Skip to content

برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟
۵
(۲)

برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟ از آنجا که در سال ۲۰۱۹ قرار داریم و چیزی به آغاز سال ۲۰۲۰ باقی نمانده است ما باید عملکرد، دانش، مهارت ها و برنامه های خود را برای سال جدید تنظیم کنیم. صرف نظر از فرآیند شغلی، باید به فرآیند بازار توجه داشته باشم و در واقع یکی از مهارت های اصلی هر طراح وب سایت حرفه ای ، سازگاری و انطباق با بازار می باشد، اما این مهارت تنها مهارت کافی و لازم برای یک طراح وب سایت نیست.

همانطور که به وضوح می توانیم متوجه شویم، نقش یک طراح وب سایت به سرعت و متناسب با نیاز مشتری تغییر می کند. البته این نیازها تحت تاثیر فرآیند صنعتی و به طور کلی رقبای مشتریان شما می باشد. به عنوان یک متخصص در زمینه طراحی وب، وقتی که در مورد رشد کسب و کار خود فکر می کنید باید چشم اندازهای روشنی را متصور شوید.

مهارت های مورد نیاز فریلنسر طراحی وب سایت

یک طراح وب می تواند تحت فشار یک صنعت که به سرعت در حال تغییر است به طور مداوم خود را وفق و در نتیجه رشد داشته باشد. در ادامه ما به ۱۰ مهات در زمینه طراحی وب اشاره می کنیم، اگر شما فریلنسر طراحی وب سایت هستید باید این ۱۰ مهارت را داشته باشید و اگر کارفرمایی هستید که به دنبال استخدام فریلنسر طراح وب سایت هستید باید توجه داشته باشید که فریلنسر مورد نظر شما مهارت های زیر را داشته باشد.

۱- اهمیت Visual Design یا طراحی بصری در طراحی وب سایت

اگر مهارت های طراحی بصری فریلنسر پیشرفته باشد، می تواند به عنوان یک طراح وب رشد داشته باشد. طراحی بصری هنر انتخاب اصول طراحی مناسب برای بهبود و تقویت ظاهر سایت استو کاربر با اینترفیس ارتباط تنگاتنگی دارد. متداول ترین ابزارهای مورد استفاده در طراحی بصری سیستم های شبکه، تایپوگرافی، روانشناسی رنگ، فونت های مورد استفاده، سلسله مراتب نوع و پالت های رنگ است.

۲- UX یا تجربه کاربری و طراحی وب سایت

UX ایجاد احساس در بازدیدکننده هنگام مرور وب سایت می شود. UX مخفف user experience و به معنای تجربه کاربری می باشد و یکی از مهمترین عواملی است که امروزه موفقیت یک وب سایت را تعریف می کند. یک طراح وب که روش های UX را درک کرده است می تواند به کاربر بیشتر نزدیک شود. سوالی که یک طراح وب باید همیشه از خود داشته باشد این است که چگونه می توانم کاربری که وقت خود را در سایت می گذراند را کاملا راضی نگه دارم؟ عوامل زیادی هستند که یک طراح وب برای تجربه کاربری عالی می تواند روی آنها کار کند که از این بین می توان به ناوبری، محتوا، رنگ ها، CTA و غیره اشاره کرد.

۳- مهارت های طراحی چاپ

امروزه محیط های دیجیتال قطعا موثرترین روش برای بهبود ترافیک وب سایت شما هستند. با این حال برخی از شرکت ها و مشتریان به دنبال طراح وبی هستند که قادر به طراحی کمپین های بازاریابی آفلاین باشد. با وجود ظهور عصر دیجیتال، رسانه های چاپی یکی از عوامل اصلی در صنعت طراحی هستند، بنابرای تشریح اهمیت مهارت های طراحی چاپ جزور مهارت های ضروری برای یک طراح وب سایت در سال ۲۰۱۹ می باشد.

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

۴- کاردانی و تدبیر

توانمندی های هر طراح وب حرفه ای می تواند به طور مستقیم بر نتایج تاثیر داشته باشد. به عنوان یک طراح وب، می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف طراحی خلاقانه ای که دارای کاربردهای متنوعی هستند را انجام دهید و کیفیت کار خود را تغییر دهید. از نرم افزارهایی که برای دستیابی به این امر می توان استفاده کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Photoshop محبوبترین و پرکاربردترین ابزار پردازش عکس
  • Adobe Illustrator ابزار پردازش گرافیک برداری
  • Adobe After Effects ابزار پردازش ویدیو گرافیکی
  • Adobe Animate نرم افزار انیمیشن

برای مسلط شدن به این ابزارها باید به طور مداوم مطالعه و تمرین داشته باشید.

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

۵- CSS

CSS یا Cascading Style یک کد خاص است که به مرورگرهای وب نحوه فرمت بندی مولفه های HTML یک صفحه را اطلاع می دهد. به عنوان یک تعریف ساده CSS به شما در بهبود جذابیت متنی و محتوایی کمک می کند. با استفاده از این زبان برنامه نویسی می توانید فونت ها را تغییر دهید، رنگ ها را تنظیم کنید، بک گراندها را اضافه و یا حذف کنید و الی آخر.

۶- HTML

یکی دیگر از مهارت هایی که یک فریلنسر طراح وب سایت باید داشته باشد مهارت کدنویسی است. HTML به شما کمک می کند تا محتوای خود را در وب قرار دهید و بهینه سازی کنید و ساختار و فرم لازم را به آن بدهید.نحوه تبدیل کلمات به پاراپراف ها، استفاده از عناوین، فیلم ها، گرافیک ها، عکس ها و غیره به سادگی در این زبان برنامه نویسی قابل پیاده سازی است.

۷- مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی جرو دارایی های هر فرد حرفه ای است که باید در توسعه آن کوشا باشد. به عنوان یک طراح وب، باید بتوانید اطلاعات فنی خود را به صورت واضح و با یک زبان ساده انتقال دهید، بنابراین شما و مشتریتان می توانید بحث و گفتگو کنید و کار را پیش ببرید.

۸- مهارت های مدیریت زمان

بدیهی است که مدیریت زمان و کار برای یک طراح وب سایت بسیار مهم است چونکه غالبا باید از فرصت ها استفاده کنید . گزارش های منظمی را ایجاد کنید و تاخیر در این بین هیچ جایی ندارد. شهرت یک فرد حرفه ای با مهارت های مدیریت زمان و نظم و انظباط تعریف می شود. این دو جزو دارایی هایی هستند که به صورت استاندارد هر فرد حرفه ای در هر شغلی باید داشته باشد.

۹- فعالیت و خلاقیت

یک کارفرما یا مشتری همیشه طرح هایی با ایده ها و خلاقیت های خاصی را از شما انتظار دارد. طراحان وب فعال و خلاق می توانند مسئولیت زیادی را از مدیر پروژه به عهده بگیرند. به عنوان یک طراح وب حرفه ای شما باید هدف و استانداردهای پروژه را درک کنید، انتظارات مشتری خود را تصدیق کنید و دائما با ایده ها این موارد را بهینه سازی کنید.

۱۰- بازاریابی دیجیتال طراحی وب سایت

نکه اخر اینکه مهارت های بازاریابی دیجیتال برای یک طراح وب سایت بسیار مهم می باشد. صنعت بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۹ بسیار پیشرفت کرده است و به پیشرفت خود ادامه می دهد. طراحان وب یکی از مولفه های مهم استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند و اگر دانش و استعداد آنها مطابق با نیاز بازار باشد احتمالا این افراد به دارایی هایی مهم برای شرکت یا کارفرما تبدیل می شوند. مهارت های سئو و بازاریابی دیجیتال خود را بهبود ببخشید.

برای یک پروژه طراحی وب سایت، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

یک طراح وب سایت حرفه ای همیشه می داند که تحت الشعاع رقبای خود قرار می گیرد، شما می توانبد در سال ۲۰۱۹ به یک طراح بزرگ تبدیل شوید و مهارت های خود را ارتقاء دهید فقط کافیست کار خود را با بهبود دانش خود شروع کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۲

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =