Skip to content

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

سبک زندگی سالم فریلنسری
۴
(۳)

 چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟ بعد از اینکه تصمیم گرفتید به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شوید این سوال مهم پیش روی شما قرار می گیرد. درست است که در فریلنسری شما رئیس خودتان هستید و برخی قدرتها را به دست می آورید اما برخی از مسئولیت های مهم وجود دارد که باید آنها را به نحو احسن انجام دهید. برای دستیابی به اهداف نهایی داشتن یک سبک زندگی سالم فریلنسری باید داشته باشید. در ادمه ۷ نکته برای رسیدن به سبک زندگی سالم فریلنسری بیان شده است.

۷ نکته برای رسیدن به سبک زندگی سالم فریلنسری

مرز بین زندگی کاری و شخصی خود را مشخص کنید

وقتی به عنوان فریلنسر شروع به کار می کنید به احتمال زیاد در خانه کار خود را آغاز می کنید. در این شرایط زندگی کاری شما با زندگی شخصی شما به احتمال زیاد با هم ترکیب می شود، بنابراین تعیین مرزهای واضح بین این دو زندگی بسیار مهم است. ایده خوب این است که محلی از خانه را برای اهداف کاری خود تعیین کنید. داشتن یک دفتر کاری در خانه می تواند به شما اجازه دهد که بهتر روی کار خودتان تمرکز کنید و خلاق تر شوید. بهتر است به دنبال یک دکوراسیون فضای کاری الهام بخش باشید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

برای یک سبک زندگی سالم فریلنسری برای خودتان برنامه کاری داشته باشید

بعد از اینکه فضای کاری خود را در خانه مشخص کردید ایجاد یک برنامه کاری که بتوانید آن را دنبال کنید بسیار مهم است. برنامه کاری به شما کمک می کند تا از وقت خود بهتر استفاده کنید. سعی کنید ساعت هایی از روز را که توانایی کار کردن بهتر دارید را پیدا کنید و از این ساعات برای کار کردن استفاده کنید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

خودتان را شلوغ نکنید

برای رسیدن به سبک زندگی سالم فریلنسری ، سازماندهی، سازماندهی، سازماندهی کنید! بخش مهمی از کار فریلنسر مراقبت از مشتری ها است و بهترین راه برای انجام این کار تفکیک درست کارها و رعایت مهلت های زمانی است که شما به مشتری های خود وعده داده اید. هر پروژه را در یک فولدر جداگانه در سیستم ذخیره کنید و بر اساس آن کارهای خود را مرتب کنید. لیست کارهای ناتمام خود را نگه دارید تا کارهایی که نیاز به تکمیل شدن دارند را به راحتی ردیابی کنید. برنامه هایی مانند Wunderlist و Evernote به شما کمک می کنند تا جریان کاری بسیار سازمان یافته تری داشته باشید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

امور مالی خود را مدیریت کنید

کار کردن به عنوان یک فریلنسر به این معناست که شما مسئولیت هر قسمت از کار هود را به عهده دارید و تقریبا عادی است که پول بخش مهمی از موفقیت شما باشد. عدم مدیریت امور مالی می تواند استرس زا باشد و می تواند مهلت های از دست رفته برای پرداخت را به یک کابوس تبدیل کند. چند برنامه دسکتاپ و اپلیکیشن وجود دارند (مانند Goodbudget و Moni) که به شما کمک می کنند امور مالی خود را تنظیم کنید. شما باید تمام هزینه های بدست آمده و خرج شده خود را پیگیری کنید.

چطور یک سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشیم؟

منزوی نشوید، اجتماعی باشید

یک فریلنسر خیلی ساده در مشغله کاری خود غرق می شود و فراموش می کند که دنیایی هم برای زندگی کردن وجود دارد. این قعده در سبک زندگی سالم فریلنسری نمی گنجد، فراموش نکنید که شما باید بیرون بروید و با مردم تعامل داشته باشید. شبکه خود را با کمک سایت هایی مانند لیندکین گسترده کنید یا اگر می خواهید می توانید تعاملات فیس تو فیس داشته باشید از Meetup استفاده کنید تا افرادی که علایق مشابهی با شما دارند را پیدا کنید و به جلسات محلی بپیوندید.

منزوی نشوید، اجتماعی باشید

خوب بخورید، خوب ورزش کنید، این همان سبک زندگی سالم فریلنسری است!

با خوب غذا خوردن و ورزش منظم می توانید زندگی شادتر و سالمتری داشته باشید. بدن سالم به شما کمک می کند تا از همه استرس های شغل فریلنسری خود رها شوید. خواب خوب بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید که ساعات مناسبی را به خوابیدن اختصاص داده اید. اگر برای خواب مشکل دارید باید بتوانید افکار ناخوشایند را از خود دور کنید، یوگا می تواند به طور مثال در این راه به شما کمک کند.

خوب بخورید، خوب ورزش کنید

برای خود وقت بگذارید

در وهله اول دلایلی که شما تصمیم گرفته اید به عنوان یک فریلنسر کار کنید را از یاد نبرید. در کنار کار کردن شما باید برای تعطیلات خود وقت بگذارید و فعالیت هایی که به شما کمک می کند ذهن خود را از کار دور کنید را انجام دهید.

برای خود وقت بگذارید

نکاتی که در بالا بدان ها اشاره شد به شما کمک می کند تا سبک زندگی سالم فریلنسری داشته باشید و تعادل زندگی خود را حفظ کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 13 =