Skip to content

۱۰ کاری که افراد موفق بعد از کار انجام می‌دهند!

کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۷ دقیقه
۵
(۳)

افراد موفق بعد از ساعت کاری چکار می‌کنند؟ لیست کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند می تواند به شما ایده ای در مورد نحوه کار کردن را بدهد. کار باید با تفریح همراه باشد. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که افراد موفق چگونه زمان خود را برای کاهش استرس، ورزش و در کنار خانواده بودن پس از یک روز شلوغ مدیریت می‌کنند.

Ronny Eisenberg، کارشناس مدیریت در کنتیکت و نویسنده ۱۰ کتاب در حوزه مدیریت می‌گوید: افراد پرمشغله و موفق کارهای متفاوتی انجام می‌دهند. علاوه‌بر همه این‌ها، آن‌ها از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند و برنامه‌ها را به خوبی پیش می‌برند. Laura Vanderkam، کارشناس مدیریت زمان و نویسنده کتاب آنچه موفق‌ترین افراد قبل از صبحانه انجام می‌دهند، نیز موافق است.

مدیریت افراد موفق:

اگر بعد از کار، پنج ساعت زمان دارید، باید بدانید که واقعاً زمان زیادی است. هیچکس پنج ساعت یک جا نمی‌نشیند بدون این که قبلاً برای آن برنامه ریزی کرده باشد. افراد موفق این کارها را انجام می‌دهند:

آن ها کار خود را تقسیم بندی می‌کنند

اگر شغل سختی دارید، مسلماً بخشی از آن برای خانه خواهد ماند، اما افراد موفق بخشی از عصر را به بودن در کنار خانواده اختصاص می‌دهند و سعی می‌کنند کارها را تقسیم و به نوبت انجام دهند به این که همه کارها را با هم انجام دهند. پاداش استراحت کافی افزایش بهره‌وری شما است. Vanderkam می‌گوید: شما از در کنار خانواده بودن لذت می‌برید و وقتی به کار خود برمی‌گردید، ممکن است در مورد این که چگونه کاری را انجام دهید، ایده‌های جدیدی داشته باشید.

تقسیم کار

آن‌ها در دام ۲۴ ساعت نمیوفتند

Vanderkam تاکید می‌کند: لازم نیست هر اتفاقی در زمان خاصی از همه روزها رخ دهد تا بخشی از زندگی شما باشد. مثلاً مردم می‌گویند، نمی‌توانم عصرها ورزش کنم چون خانواده دارم، اما می‌توانید طوری برنامه بریزید که یک شب در هفته را ورزش کنید. نمی‌توان فقط به این دلیل که ممکن است چند شب در هفته با خانواده شام بخورید یا فقط یک روز در ماه با دوست خود ملاقات کنید، برای آن برنامه ریزی نکنید.

کارهایی که فریلنسرهای موفق انجام می‌دهند

آن‌ها تلویزیون نگاه نمی‌کنند

تلویزیون نگاه کردن مشکل خاصی ندارد ولی اغلب یک کار بیهوده است و ما بیش از آنچه می‌خواهیم، زمان خود را صرف آن می‌کنیم. Eisenberg می‌بیند که بیشتر ارباب رجوع‌ها تلویزیون را دور می‌اندازند: آن‌ها متوجه شده‌اند که تلویزیون نگاه کردن وقت هدر دادن است، بنابراین برای این که بچه‌ها و حتی بزرگسالان چقدر تلویزیون تماشا کنند، قوانین سخت گیرانه‌ای در نظر می‌گیرند. کاهش زمان تلویزیون دیدن وقت شما را برای انجام دیگر اهدافی که دارید آزاد می‌کند. می‌توانید به جای بیهوده کانال عوض کردن فقط برنامه‌های مشخصی را تماشا کنید.

افراد موفق تلویزیون تماشا نمی کنند

ورزش کردن

Vanderkam هنگام کار روی پروژه‌ای پیرامون زندگی زنان موفق در کنار خانواده، به این نتیجه رسید که اکثر زنان مورد مطالعه حداقل کمی ورزش می‌کنند. او می‌گوید: در اینجا ما افرادی را داریم که با اختلاف زیاد از میانگین آمریکایی‌ها پرمشغله‌تر هستند و هنوز وقت برای ورزش کردن پیدا می‌کنند. هیچکس نمی‌تواند منکر این شود که ورزش برای سلامتی ضروری است.

پیشنهاد می‌کنیم:  بازاریابی محتوا چیست و چگونه از طریق آن می‎‌توان کسب درآمد کرد؟

افراد موفقی که عصرها ورزش می‌کنند، قبلاً برنامه ریزی می‌کنند. آن‌ها به این فکر نمی‌کنند که هر زمان که وقت یا حال و حوصله ورزش کردن داشتند، به باشگاه بروند. کسانی که خانواده دارند، معمولاً بعد از کار و قبل از رسیدن به خانه ورزش می‌کنند، بنابراین، کمتر دچار حواس پرتی می‌شوند.

ورزش کردن

آن‌ها برای تفریح برنامه‌ریزی می‌کنند

Vanderkam خاطرنشان می‌کند که افراد موفق بر کیفیت زمانی که در کنار خانواده می‌گذرانند، تاکید دارند، نه کمیت.

او پیشنهاد می‌کند: برای خانواده‌ای که مشغله زیادی دارند، تفریح دور از عقل به نظر می‌رسد، اما حداقل باید یک تفریح گروهی داشت تا زندگی خسته کننده نشود و فقط به غذا، انجام تکالیف، حمام و خواب محدود نشود. حتی اگر به نظر کار اضافی‌ای باشد، خانواده را تشویق می‌کند و روحیه همه را تغییر می‌دهد. نیازی نیست کار خیلی خاصی انجام دهید. می‌توانید در خانه کاری بکنید، بعد از شام به پیاده‌روی بروید و بستنی بخورید و یا بازی فکری انجام دهید.

آن‌ها با شریک زندگی خود وقت می‌گذرانند

افراد موفق از روابط عاشقانه خود غافل نمی‌شوند، حتی اگر وقت کمی داشته باشند. اگر می‌توانید با هم بیرون بروید، اما اگر این کار عملی نیست، Vanderkam توصیه می‌کند یک شب در هفته را انتخاب کنید و با یکدیگر وقت بگذرانید. مثلاً می‌توانید هفته‌ای یک بار با هم دسر بخورید، البته نه جلوی تلویزیون و ۴۵ دقیقه با هم گپ و گفتی داشته باشید.

وقت گذاشتن برای دوستان یکی از کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند

Vanderkam می‌گوید: ارتباطات اجتماعی یکی از لذت بخش‌ترین‌های زندگی است، اما معمولاً وقتی افراد سرگرم کار می‌شوند، دوستان خود را از یاد می‌برند. استراتژی که افراد پرمشغله آن را به کار می‌گیرند: مشخص کردن یک روز ثابت در تقویم. اگر اولین دوشنبه هر ماه را به دیدن جمع دوستان خود اختصاص دهید، حتماً آن‌ها را ملاقات خواهید کرد، اما اگر مجبور باشید هر بار تاریخ متفاوتی را مشخص کنید، کار سخت خواهد شد.

آن‌ها از خدمات آنلاین استفاده می‌کنند

Eisenberg می‌گوید: افراد موفق و پرمشغله انجام کارها را به دیگران محول می‌کنند. ممکن است دستیار شخصی یا حسابدار نداشته باشید، اما اگر از سرویس‌های آنلاین استفاده کنید، دیگر لازم نیست برای خرید دستمال توالت به فروشگاه بروید. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات حساب بانکی خود از پیامک استفاده کنید. شما می‌توانید با یک کلیک صدها ابزار و محصولاتی را که نیاز دارید، فراهم کنید.

استفاده از سرویس های آنلاین توسط افراد موفق

آن‌ها قبل از خواب روال خاصی را دنبال می‌کنند

Eisenberg می‌گوید: دنبال کردن یک روال خاص در شب به معنای مدیریت بهتر زمان است. اگر فرزندان شما می‌دانند باید تا ساعت ۷ تکالیف را تمام کنند، سپس حمام کنند، تلویزیون ببینند و ساعت ۹ در تختخواب باشند، شب برای همه بدون استرس پیش می‌رود. (همچنین این امر باعث می‌شود والدین شاغل بعد از خوابیدن بچه‌ها، به صورت آنلاین به کار خود برسند.)

پیشنهاد می‌کنیم:  مهارت‌های ورود اطلاعات یا (DATA ENTRY)

Eisenberg می‌گوید بسیاری از مردم به فکر مدیریت زمان فردا نیستند، در صورتی که باید اینطور باشد. تا جایی که می‌توانید از شب قبل لباس انتخاب کنید، کوله و کیف‌های خود را ببندید و ناهار آماده کنید.

اهمیت به خواب یکی از کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند

در یکی از مطالعات Vanderkam درباره زنان پردرآمد بچه‌دار، اکثریت قریب به اتفاق شب‌ها ۷ تا ۹ ساعت می‌خوابیدند. او می‌گوید: اکثر افرادی که ادعا می‌کنند فقط با ۴ ساعت خوابیدن به زندگی خود می‌رسند، احتمالاً دروغ می‌گویند. وی می‌گوید: افراد موفق می‌دانند که بعد از خواب کافی بهتر فکر می‌کنند و تصمیمات هوشمندانه‌تری می‌گیرند.

10 کاری که افراد موفق بعد از کار انجام می‌دهند - لیست کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند!

چک لیستی از کارهایی که فریلنسرهای موفق انجام می‌دهند

در این بخش قصد داریم در مورد ۶ مورد از کاری که فریلنسرهای موفق بعد از کار انجام می‌دهند صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید یک فریلنسر موفق شوید. با رسیدن تعطیلات آخر هفته، شما می‌توانید به عنوان یک دورکار وسوسه شوید که کارهای بیشتری انجام دهید اما بدن شما برای این حجم زیاد از کار ساخته نشده است. حتی یک روز تعطیلی می‌تواند شما را از جواب دادن به تماس‌های تلفنی مشتریان، صورت‌حساب‌ها سایر جزئیات کسب و کار دور نگه دارد. با انجام ۶ کاری که فریلنسرهای موفق بعد از انجام کار انجام می‌دهند می‌توانید به رشد کسب و کار و تقویت روحیه کاری خود کمک کنید.

فضای کار خود را تمیز کنید

چه در یک دفتر بزرگ خصوصی، یا یک اتاق کوچک اجاره‌ای، چه در یک کافی‌شاپ محلی کار کنید، سازماندهی فضای کار به شما کمک می‌کند تا هفته کاری جدید خود را بهتر شروع کنید. دفتر خود را تمیز کنید، میز کامپیوتر خود را تمیز کنید و ایمیل‌های خود را سازماندهی کنید. با این کار وقتی شما شروع به پردازش کارهای هفته جدید می‌کنید به خاطر بی نظمی، کار ناتمام دچار استرس یا خستگی نخواهید شد.

کارهایی که فریلنسرهای موفق انجام می‌دهند

در آخر هفته خود پروژه قبول نکنید

اگر حتی یک فرصت کاری وسوسه‌انگیز وجود دارد آن را قبول نکنید چون می‌تواند تمام روزهای هفته کاری بعدی شما را تحت‌الشعاع قرار دهید و به جای آرامش چیزی جز استرس عایدتان نشود. این یک واقعیت است یک تماس آخر هفته می‌تواند آخر هفته شما را خراب کند. بنابراین مطمئن شوید که هر گونه راه ارتباطی با مشتریان خود را در آخر هفته مسدود کرده‌اید.

برنامه ریزی یکی از کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند

این یکی می‌تواند کار سختی باشد. اگر شما هم مثل من هستید، تنها کاری که می‌خواهید در آخر هفته انجام دهید این است که روز را زودتر به پایان برسانید و آخر هفته را هر چه سریع‌تر شروع کنید. اما اختصاص دادن ۳۰ دقیقه برای برنامه ریزی اهداف و پروژه‌های اصلی شما برای هفته آینده ارزش وقت گذاشتن دارد. این کار باعث می‌شود تا در مورد آنچه که در هفته آینده پیش رو دارید کمتر استرس داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم:  سرعت تایپ خود را با انجام این نکات ساده بالا ببرید!

10 کاری که افراد موفق بعد از کار انجام می‌دهند - لیست کارهایی که افراد موفق انجام می‌دهند!

مرور کردن هفته قبل یکی از کارهایی که فریلنسرهای موفق انجام می‌دهند

روزهای تعطیل آخر هفته زمان خوبی برای پاسخگویی به خودتان است. آیا همه کارهایی که می‌خواستید انجام دهید را به درستی پیش برده‌اید؟ آیا به اهداف این هفته خود رسیدید؟ آیا چیز جدیدی آموخته‌اید که باید آن را یادداشت کنید تا مجبور نشوید یک درس را دو بار یاد بگیرید؟ اگر پاسخ این سؤالات بله است تقریباً آماده شروع یک هفته کاری جدید هستید. اگر نه، برنامه‌های هفته آینده را تنظیم کنید تا همه کارها انجام شود و به اهداف خود دست پیدا کنید و تا آنجا که ممکن است موفق شوید.

قوی کار کنید

برای بسیاری از افراد، روزهای آخر هفته به این معنا است که تا ظهر سخت کار کنند و چند ساعت پایانی هفته را استراحت کنند. اما افراد موفق یکی از این دو کار را انجام می‌دهد یا تا پایان کار قوی کار می‌کنند یا تا روزهای پایانی هفته کار را به پایان می‌رسانند.

اما هر کاری که انجام می‌دهید بعد از ظهر روز جمعه خود را به هم نزنید چون احساس می‌کنید هفته‌ای با بهره وری کم را پشت سر گذاشته‌اید حتی اگر چند روز گذشته عالی کار کرده باشید.

پایان قوی

خود را مجبور کنید که از دست کار بکشید

به عنوان یک فریلنسر وسوسه کننده است که تا دیروز وقت کار کنید و حتی آخر هفته خود را به کار اختصاص دهید. اما بدون ما برای چنین حجم کار سنگینی ساخته نشده است. خود را مجبور کنید تا آخر هفته را استراحت کنید. ذهن آرام و بدن استراحت کرده بهره وری بهتری را برای هفته کاری جدید ارائه خواهد داد. یک راه ساده این است که برای افرادی که به آنها اهمیت می‌دهید برنامه ریزی کنید و بعد به تعهدات خود عمل کنید.

شما برای در پایان کار خود چه برنامه‌هایی دارید؟ پیشنهادات خود را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + پنج =