Skip to content

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
۴.۷
(۳)

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟ از آنجا که هر ساله تغییرات زیادی در دنیای دیجیتال ایجاد می‌شود ما باید عملکرد، دانش، مهارت‌ها و برنامه‌های خود را متناسب با این تغییرات ارتقاء دهیم. صرف نظر از فرایند شغلی، باید به ترند بازار توجه داشته باشم و در واقع یکی از مهارت‌های اصلی هر طراح وب سایت حرفه‌ای، سازگاری و انطباق با بازار می‌باشد، اما این مهارت تنها مهارت کافی و لازم برای یک طراح وب سایت نیست.

همانطور که به وضوح می‌توانیم متوجه شویم، نقش یک طراح وب سایت به سرعت و متناسب با نیاز مشتری تغییر می‌کند. البته این نیازها تحت تاثیر فرآیند صنعتی و به طور کلی رقبای مشتریانِ شما می‌باشد. به عنوان یک متخصص در زمینه طراحی وب، وقتی که در مورد رشد کسب و کار خود فکر می‌کنید باید چشم اندازهای روشنی را متصور شوید.

مهارت‌های مورد نیاز فریلنسر طراحی وب سایت

یک طراح وب می‌تواند تحت تأثیر پیشرفت سریع علم و تکنولوژی، به طور مداوم خود را به‌روزرسانی کند که در این صورت رشد مورد نیاز را به دست آورد. در ادامه ما به مهارت‌های مورد نیاز برای طراحی وب اشاره می‌کنیم، اگر شما فریلنسر طراحی وب سایت هستید باید مهارت هایی که در ادامه لیست خواهیم کرد را داشته باشید و اگر کارفرمایی هستید که به دنبال استخدام فریلنسر طراح وب سایت هستید باید توجه داشته باشید که فریلنسر مورد نظر شما مهارت‌های زیر را داشته باشد.

اهمیت Visual Design یا طراحی بصری در طراحی وب سایت

اگر مهارت‌های طراحیِ بصری فریلنسر پیشرفته باشد، می‌تواند به عنوان یک طراح وب رشد داشته باشد. طراحی بصری، هنرِ انتخاب اصولُ طراحی مناسب برای بهبود و تقویت ظاهر سایت است و همچنین کاربر با اینترفیس ارتباط تنگاتنگی دارد. متداول‌ترین ابزارهای مورد استفاده در طراحی بصری سیستم‌های شبکه، تایپوگرافی، روان‌شناسی رنگ، فونت‌های مورد استفاده، سلسله مراتب، نوع و پالت‌های رنگ است.

تایپوگرافی

تایپوگرافی درک ما از ایده‌ها را شکل می‌دهد. وزن و هندسه یک نوع، معنا را به هم منتقل می‌کند، و به عنوان یک طراح، مهم است که بهترین راه برای ارائه پیام با انتخاب‌های چاپی مناسب را بدانید.

برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

فونت‌های کاربردی مانند Georgia، Verdana و Roboto برای به خوبی کار می‌کنند، در حالی که از حروف تزئینی بیشتر باید به عنوان تزئین استفاده شود. طراحان خوب تفاوت بین سبک‌های تایپ و محل استفاده از آنها را می‌دانند.

پیشنهاد می‌کنیم:  نکاتی که هنگام ترجمه مقالات پزشکی باید در نظر داشته باشیم!

منابع زیادی در وب برای کمک به گسترش دانش تایپوگرافی شما وجود دارد. FONTS IN USE حروف متفاوتی را نشان می‌دهد که در رسانه‌های مختلف اعمال می‌شود. ابزارهایی مانند ترکیب فونت برای طراحان وب می‌توانند ایده‌هایی به شما ارائه دهند.

ترکیب چیدمان متن و جلوه‌های بصری

چیدمان متن، جلوه‌های بصری و سایر عناصر هم هدفی هنری و هم کاربردی دارند. هماهنگی بصری طراحی و سازماندهی و سلسله مراتب ایده‌ها برای ترکیب کردن وجود دارند. محتوای مهم باید توجه ما را به خود جلب کند و عالی به نظر برسد.

یک چیدمان خوب شامل ایجاد تعادل با کنتراست، فضای منفی و عناصر متناسب است. به طراحی اطراف خود توجه کنید (وب سایت‌ها، نقاشی‌ها، صحنه‌های فیلم، بیلبوردها). هر چه بیشتر از ترکیب بندی خوب آگاه باشید و بتوانید آن را تشخیص دهید، بیشتر در طراحی خودتان را نشان می‌دهید.

UX یا تجربه کاربری و طراحی وب سایت

UX ایجاد احساس در بازدیدکننده هنگام مرور وب سایت می‌شود. UX مخفف user experience و به معنای تجربه کاربری می‌باشد. امروزه UX یکی از مهمترین عواملی است که موفقیت یک وب سایت را تعریف می‌کند. یک طراح وب که روش‌های UX را درک کرده است، می‌تواند به احساس کاربر بیشتر نزدیک شود.

سوالی که یک طراح وب باید همیشه از خود داشته باشد این است که چگونه می‌توانم کاربری که وقت خود را در سایت می‌گذراند را کاملا راضی نگه دارم؟ عوامل زیادی هستند که یک طراح وب برای تجربه کاربری عالی می‌تواند روی آن‌ها کار کند. از این بین می‌توان به ناوبری، محتوا، رنگ‌ها، CTA و غیره اشاره کرد.

UI یا رابط کاربری

در حالی که UX بیشتر به جنبه‌های گسترده نحوه تأثیرگذاری یک طراحی بر روی افراد مربوط می‌شود، UI بر روی ویژگی تمرکز می‌کند. صفحات وب، دکمه‌ها، منوها و غیره همگی بخشی از UI هستند. این عناصر مخاطب را از طریق طراحی برای تجربه‌ای روان هدایت می‌کنند.

طراحی ریسپانسیو سایت

طراحی ریسپانسیو یکی از اجزای کلیدی فرایند توسعه وب است. دستورالعمل‌های طراحی ریسپانسیو تضمین می‌کنند که HTML، CSS و عناصر جاوا اسکریپت مانند منوها، متن و دکمه‌ها واضح و قابل استفاده در همه جا هستند. طراحی ریسپانسیو، تحویل مداوم محتوای شما را تضمین می‌کند.

برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

مهارت‌های طراحی چاپ

امروزه محیط‌های دیجیتال قطعاً مؤثرترین روش برای بهبود ترافیک وب سایت شما هستند. با این حال برخی از شرکت‌ها و مشتریان به دنبال طراح وبی هستند که قادر به طراحی کمپین‌های بازاریابی آفلاین باشد. همچنان با پیدایش عصر دیجیتال، رسانه‌های چاپی یکی از عوامل اصلی در صنعت طراحی هستند. بنابراین دانش مهارت‌های طراحی چاپ جزو مهارت‌های ضروری برای یک طراح وب سایت در سال ۲۰۱۹ می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم:  نکته هایی برای استخدام یه سئوکار حرفه‌ای

مهارت ترکیب رنگ

مفاهیم اولیه، مانند ترکیب رنگ‌های اصلی برای ایجاد رنگ‌های جدید، به شما کمک می‌کند تا پالت‌های رنگی دلپذیری بسازید. به عنوان یک طراح، باید با چرخه رنگ و نحوه کار رنگ‌های مکمل، متضاد و مشابه با هم آشنا باشید.

استفاده از رنگ‌های متضاد اشتباه رایجی است که طراحان مبتدی را آزار می‌دهد. کمی ناهماهنگی بصری می‌تواند طراحی جالبی ایجاد کند، اما رنگ‌های متضاد نیز می‌تواند یک چیدمان را زشت و ناخوانا کند. متن، فراخوان‌ها و سرصفحه‌ها باید از رنگ‌هایی استفاده کنند که به خوبی با هم همخوانی داشته باشند و حس قوی خوانایی را حفظ کنند. درک و دانستن زمان استفاده از نور و تاریکی، کنتراست و اشباع نیز از مهارت‌های رنگی مهم در طراحی وب سایت هستند.

برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

کاردانی و تدبیر

توانمندی‌های هر طراح وب حرفه‌ای می‌تواند به طور مستقیم بر نتایج تأثیر داشته باشد. به عنوان یک طراح وب، می‌توانید با استفاده از ابزارهای مختلف، طراحیِ خلاقانه‌ای که دارای کاربردهای متنوعی هستند را انجام دهید و کیفیت کار خود را تغییر دهید. از نرم افزارهایی مورد استفاده برای دستیابی به این امر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Photoshop محبوب‌ترین و پرکاربردترین ابزار پردازش عکس
  • Adobe Illustrator ابزار پردازش گرافیک برداری
  • Adobe After Effects ابزار پردازش ویدئو گرافیکی
  • Adobe Animate نرم افزار انیمیشن

برای مسلط شدن به این ابزارها باید به طور مداوم مطالعه و تمرین داشته باشید.

CSS

CSS یا Cascading Style یک کد خاص است که به مرورگرهای وب نحوه فرمت‌بندی مؤلفه‌های HTML یک صفحه را اطلاع می‌دهد. به عنوان یک تعریف ساده CSS به شما در بهبود جذابیت متنی و محتوایی کمک می‌کند. با استفاده از این زبان برنامه‌نویسی می‌توانید فونت‌ها را تغییر دهید، رنگ‌ها را تنظیم کنید، بک‌گراندها را اضافه و یا حذف کنید و الی آخر.

HTML

یکی دیگر از مهارت‌هایی که یک فریلنسرِ طراح وب سایت باید داشته باشد، کدنویسی است. HTML به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را در وب قرار دهید، بهینه‌سازی کنید و ساختار و فرم لازم را به آن بدهید. نحوه‌ی تبدیل کلمات به پاراگراف‌ها، استفاده از عناوین، فیلم‌ها، گرافیک‌ها، عکس‌ها و غیره به سادگی در این زبان برنامه نویسی قابل پیاده‌سازی می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

مهارت‌های ارتباطی

مهارت‌های ارتباطی جزو دارایی‌های هر فردِ حرفه‌ای است که باید در توسعه‌ی آن کوشا باشد. به عنوان یک طراح وب، باید بتوانید اطلاعات فنی خود را به صورت واضح و با یک زبان ساده انتقال دهید، بنابراین شما و مشتریانتان می‌توانید به راحتی بحث و گفتگو کنید و کار را پیش ببرید.

مهارت‌های مدیریت زمان

بدیهی است که مدیریت زمان و کار برای یک طراح وب سایت بسیار مهم است چون که غالباً باید از فرصت‌ها استفاده کنید. گزارش‌های منظمی را ایجاد کنید و تأخیر در این بین هیچ جایی ندارد. شهرت یک فرد حرفه‌ای با مهارت‌های مدیریت زمان و نظم و انضباط تعریف می‌شود. این دو جزو دارایی‌هایی هستند که به صورت استاندارد، هر فرد حرفه‌ای در هر شغلی باید داشته باشد.

فعالیت و خلاقیت

یک کارفرما یا مشتری همیشه طرح‌هایی با ایده‌ها و خلاقیت‌های خاصی را از شما انتظار دارد. طراحان وب فعال و خلاق می‌توانند مسئولیت زیادی را از مدیر پروژه به عهده بگیرند. به عنوان یک طراح وب حرفه‌ای شما باید هدف و استانداردهای پروژه را درک کنید، انتظارات مشتری خود را تصدیق کنید و دائماً با ایده‌ها این موارد را بهینه سازی کنید.

بازاریابی دیجیتال طراحی وب سایت

نکته آخر اینکه مهارت‌های بازاریابی دیجیتال برای یک طراح وب سایت بسیار مهم می‌باشد. صنعت بازاریابی دیجیتال در طی سال‌های اخیر بسیار پیشرفت کرده است و همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. طراحان وب یکی از مؤلفه‌های مهم استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند و اگر دانش و استعداد آن‌ها مطابق با نیاز بازار باشد، به احتمال زیاد این افراد به دارایی‌هایی مهم برای شرکت یا کارفرما تبدیل خواهند شد. توصیه می‌شود مهارت‌های سئو و بازاریابی دیجیتال خود را بهبود ببخشید.

یک طراح وب سایت حرفه‌ای باید همیشه بداند که تحت‌الشعاع رقبای خود قرار می‌گیرد. شما می‌توانید در سال جدید به یک طراح بزرگ تبدیل شوید و مهارت‌های خود را ارتقاء دهید، فقط کافی است کار خود را با بهبود دانش خود شروع کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۷ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 4 =