Skip to content

مدیریت کسب و کار – نکاتی در مورد نظارت از راه دور بر کسب و کار

مدیریت کسب و کار
۰
(۰)

بسیاری از رئیس ها و مدیر عامل ها تمایل دارند قابلیت نظارت از راه دور بر کسب و کار را در اختیار داشته باشند، چون هم می توانند برنامه انعطاف پذیرتری داشته باشند و هم آزادی بیشتری برای نظارت دارند. در واقع اداره یک شرکت از راه دور هیچ شباهتی به اداره یک کسب و کار سنتی ندارد. مدیریت یک کسب و کار از راه دور بسیار متفاوت است و به نظارت کامل و برقراری ارتباط به صورت دائمی نیاز دارد. این نوع کسب و کار به به برنامه ریزی بیشتری نیاز دارد چون کارکنان در نزدیکی شما نیستند و نمی توانید شاهد فعالیت های روزانه آنها باشید.

چنین کسب و کاری به قدری بر نحوه دستمزد کارکنان، مدیریت پروژه ها و استفاده از ابزارهای مختلف تاثیر می گذارد که دیگر نمی شود از قراردادهای سنتی برای آن استفاده کرد. با این حال، راه اندازی کسب و کار از راه دور، برای بسیاری از مدیر عامل ها و حتی کارکنان، انگیزه بزرگی محسوب می شود. اگر مدیرها بتوانند فرآیندهای مربوط به این نوع از کسب و کار را به درستی مدیریت کنند، به راحتی می توانند نیروی کاری فعال، راضی و وفاداری داشته باشند که موفقیت مدیران و شرکت ها را هم تضمین می کند. در ادامه ۴ نکته در مورد نظارت از راه دور بر کسب و کار را بررسی می کنیم:

نظارت ریموت بر کسب و کار – دستمزد کارکنان خود را بصورت آنلاین پرداخت کنید

پرداخت دستمزد بصورت سنتی برای این نوع از کسب و کار مناسب نیست، چون ممکن است کارکنانی داشته باشید که فقط قرارداد چند هفته ای با شما بسته اند. پرداخت دستمزد کارکنانتان بصورت آنلاین، بهترین راه برای اطمینان از پرداخت به موقع حقوق آنهاست. شما می توانید برای پرداخت آنلاین دستمزد کارکنان از کارت های اعتباری، کارت های هدیه و غیره استفاده کنید. پرداخت آنلاین مزیت های زیادی دارد مثلا هزینه انتقال پرداخت های آنلاین کمتر است و سریعتر هم به مقصد انتقال می یابد. علاوه بر این، در بعضی از فروشگاه ها هم می توانید وجهتان را بصورت نقدی دریافت کنید، بنابراین در هنگام پرداخت دستمزد به کارکنانتان، به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد.

مدیریت کسب و کار - 4 نکته در مورد نظارت از راه دور بر کسب و کار

نظارت از راه دور بر کسب و کار – از مهارت های کارکنان باتجربه تان به نحو احسن استفاده کنید

در طول نظارت بر کارکنان تان از راه دور، علاوه بر اینکه برای آنها وظایفشان را شرح می دهید، باید به آنها این انگیزه را بدهید که در شرایط سخت هم بتوانند تیمشان را به سمت جلو هدایت کنند. اگر شما فقط در حال گوشزد کردن وظایف کارکنانتان هستید و فرصت خلاقیت و ابتکار را به آنها نمی دهید، این کار شما باعث می شود که آنها رغبتی به ادامه کارشان نداشته باشند.  شما می توانید از کارکنان با تجربه به عنوان مربی استفاده کنید تا به کارکنان جدید کمک کنند و یا می توانید از آنها درخواست کنید تا به شما در قدرتمندتر کردن تیمتان کمک کنند. این کار باعث می شود که از فشارهای زیادی که بر روی دوشتان سنگینی می کند هم رها شوید.

مدیریت کسب و کار – از تکنولوژی برای انجام سریع و آسان کارهایتان استفاده کنید

نظارت از راه دور بر یک شرکت و داشتن محیطی کاملا مدرن، بهتر از محیط های اداری سنتی و قدیمی ست. به جای اینکه به عنوان یک مدیر، کنفرانسهایتان را تلفنی برگزار کنید، می توانید از چت های ویدئویی مانند اسکایپ ، واتساپ ، ایمو و … استفاده کنید. همچنین، شما می توانید اسناد و فایل های مهمتان را با کمک برنامه هایی مانند گوگل درایو یا دراپ باکس در دسترس کارمندانتان قرار بدهید. در واقع پلت فرم هایی در اینترنت وجود دارد که کارمندان می توانند تمام مدرک ها، منوها، فروش و تماس ها را ثبت کنند؛ در واقع انواع مختلفی از فن آوری ها وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده بکنید.

مدیریت کسب و کار - 4 نکته در مورد نظارت از راه دور بر کسب و کار

مدیریت کسب و کار – به صورت منظم و با برنامه ریزی قبلی از شرکتتان بازدید کنید

هیچ چیزی بدتر از این نیست که مدیری باشید که فقط  دستور می دهد، زیاد صحبت می کند، به کارکنانش زیاد تذکر می دهد و محیط کاری را به کام آنها تلخ می کند. برای اینکه به خوبی بر کسب و کارتان نظارت داشته باشید، باید مدیری باشید که با کارمندانش به خوبی ارتباط برقرار می کند. البته بررسی منظم وضعیت کارمندان هم اهمیت زیادی دارد.

شما می توانید یک دفتر مرکزی داشته باشید و در طول سال چند بار از کارمندانتان دعوت کنید تا به آنجا بیایند و با هم به گفتگو بپردازید. بازدید از مکان های دور افتاده، همیشه باید طبق برنامه ریزی قبلی باشد تا کارکنانتان بتوانند برای آن روز آماده شوند. همیشه وقتتان را با افراد دیگر تنظیم کنید تا آنها بتوانند به خوبی آماده بشوند. نظارت از راه دور بر کسب و کار، می تواند حتی یک چالش هم باشد، ولی اجرای این نکات، باعث موفقیت شما در این نوع از کسب و کار می شود.

شما می توانید در وب سایت فریلنسینگ کاریتو ، فریلنسرهای مستقل و با استعدادی را در زمینه های مختلف پیدا کنید. اگر شما کارفرما هستید و به دنبال یک فریلنسر برای انجام پروژه هایتان هستید، می توانید در این سایت ثبت نام کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =