Skip to content

مدیریت ریموت پروژه ها و نکاتی برای نظارت از راه دور کسب و کارها

مدیریت کسب و کار

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۵
(۲)

بسیاری از مدیران مایلن قابلیت نظارت از راه دور کسب و کار را در اختیار داشته باشند. چون میتوانند برنامه انعطاف‌پذیرتری داشته باشند و هم آزادی بیشتری برای نظارت دارند. در واقع اداره یک شرکت از راه دور هیچ شباهتی به اداره یک کسب و کار سنتی ندارد. مدیریت کسب و کار از راه دور بسیار متفاوت است و به نظارت کامل و برقراری ارتباط به صورت دائمی نیاز دارد. این نوع کسب و کارها به برنامه ریزی بیشتری نیاز دارند چون کارکنان در نزدیکی شما نیستند و نمیتوانید شاهد فعالیتهای روزانه آنها باشید.

چنین کسب و کاری به قدری برنحوه دستمزد کارکنان، مدیریت پروژهها و استفاده از ابزارهای مختلف تاثیر میگذارد که نمی‌توان از قراردادهای سنتی برای آن استفاده کرد. با این حال، راه اندازی کسب و کار از راه دور، برای بسیاری از مدیر عاملان و حتی کارکنان، انگیزه بزرگی محسوب میشود.

اگر مدیران بتوانند فرآیندهای مربوط به این نوع از کسب و کار را به درستی مدیریت کنند، به راحتی میتوانند نیروی کاری فعال، راضی و وفاداری داشته باشند که موفقیت مدیران و شرکتها را هم تضمین میکند.

نظارت ریموت بر کسب و کار – دستمزد کارکنان خود را بصورت آنلاین پرداخت کنید

پرداخت دستمزد به صورت سنتی برای این نوع از کسب و کار مناسب نیست، چون ممکن است کارکنانی داشته باشید که فقط قرارداد چند هفتهای با شما بستهاند. پرداخت دستمزد کارکنانتان به صورت آنلاین، بهترین راه برای اطمینان از پرداخت به موقع حقوق آنهاست. شما میتوانید برای پرداخت آنلاین دستمزد کارکنان از کارتهای اعتباری، کارتهای هدیه و غیره استفاده کنید.

پرداخت آنلاین مزیتهای زیادی دارد مثلا هزینه انتقال پرداختهای آنلاین کمتر است و سریعتر هم به مقصد انتقال مییابد. علاوهبر این، در بعضی از فروشگاهها هم میتوانید وجهتان را به صورت نقدی دریافت کنید، بنابراین در هنگام پرداخت دستمزد به کارکنانتان، به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد.

مدیریت کسب و کار - 4 نکته در مورد نظارت از راه دور بر کسب و کار

نظارت از راه دور کسب و کار – از مهارتهای کارکنان باتجربهتان به نحو احسن استفاده کنید

در طول نظارت بر کارکنان تان از راه دور، علاوه بر این که برای آنها وظایفشان را شرح میدهید، باید به آنها این انگیزه را بدهید که در شرایط سخت هم بتوانند تیمشان را به سمت جلو هدایت کنند. اگر شما فقط در حال گوشزد کردن وظایف کارکنانتان هستید و فرصت خلاقیت و ابتکار را به آنها نمیدهید، این کار شما باعث میشود که آنها رغبتی به ادامه کارشان نداشته باشند.

 شما میتوانید از کارکنان با تجربه به عنوان مربی استفاده کنید تا به کارکنان جدید کمک کنند و یا میتوانید از آنها درخواست کنید تا به شما در قدرتمندتر کردن تیمتان کمک کنند. این کار باعث میشود که از فشارهای زیادی که بر روی دوشتان سنگینی میکند هم رها شوید.

مدیریت کسب و کار – از تکنولوژی برای انجام سریع و آسان کارهایتان استفاده کنید

نظارت از راه دور بر یک شرکت و داشتن محیطی کاملا مدرن، بهتر از محیطهای اداری سنتی و قدیمی است. به جای این که به عنوان یک مدیر، کنفرانسهایتان را تلفنی برگزار کنید، میتوانید از چتهای ویدئویی مانند اسکایپ، واتساپ، ایمو و … استفاده کنید.

همچنین، شما میتوانید اسناد و فایلهای مهمتان را با کمک برنامههایی مانند گوگل درایو یا دراپ باکس در دسترس کارمندانتان قرار بدهید. پلتفرمهایی در اینترنت وجود دارد که کارمندان میتوانند تمام مدارک، منوها، فروش و تماسها را ثبت کنند؛ در واقع انواع مختلفی از فن آوریها وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده بکنید.

مدیریت کسب و کار - 4 نکته در مورد نظارت از راه دور بر کسب و کار

ارتباطات شغلی برای یک مدیر پروژه شامل ایمیل و جلسات هفتگی و کنفرانسها و تماسهای اسکایپ و غیره میشود و همه اینها بخشی از مسئولیتهای ارتباطی مدیر پروژه است. مدیران پروژه از راه دور باید از این ابزارها استفاده کنند و فرصتها را به یک راه حل نهایی موفق تبدیل کنند.

ارتباط مکرر و همچنین روشهای خلاقانه برای ارتباط با تیم پروژه و مشتری برای مدیریت پروژه از راه دور مورد نیاز خواهد بود. جلسات منظم و ایمیل همیشه ضروری هستند اما با انجام ارتباطات بیشتر مانند ارسال ایمیلهای روزانه به تیم و مشتری، بروزرسانیهای سریعی را میتوان ارائه داد.

این نوع تلاشها باعث میشود که با توزیع مکانی، تیم و مشتری انسجام بالایی داشته باشد. بهتره با مزایا و نرمافزارهای مدیریت پروژه از راه دور بیشتر آشنا شوید! تا در این راه شما را کمک کنند.

مدیریت کسب و کار – به صورت منظم و با برنامه ریزی قبلی از شرکتتان بازدید کنید

هیچ چیزی بدتر از این نیست که مدیری باشید که فقط دستور میدهد، زیاد صحبت میکند، به کارکنانش زیاد تذکر میدهد و محیط کاری را به کام آنها تلخ میکند. برای این که به خوبی بر کسب و کارتان نظارت داشته باشید، باید مدیری باشید که با کارمندانش به خوبی ارتباط برقرار میکند. البته بررسی منظم وضعیت کارمندان هم اهمیت زیادی دارد.

از آنجا که شما با تیم پروژه همکاری نخواهید کرد و مشتری هرگز به صورت رو در رو با شما برخورد نخواهند داشت باید جلسات بیشتری را برگزار کنید. شما باید جلست هفتگی داشته باید اما جلسات بررسی ماهانه یا سه ماهه را هم اضافه کنید . از آنجا که مشتری نمیتواند شما را بشناسد، لمس کند و بشناسد بروزرسانی وضعیت، بحث و بروزرسانی وضعیت پروژه میتواند ارتباط بهتری ایجاد کند. این کار به افزایش توانایی تحویل پروژه کمک میکند. جلسات مکرر تیمی، انسجام و همکاری تیم را تقویت میکند و باعث از بین رفتن هر گونه یاس و نامیدی میشود.

شما میتوانید یک دفتر مرکزی داشته باشید و در طول سال چند بار از کارمندانتان دعوت کنید تا به آنجا بیایند و با هم به گفتگو بپردازید. بازدید از مکانهای دور افتاده، همیشه باید طبق برنامه ریزی قبلی باشد تا کارکنانتان بتوانند برای آن روز آماده شوند. همیشه وقتتان را با افراد دیگر تنظیم کنید تا آنها بتوانند به خوبی آماده بشوند. نظارت از راه دور بر کسب و کار، میتواند حتی یک چالش هم باشد، ولی اجرای این نکات، باعث موفقیت شما در این نوع از کسب و کار میشود.

مدیریت ریموت پروژه و انعطاف پذیری در زمان کاری

به عنوان یک مدیر پروژه از راه دور، شما باید توانایی کار در ساعات مختلف روز را داشته باشید. اگر تیم شما در کشورهای مختلفی توزیع شده باشند مسلما با تفاوت زمانی برخورد خواهید داشت.  شما باید در مواقعی که مشتریان پروژه به شما نیاز دارند در دسترس باشید. گرچه در صورتی که نیاز شدیدی به خواب دارید باید به فکر استراحت خود هم باشید.

برای مدیریت پروژههای از راه دور جلسات بیشتری تشکیل دهید

از آنجا که شما با تیم پروژه همکاری نخواهید کرد و مشتری هرگز به صورت رو در رو با شما برخورد نخواهند داشت باید جلسات بیشتری را برگزار کنید. شما باید جلسات هفتگی داشته باشید اما جلسات بررسی ماهانه یا سه ماهه را هم اضافه کنید. از آنجا که مشتری نمیتواند شما را بشناسد، لمس کند و بشناسد بروزرسانی وضعیت، بحث و بروزرسانی وضعیت پروژه میتواند ارتباط بهتری ایجاد کند. این کار به افزایش توانایی تحویل پروژه کمک میکند. جلسات مکرر تیمی، انسجام و همکاری تیم را تقویت میکند و باعث از بین رفتن هر گونه یاس و نامیدی میشود.

چندین محل کار داشته باشید و پروژههای خود را از راه دور مدیریت کنید

از آنجا که شما از راه دور کار و در خانه مشغول به کار هستید، با وجود خانواده در هنگام ارتباط با تیم خود به مشکلاتی مواجه شوید. بهتر است در خانه چند محل کار داشته باشید یا یک دفتر خارج از خانه تهیه کنید تا کنفرانسها را برگزار کنید. مطمئن شوید تجهیزات مورد نیاز مانند گوشی هوشمند آماده و در دسترس است تا در صورت لزوم در جایی غیر از محل کار اصلی‌تان جلسات خود را برگزار کنید.

اجرای عالی پروژه از راه دور

هدف این است اطمینان حاصل کنیم که همه افراد تیم از روز اول گرفتن پروژه با شما همراه هستند. تعاملات خود را شروع کنید. و مطمئن شوید که همه افراد، اهداف، تاریخهای مهم، نقش و هرگونه خطرات و فرضیات موجود را درک کردهاند. شما هرگز فرصت دومی برای ایجاد اولین حس خوب را در اختیار نخواهید داشت.

شما میتوانید در وب سایت فریلنسینگ کاریتو، فریلنسرهای مستقل و با استعدادی را در زمینههای مختلف پیدا کنید. اگر شما کارفرما هستید و به دنبال یک فریلنسر برای انجام پروژههایتان هستید، میتوانید در این سایت ثبت نام کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  آموزش رفرنس‌دهی در ورد (Word)

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =