Skip to content

مدیریت ریموت پروژه ها و نکاتی برای نظارت از راه دور کسب و کارها

مدیریت کسب و کار

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۵
(۲)

بسیاری از مدیران کسب و کار و مشاغل مایل هستند که  از راه دور، به کسب و کار خود نظارت داشته باشند. این روش مزیت‌های خیلی زیادی دارد. چرا که آنها میتوانند برنامه انعطاف‌پذیرتری داشته باشند. از همه مهمتر اینکه آزادی عمل بیشتری برای کار خود خواهند داشت. در واقع اداره یک شرکت از راه دور، هیچ شباهتی به اداره یک کسب و کار سنتی ندارد!

مدیریت کسب و کار از راه دور بسیار متفاوت است و به نظارت کامل و برقراری ارتباط به صورت دائمی نیاز دارد. این نوع کسب و کارها به برنامه ریزی بیشتری نیاز دارند. چرا که کارمندان در نزدیک شما نیستند و این امکان را نخواهید داشته که به صورت مستقیم به فعالیت‌های آنها نظارت داشته باشید.

داشتن و مدیریت چنین کسب و کاری، به قدری برنحوه دستمزد کارکنان، مدیریت پروژهها و استفاده از ابزارهای مختلف تاثیرگذار است که نمی‌توان از قراردادهای سنتی برای آن استفاده کرد. با این حال، راه اندازی کسب و کار از راه دور، برای بسیاری از مدیر عاملان و حتی کارکنان، انگیزه بزرگی به حساب می‌آید. 

اگر مدیران بتوانند فرآیندهای مربوط به این نوع از کسب و کار را به درستی مدیریت کنند، به راحتی میتوانند نیروی کاری فعال، راضی و وفاداری داشته باشند که موفقیت مدیران و شرکتها را هم تضمین میکند!

در ادامه این مقاله از کاریتو با ما همراه باشید تا در مورد مدیریت ریموت پروژه‌ ها و نکاتی که برای نظارت از راه دور کسب و کارها نیاز است، بیشتر بدانید.

پرداخت دستمزد کارکنان به صورت آنلاین!

پرداخت دستمزد به صورت سنتی برای این نوع از کسب و کار مناسب نیست. چرا که ممکن است کارکنانی داشته باشید که فقط قرارداد چند هفتهای با شما بستهاند. پرداخت دستمزد کارکنان به صورت آنلاین، بهترین راه برای اطمینان از پرداخت به موقع حقوق آنهاست. شما میتوانید برای پرداخت آنلاین دستمزد کارکنان از کارتهای اعتباری، کارتهای هدیه و غیره استفاده کنید!

پرداخت آنلاین مزیتهای زیادی دارد. مثلا هزینه انتقال پرداختهای آنلاین کمتر است و سریعتر هم به مقصد انتقال مییابد. علاوهبر این، در بعضی از فروشگاهها هم میتوانید وجه مورد نظر را به صورت نقدی دریافت کنید. بنابراین در هنگام پرداخت دستمزد به کارکنان، به هیچ مشکلی برخورد نخواهید داشت.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای تولید محتوای با ارزش برای کاربران سایت

پرداخت پول به صورت آنلاین

استفاده از مهارت کارکنان به نحو احسن در مدیریت کسب و کار آنلاین

در طول نظارت بر کارکنان از راه دور، علاوه بر این که برای آنها وظایف‌شان را شرح میدهید، باید به آنها این انگیزه را بدهید. به این خاطر که در شرایط سخت هم بتوانید تیم را به سمت جلو هدایت کنید. اگر شما فقط در حال گوشزد کردن وظایف کارکنان‌تان باشید، فرصت خلاقیت و ابتکار را به آنها نخواهید داد. این کار شما باعث خواهد شد که آنها رغبتی به ادامه کار نداشته باشند!

شما میتوانید از کارکنان با تجربه به عنوان مربی استفاده کنید. به این خاطر که به کارکنان جدید کمک کنید و یا اینکه میتوانید از آنها درخواست کنید تا به شما در قدرتمندتر کردن تیم‌تان کمک کنند. این کار باعث میشود که از فشارهای زیادی که بر روی دوشتان سنگینی میکند هم رها شوید!

مدیریت کسب و کار – از تکنولوژی برای انجام سریع و آسان کارهایتان استفاده کنید

نظارت از راه دور کسب و کار در یک شرکت و داشتن محیطی کاملا مدرن، بهتر از محیط های اداری سنتی و قدیمی است. به جای این که به عنوان یک مدیر، کنفرانسهایتان را تلفنی برگزار کنید، میتوانید از چتهای ویدئویی استفاده کنید. علاوه بر این میتوانید اسناد و فایلهای مهم‌ خود را با کمک برنامههای اشتراک فایل در دسترس کارمندان خود قرار دهید. مدیران پروژه از راه دور باید از این ابزارها استفاده کنند. در نهایت فرصتها را به یک راه حل نهایی موفق تبدیل کنند.

ارتباط مکرر و همچنین روشهای خلاقانه برای ارتباط با تیم پروژه و مشتری برای مدیریت پروژه از راه دور مورد نیاز خواهد بود. جلسات منظم و ایمیل همیشه ضروری هستند. اما با انجام ارتباطات بیشتر مانند ارسال ایمیلهای روزانه به تیم و مشتری، بروزرسانیهای سریعی را میتوان ارائه داد. این نوع تلاشها باعث میشود که با توزیع مکانی، تیم و مشتری انسجام بالایی داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم:  ممکن است هنوز به ریموت کار کردنتان ( دورکاری ) پی نبرده باشید!

استفاده از تکنولوژی برای انجام سریع و آسان کار‌ها

بازدید به صورت منظم و با برنامه ریزی قبلی از شرکت برای مدیریت کسب و کار

هیچ چیزی بدتر از این نیست که مدیری باشید که فقط دستور میدهد و یا به کارکنانش زیاد تذکر میدهد. برای این که به خوبی بر کسب و کارتان نظارت داشته باشید، باید مدیری باشید که با کارمندانش به خوبی ارتباط برقرار میکند. البته بررسی منظم وضعیت کارمندان هم اهمیت زیادی دارد!

از آنجا که شما با تیم پروژه همکاری نخواهید کرد و مشتری هرگز به صورت رو در رو با شما برخورد نخواهند داشت. در عوض شما باید جلسات بیشتری را برگزار کنید. این جلسات باید هفتگی، ماهانه یا سه ماهه باشد. از آنجا که مشتری نمیتواند شما را بشناسد، بروزرسانی وضعیت، بحث و بروزرسانی وضعیت پروژه میتواند ارتباط بهتری ایجاد کند. این کار به افزایش توانایی تحویل پروژه کمک خواهد کرد. جلسات مکرر تیمی، انسجام و همکاری تیم را تقویت میکند و باعث از بین رفتن هر گونه یاس و نامیدی میشود.

نظارت از راه دور بر کسب و کار، میتواند حتی یک چالش هم باشد. ولی فراموش نکنید اجرای این نکات، باعث موفقیت شما در این نوع از کسب و کار خواهد شد!

مدیریت ریموت پروژه و انعطاف پذیری در زمان کاری

به عنوان یک مدیر پروژه از راه دور، شما باید توانایی کار در ساعات مختلف روز را داشته باشید. اگر تیم شما در کشورهای مختلفی توزیع شده باشند مسلما با تفاوت زمانی برخورد خواهید داشت.  شما باید در مواقعی که مشتریان پروژه به شما نیاز دارند در دسترس باشید. گرچه در صورتی که نیاز شدیدی به خواب دارید باید به فکر استراحت خود هم باشید.

برگزاری جلسات بیشتر برای مدیریت پروژه‌ها 

از آنجا که شما با تیم پروژه همکاری نخواهید کرد و مشتری هرگز به صورت رو در رو با شما برخورد نخواهند داشت. شما  باید جلسات بیشتری را برگزار کنید. شما باید جلسات هفتگی داشته باشید اما جلسات بررسی ماهانه یا سه ماهه را هم اضافه کنید. از آنجا که مشتری نمیتواند شما را بشناسد، لمس کند و بشناسد بروزرسانی وضعیت، بحث و بروزرسانی وضعیت پروژه میتواند ارتباط بهتری ایجاد کند. این کار به افزایش توانایی تحویل پروژه کمک میکند. جلسات مکرر تیمی، انسجام و همکاری تیم را تقویت میکند و باعث از بین رفتن هر گونه یاس و نامیدی میشود.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

داشتن چندین محل کار و مدیریت پروژهها از راه دور

از آنجا که شما از راه دور کار و در خانه مشغول به کار هستید، با وجود خانواده در هنگام ارتباط با تیم خود به مشکلاتی مواجه شوید. بهتر است در خانه چند محل کار داشته باشید. یا یک دفتر خارج از خانه تهیه کنید تا کنفرانسها را برگزار کنید. مطمئن شوید تجهیزات مورد نیاز مانند گوشی هوشمند آماده و در دسترس است تا در صورت لزوم در جایی غیر از محل کار اصلی‌تان جلسات خود را برگزار کنید.

اجرای عالی پروژه از راه دور

هدف این است اطمینان حاصل کنیم که همه افراد تیم از روز اول گرفتن پروژه با شما همراه هستند. تعاملات خود را شروع کنید. و مطمئن شوید که همه افراد، اهداف، تاریخهای مهم، نقش و هرگونه خطرات و فرضیات موجود را درک کردهاند. شما هرگز فرصت دومی برای ایجاد اولین حس خوب را در اختیار نخواهید داشت.

شما میتوانید در وب سایت فریلنسینگ کاریتو، فریلنسرهای مستقل و با استعدادی را در زمینههای مختلف پیدا کنید. اگر شما کارفرما هستید و به دنبال یک فریلنسر برای انجام پروژههایتان هستید، میتوانید در این سایت ثبت نام کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 8 =