Skip to content

تجربه فریلنسری – تعیین توقعات به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم

تجربه فریلنسری - چرا باید به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم توقعات خود را تعیین کنیم؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه
۰
(۰)

تجربه فریلنسری شما چیست؟ چرا باید به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم توقعات خود را تعیین کنیم؟ سوالی که من در سال‌های اول به عنوان یک فریلنسر بارها از خودم می‌پرسیدم در مود انتظاراتم از این شغل بود (البته گاهی وقتها نداشتن بیمه هم برای من مهم بود). جواب‌دادن به این سوال برای من خیلی سخت بود، چون به عنوان یک فرد ۲۵ ساله تازه وارد این حوزه شده بودم و در مورد انتظاراتم از این شغل هیچ نظری نمی‌توانستم بدهم. از زمانی که پرداخت اجازه خانه به من فشار آورده بود، فقط کارهایی رو انجام می‌دادم که پول بیشتری نصیبم می‌شد. با گذشت چند سال متوجه شدم که مشخص‌کردن سطح توقعاتم، نه تنها کارهایم را محدود نمی‌کند بلکه باعث پیشرفت کاری من هم می‌شود.

چرا باید به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم توقعات خود را پایین بیاوریم؟

تعیین سطح توقعات، کاملا شخصی است و نمی‌توان گفت که کدام توقع شما درست است و کدام غلط. مشتریان بالقوه شما به دنبال متخصص هستند و هرچه بیشتر تلاش کنید تا همه کارهایتان را انجام دهید، تخصص کمتری بدست خواهید آورد. شما می‌توانید توقعات زیادی داشته باشید ولی بهتر است سطح توقعاتتان را محدود کرده و تنها در یک الی سه مورد تخصص داشته باشید. در ادامه با سه ​​مرحله مختلف آشنا می‌شویم که به شما کمک می‌کند تا سطح توقعتان را پایین بیاورید:

تجربه فریلنسری - چرا باید به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم توقعات خود را تعیین کنیم؟

تجربه فریلنسری – به دنبال کارهایی باشید که در انجام آنها از توانایی های زیادی برخوردار هستید

در نگاه اول شاید این مرحله آسان به نظر برسد، ولی گاهی اوقات دیدن نقاط قوت و ضعفمان کار سختی است. البته برای بررسی دقیق نقاط قوت و ضعف، راه‌هایی وجود دارد. اگر در زمینه کاریتان از چندین سال تجربه برخوردار هستید، به پروژه‌هایی فکر کنید که بر روی آنها (به عنوان یک فریلنسر و غیره) کار کرده‌اید؛ حالا زمانی که بازخورد مثبتی را دریافت کرده‌اید را به یاد بیاورید. آیا بین این پروژه‌های موفقیت آمیز ارتباط خاصی وجود دارد؟

با کشف این ارتباط می‌توانید سطح توقعاتتان را راحت‌تر مشخص کنید. شاید شما به تازگی به دنیای فریلنسرها وارد شده‌اید و یا اینکه شغل جدیدی را انتخاب کرده‌اید و علاقه‌ای به مقایسه پروژه‌های گذشته‌تان ندارید. شما می‌توانید از آزمون‌های غربال‌گری مانند جاب اسکن  (Jobscan) استفاده کنید. آزمون‌های غربال‌گری، مهارت‌ها و استعدادهای برتر شما را به خوبی نشان می‌دهند، شغل‌های خاصی را به شما پیشنهاد می‌دهند که مناسب شماست و به شما در پایین آوردن سطح توقعاتتان هم کمک زیادی می‌کنند.

تجربه فریلنسری - چرا باید به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم توقعات خود را تعیین کنیم؟

تجربه فریلنسری – کارهای مورد علاقه‌تان را پیدا کنید

یکی از بزرگترین مزایایی که یک فریلنسر می‌تواند داشته باشد، کنترل کارهایی است که انجام می‌دهد. این فکر را از سرتان دور بیندازید که کاری را که انجام می‌‌دهید را نمی‌توانید دوست داشته باشید، چون شما به عنوان یک فریلنسر باید کارتان را دوست داشته باشید. به پروژه‌هایی فکر کنید که در گذشته اعتماد به نفس شما را افزایش داده و باعث احساس خوشحالی در وجودتان شده‌اند.

آیا مشتری خاصی باعث شد که شما آن پروژه را دوست داشته باشید یا اینکه خود پروژه را به طور کلی دوست داشتید؟ به هر حال، تعجبی ندارد که کارهایی را دوست داشته باشید که به خوبی می‌توانید انجام بدهید. با پیدا‌کردن علاقمندی‌هایتان می‌توانید سطح توقعاتتان را مشخص کنید.

تجربه فریلنسری - چرا باید به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم توقعات خود را تعیین کنیم؟

تجربه فریلنسری – به درآمد زیاد هم فکر کنید

یک فریلنسر نمایانگر نام تجاری خودش است. گاهی اوقات، شما باید مثل یک رئیس فکر کنید. وقتی توقعتان را محدود می‌کنید، باید به بیشترین درآمدی که می‌توانید در کمترین زمان بدست بیاورید هم فکر کنید. خدماتی که در وبسایت ایران تایپ ارائه میشود، مربوط  به پروژه‌هایی است که من دوست دارم بر روی آنها کار کنم و تجربه ثابت کرده‌است که عملکرد من در این زمینه بسیار موفقیت آمیز بوده است.

مورد آخر، مدیریت رسانه‌های اجتماعی است که سرویس آسان و منسجمی را در اختیار ما قرار می‌دهد که وقت کمی هم می گیرد. این پروژه‌های سریع و پر درآمد، به شما این امکان را می‌دهد که وقت خود را بیشتر صرف کارهای مورد علاقه‌تان بکنید. تعیین سطح توقعاتتان به عنوان یک فریلنسر، نه تنها کارهای شما را محدود نمی‌کند بلکه باعث پیشرفت شما در شغلتان هم می‌شود. هنگامی که توقعات خود را بخوبی مشخص کنید و خودتان را به عنوان یک متخصص به مشتری‌هایتان معرفی کنید؛ موفقیت شما صد در صد تضمین می‌شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  ممکن است هنوز به ریموت کار کردنتان ( دورکاری ) پی نبرده باشید!

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + بیست =