Skip to content

چطور با خود‌انگیزشی، به کارمان علاقه بیشتری پیدا کنیم؟

خود‌انگیزشی

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۵
(۱)

چرا به خود‌انگیزشی نیاز داریم؟ انگیزه کار کردن چیزی است که گاهی اوقات آن را از دست می دهیم. انگیزه کاملا فرار است. بعضی از روزها احساس می‌کنیم که انگیزه کافی برای کار کردن را داریم و برخی روزهای دیگر هر چقدر هم تلاش می‌کنیم تا کاری که به ما محول شده است را انجام دهیم؛ نمی‌توانیم.

چرا خود‌انگیزشی؟

شما به صفحه کامپیوتر خیره می شوید؛ دوست دارید تایپ کنید؛ کاری انجام دهید اما در عوض متوجه می شوید که خیلی کند و به سختی کار می‌کنید و نمی توانید خروجی مورد انتظار خود را بدست آورید. نیازی به گفتن نیست که شما انگیزه کار کردن خود را از دست داده اید و نمی دانید چگونه احساس خود را تغییر دهید. شما با استفاده از خود‌انگیزشی و ترفندهای ساده‌ای که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد می توانید دوباره انگیزه کار کردن خود را بدست آورید.

به سختی کاری که انجام می‌دهید فکر نکنید

فقط یک راه وجود دارد که می توان به خود انگیزه بدهم تا سخت کار کنم. من به کارهایی که انجام می‌دهم به عنوان یک کار سخت نگاه نمی کنم. هنگامی که تصمیم به انجام کاری می‌گیرم؛ سعی می‌کنم خیلی به این موضوع فکر نکنم چون فکر کردن به سختی کار فقط انگیزه کار کردن شما را کاهش می‌دهد. فقط به این فکر کنید که چقدر به خودتان افتخار خواهید کرد که چنین کاری را انجام داده اید؛ چقدر از انجام دادن این کار احساس خوبی خواهید داشت.

اگر پروژه‌ای که با آن روبرو هستید را می‌خواهید به سادگی انجام دهید؛ به آن به عنوان بخشی از معمایی که به شما در ادامه مسیر کاریتان کمک می‌کند نگاه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم:  یک فریلنسر موفق چه سبک زندگی دارد؟

ایجاد انگیزه کار کردن با تعیین اهداف کوچک و دست یافتنی

پیراشکی‌های کوچک به خاطر خوردن ساده‌ای که دارند خیلی محبوب هستند. قبل از این که متوجه شوید شاید چندتا از آن‌ها را هم خورده باشید. اهداف شما هم باید این‌گونه باشد. مطمئنا شما باید هدف واقعا بزرگ و جسورانه داشته باشید؛ اما اطمینان حاصل کنید که این هدف را به اهدافی کوچک‌تر که قابل دستیابی هم هستند شکسته‌اید؛ به این ترتیب احساس خواهید کرد که در طول کار خود پیشرفت داشته اید؛ همچنین وقتی که اهداف کوچک‌تر به پایان می‌رسد؛ احساس موفقیت و پیشرفت خواهید داشت که واقعا زیباست.

وقتی که نمی‌دانید که از کجا باید کار را شروع کنید؛ انجام یک پروژه بزرگ می‌تواند استرس‌آور باشد. اگر نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، چگونه می‌توانید کار را تمام کنید؟ بنابراین به جای این که تمرکز خود را روی یک هدف بزرگ و ترسناک بگذارید؛ هدف بزرگ خود را به هدف‌های کوچک‌تری بکشانید که به راحتی می‌توانید انجام دهید.

خود‌انگیزشی با مطالعه

یکی از روشهای خود‌انگیزشی این است که مطمئن شوید که بخشی از زمان خود را به مطالعه اختصاص داده‌اید. حداقل روزی یک ساعت مطالعه داشته باشید. اگر این مدت زمان برای شما خیلی زیاد است می‌توانید با ۲۰ دقیقه در روز شروع کنید و آن را به مدت ۱ ماه انجام دهید تا این باور را ایجاد کنید که مطالعه سریع‌ترین راه موفقیت است. مطالعه بسیار سرگرم کننده و جالب است. موفق‌ترین افراد در جهان؛ موفقیت خود را ناشی از مطالعه کتاب‌های زیاد می‌دانند.

گرچه اختصاص داده زمان خود به مطالعه در زمانی که انگیزه کار کردن خود را از دست داده اید؛ سخت به نظر می رسد، اما گاهی اوقات انجام یک کار به ظاهر غیر مرتبط برای ایجاد انگیزه کار کردن ضروری است. ایجاد عادت مطالعه روزانه یکی از مواردی است که احتمالا تاثیر طولانی مدت در تفکر و شخصیت شما خواهد داشت و در نهایت باعث تغییرات مثبتی در زندگی شما می شود.

پیشنهاد می‌کنیم:  سه راه برای شارژ مجدد هفته کاریتان ، از همین امروز شروع کنید!

ایجاد انگیزه کار کردن با حذف کارهایی که مهم نیستند

انجام کارهایی که سودی برای شما ندارد فقط انرژی شما را تخلیه می کند. کارهای تلنبار شده خود را بررسی کنید؛ مواردی که می دانید برایتان مهم نیست را پیدا کنید و تا آنجا که ممکن است، این فعالیت ها را حذف کنید. اگر در فعالیت های شرکت کنید که ذاتا معنی دار هستند؛ انگیزه کار کردن بیشتری پیدا خواهید کرد.

زمان کار کردن خود را تعیین کنید

معمولا به دلیل دورکاری و استفاده از وسایل ارتباطی مانند ایمیل و اسکایپ می‌توان یک روز کاری ۲۴ ساعته را داشت. اما مهم است که شما زمان کار کردن خود را تعیین کنید. یک ساعت را برای پایان دادن به کار خود تعیین کنید؛ به طور مثال از ساعت ۸ شب دیگر کار نکنید؛ یا یک روز را تعطیل کنید و سعی کنید که تمام روزهای هفته به این برنامه پایبند باشید. پاسخ دادن به ایمیل‌ها را از ساعت ۸ به بعد متوقف کنید. وقتی که وقتی را برای استراحت به خود اختصاص می‌دهید؛ احساس طراوت و بهره وری بیشتری خواهید داشت.

فقط کار را انجام بده

برای دادن انگیزه کار کردن به خودم؛ طبق تجربه‌ای که دارم موثرترین ترفند این است که فقط کار را انجام دهم. به محض این که فکر کردید که باید کاری را انجام دهید؛ سریعا به آن بپردازید. شما نباید به چیز دیگری فکر کنید؛ تمام افکار دیگر خود را سرکوب کنید؛ ذهن خود را آزاد بگذارید. مانند یک ربات رفتار کنید. بله شاید عجیب به نظر برسد؛ اما این روش جواب می دهد. در غیراین صورت؛ شما باید مدان با خود بحث داشته باشید که باید این کار را انجام دهم و سخت است و مشکلات زیادی در انجام دادن آن وجود دارد. به جای اینکه منتظر بمانید با خود‌انگیزشی؛ احساس انگیزه را در خود ایجاد کنید و کارهایی که می‌دانید باید انجام دهید را شروع کنید.

پیشنهاد می‌کنیم:  بهترین روش برای بالا بردن تمرکز در جلسات آنلاین

خود‌انگیزشی با جشن گرفتن موفقیت‌ها

همه نقاط قوتی که دارید را تصدیق و البته تحسین کتید. خودتان را مدان سرزنش نکنید، به طور مثال اگر کار کوچکی انجام داده‌اید که عالی نبوده است؛ خودتان را چند باره سرزنش نکنید. به چیزهای خوب فکر کنید. شما در زندگی خود به موفقیت‌های بیشتری نیاز دارید. این به شما انگیزه می‌دهد، شما را تشویق می‌کند و به شما کمک می‌کند تا ببینید که تا چه حد موفق ظاهر شده‌اید. شما نباید فراموش کنید که موفقیت‌های کوچک چقدر مهم هستند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + پانزده =