یک فریلنسر به این معناست که شما مسئولیت هر قسمت از کار خود را به عهده دارید و تقریبا عادی است که پول بخش مهمی از موفقیت شما باشد. عدم مدیریت امور مالی می‌تواند استرس زا باشد و می‌تواند مهلت‌های از دست رفته برای پرداخت را به یک کابوس تبدیل کند. چند برنامه دسکتاپ و اپلیکیشن وجود دارند (مانند Goodbudget و Moni) که به شما کمک می کنند امور مالی خود را تنظیم کنید. شما باید تمام هزینه‌های بدست آمده و خرج شده خود را پیگیری کنید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

منزوی نشوید، اجتماعی باشید

یک فریلنسر خیلی ساده در مشغله کاری خود غرق می‌شود و فراموش می‌کند که دنیایی هم برای زندگی کردن وجود دارد. این قاعده در سبک زندگی سالم فریلنسری نمی‌گنجد، فراموش نکنید که شما باید بیرون بروید و با مردم تعامل داشته باشید. شبکه خود را با کمک سایت‌ایی مانند لیندکین گسترده کنید یا اگر می‌خواهید می‌توانید تعاملات فیس تو فیس داشته باشید از Meetup استفاده کنید تا افرادی که علایق مشابهی با شما دارند را پیدا کنید و به جلسات محلی بپیوندید.

منزوی نشوید، اجتماعی باشید

خوب بخورید، خوب ورزش کنید، این همان سبک زندگی سالم فریلنسری است!

با خوب غذا خوردن و ورزش منظم می‌توانید زندگی شادتر و سالمتری داشته باشید. بدن سالم به شما کمک می‌کند تا از همه استرس های شغل فریلنسری خود رها شوید. خواب خوب بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که ساعات مناسبی را به خوابیدن اختصاص داده اید. اگر برای خواب مشکل دارید باید بتوانید افکار ناخوشایند را از خود دور کنید، یوگا می‌تواند به طور مثال در این راه به شما کمک کند.

خوب بخورید، خوب ورزش کنید

برای خود وقت بگذارید

در وهله اول دلایلی که شما تصمیم گرفته‌اید به عنوان یک فریلنسر کار کنید را از یاد نبرید. در کنار کار کردن شما باید برای تعطیلات خود وقت بگذارید و فعالیت‌هایی که به شما کمک می‌کند ذهن خود را از کار دور کنید را انجام دهید.

برای خود وقت بگذارید

نکاتی که در بالا بدان‌ها اشاره شد به شما کمک می‌کند تا سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشید و تعادل زندگی خود را حفظ کنید، اما بهتر است که از نکات زیر هم غافل نشد.

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟

به عنوان یک فریلنسر چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟ هیچ چیز کاملا شبیه به سبک زندگی فریلنسر نیست. این خود فریلنسر است که تصمیم می‌گیرد در چه ساعتی کار کند و چه لباسی بپوشد و هرگز درگیر رفت و آمدهای روزانه خود نباشد. این نوع آزادی بسیار عالی است. اما همیشه همه چیز زیبا و ایده‌آل نیست. بعضی اوقات تصمیم‌گیری در مورد ساعت کاری می‌تواند مشکل‌ساز شود. به عنوان مثال یک فریلنسر ممکن است در طول روز به دنبال تفریح و سرگرمی خود باشد و در عوض ساعاتی از شب را به کار کردن بپردازد.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

عیب این کار چیست؟ اگر شما برای یک یا دو پروژه چند ساعت از خواب خود را از دست بدهید ممکن است مشکلی برای شما ایجاد نشود و هر فریلنسری ممکن است هر از گاهی با این مسئله برخورد داشته باشد. اما کار کردن در ساعات شبانه می‌تواند موجب مختل شدن تولید ملاتونین (هورمونی که به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می‌کند) و اختلال در خواب شود. وقتی شما به رختخواب می‌روید نه تنها به سختی به خواب می‌روید بلکه خوابی هم که دارید از کیفیت کمتری برخوردار است.

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟

اگر فقط یکبار این اتفاق بیافتد این موضوع مشکل‌ساز نیست اما اگر هر شب یا چند شب به همین روال پیش بروید چرخه‌ی خواب خود را مختل خواهید کرد. این بدان معناست که شما به صورت بسیار مشکلی می‌توانید به ۸ ساعت کامل خواب شبانه خود دست پیدا کنید. شما ممکن است دچار کمبود خواب شوید و قادر نخواهید بود روز بعدی به درستی روی کارهایتان تمرکز کنید. به مرور زمان خروجی کاری شما کمتر می‌شود و در نتیجه بیکار خواهید شد.

سبک زندگی فریلنسری سالم با تجربه خوابی آرام

فریلنسرها به نظم و انضباط زیادی نیاز دارند. هیچ کارفرمایی از شما نمی‌خواهد که شما خودتان را زجر بدهید و کارتان را انجام دهید. شما باید روی تصمیمات خودتان کار کنید و یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید. شما باید یک روال خواب خوب ایجاد کنید. اما چگونه می‌توانیم این روال را ایجاد کنیم؟ بیشتر فریلنسرها از کار‌کردن در ساعات روز خودداری می‌کنند و این یکی از دلایلی است که می‌تواند برای یک فریلنسر بسیار جذاب باشد. اما نباید فریب بخورید، در یک روتین تنظیم شده مغز شما بسیار بهتر کار خواهد کرد. در یک روال تنظیم شده مغز شما می‌تواند به صورت خودکار تغییر کند. این یک روش بسیار موثر برای داشتن عملکرد مغزی است. زیرا تعداد تصمیماتی که باید اتخاذ شود، کاهش پیدا می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم:  5 مورد از رایج‌ترین اشتباهات و مشکلات فریلنسر ها

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟ با تنظیم زمان بیدار شدن

بهترین کاری که برای بهبود خواب خود می‌توانید انجام دهید، تنظیم زمان بیدار‌شدن از خواب است. باید بهترین زمان صبحگاهی را برای بیدار شدن انتخاب کنید. شما هر روز و ترجیحا تا آخر عمر در این ساعت تنظیم شده از خواب بیدار می‌شوید. در اواخر هفته به دلیل این که شب گذشته تا دیر وقت کار کرده‌اید، زیاد نخوابید، در اینصورت ممکن است بدن شما به دیر بیدار شدن عادت و روال خواب و کاری شما را از حالت خود خارج کند.

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟ با تنظیم زمان به خواب رفتن

ممکن است برای تعیین زمان خواب به کمی آزمایش و خطا احتیاج داشته باشید. شما باید ساعت خواب خود را به گونه ای تنظیم کنید که ۸ ساعت خواب را داشته باشید. وقتی مغز شما به اندازه کافی استراحت کرد بدون اینکه نیازی به زنگ ساعت داشته باشید از خواب بیدار می شوید.

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟ با ایجاد یک روال خواب آرامش بخش

قدم بعدی این است که یک روال آرامش بخش را ایجاد کنید. با توجه به اینکه ۲۳ درصد از افراد به علت استرس نمی‌خوابند، حذف فعالیت‌های استرس‌زا قبل از خواب بسیار مهم است. قانون اول اینکه کلیه وسایل الکترونیکی خود را قبل از خواب خاموش کنید. در این مدت نور چراغ‌ها را به حداقل برسانید. یک فعالیت آرامش‌بخش برای انجام‌دادن پیدا کنید. این فعالیت می‌تواند کتاب خواندن، دوش‌گرفتن یا گوش‌دادن به یک موسیقی آرامش‌بخش باشد.

چگونه شب خواب راحتی داشته باشیم؟

نکته مهمی که وجود دارد این است که هر شب این روال را دنبال کنید. این عمل بسیار مهم است زیرا به بدن شما اعلام می‌کند که زمان رفتن به رختخواب چه موقعی است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 1 =