Skip to content

مهارت های مورد نیاز برای شغل ورود اطلاعات (DATA ENTRY)

مهارت های مورد نیاز برای شغل ورود اطلاعات (DATA ENTRY) کدام ها هستند؟ ورود اطلاعات (Data Entry) یک نوع شغل فریلنسری است که بسیاری از شرکت ها به دنبال آن هستند. بسیاری از شرکت ها دارای پایگاه داده های زیادی هستند. بنابراین به یک کارمند ورود اطلاعات متخصص نیاز دارند تا این پایگاه داده ها را بروزرسانی کند. بسته به نوع اطلاعات، ممکن است شغل ورود اطلاعات از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت باشد.

به طور مثال اگر شما برای یک فروشگاه کار می کنید می توانید اطلاعات فروش و یا اطلاعات مشتریان جدید را وارد کنید و یا اگر برای یک شرکت تحقیقاتی کار می کنید می توانید نتایج تحقیقات بازاری را بررسی کنید. اطلاعاتی که با آنها کار می کنید ممکن است عدی و یا متنی باشد و یا حتی می تواند اطلاعات کاغذی باشند که نیاز به وارد کردن در پایگاه داده یا صفحات گسترده دارند.

مهارت های مورد نیاز برای شغل ورود اطلاعات (DATA ENTRY)

برای اینکه کارمند ورود اطلاعات شویم به چه مهارت هایی نیاز داریم؟

اگر چه این شغل ساده به نظر می رسد اما برای بدست آوردن یک شغل ورود اطلاعات چند مهارت وجود دارد که باید به آنها مسلط باشید. در ادامه به صورت اجمالی این مهارت ها را خدمت شما کاربران گرامی معرفی خواهیم کرد.

# ۱ مهارت تایپ دقیق یک مهارت مورد نیاز برای DATA ENTRY

یکی از مهارت های مهم ورود اطلاعات مهارت تایپ دقیق است. در بسیاری از مواقع داده های وارد شده شامل رشته های عددی، کدهای پزشکی، اطلاعات تماس شخصی و موارد دیگر است که باید به دقت تایپ شوند. بسیاری از شرکت ها هستند که برای ورود درست اطلاعات به کارمند ورود اطلاعاتشان امتیاز می دهند. داشتن امتیاز بالا می تواند به معنای ارائه کار بیشتر به فریلنسر مورد نظر باشد و بلعکس.

مشتریانی که شما را برای انجام کارشان در نظر می گیرند از شما سطح دقت بالا را انتظار دارند. از آنجا که داده های زیادی برای ورود اطلاعات به پایگاه داده وجود دارد این مهارت بسیار مهم است که شما بدون اینکه به صفحه کلید نگاه کنید بتوانید اطلاعات را وارد کنید. وارد کردن اطلاعات بدون مهارت تایپ می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد که هم برای مشتری و هم کارمند به صرفه نیست.

مشتریان انتظار دارند کارشان سریع انجام شود و یک فرد فریلنسر ورود اطلاعات هم دوست ندارند مدت زمان زیادی را برای یک کار صرف کنند. اگر مهارت تایپ سریع را ندارید، مطلب آموزش کامل تایپ ده انگشتی به شما کمک می کند مهارت تایپ خود را بالا ببرید.

مهارت های مورد نیاز برای شغل ورود اطلاعات (DATA ENTRY)

# ۲ مهارت مورد نیاز شغل دیتا اینتری چیست؟ مهارت تایپ سریع

علاوه بر مهارت تایپ دقیق، شما باید سرعت تایپ قابل توجهی داشته باشید. بسیاری از کارفرمایان انتظار دارند که فریلنسرهای ورود اطلاعات بتوانند ۶۰ کلمه در هر دقیقه تایپ کنند و برخی هم ۸۰ تا ۹۰ کلمه را ترجیح می دهند. هر چقدر سریعتر بتوانید اطلاعات را با دقت بالا وارد کنید پروژه های بیشتری می توانید انجام دهید و در نتیجه درآمد بیشتری خواهید داشت. اگر سرعت تایپ بالایی ندارید می توانید تا زمانی که سرعت تایپ تان بالا می رود هر روز تمرین کنید.

# ۳ مهارت های دستور زبان یک مهارت مورد نیاز شغل ورود اطلاعات

یکی از مهارت های مورد نیاز برای یک فریلنسر ورود اطلاعات این است که شما باید بهترین دانش زبانی را داشته باشید. منظور ما از دانش زبانی، نقطه گذاری و دستور زبان و غیره است. در بسیاری از مشاغل ورود اطلاعات شما باید اشباهات دستوری را ویرایش کنید. شما باید بتوانید اشتباهات دستوری را به حداقل برساند و کار باکیفیتی به کارفرمای خود ارائه دهید.

# ۵ مهارت کار با نرم افزار

برای اینکه بتوانید مهارت های ورود اطلاعات را کسب کنید باید تجربه کار با برنامه های مختلف را داشته باشید. برخی از رایج ترین برنامه هایی که در ورود اطلاعات استفاده می شود عبارتند از:

  •  ورد
  • اکسل
  • پاورپوینت
  • اکسس

آشنایی اولیه با هر کدام از نرم افزارها و نحوه استفاده از آنها می تواند مهارت شما را به کارفرمایان نشان دهد. امیدواریم با کسب مهارت های مورد نیاز برای شغل ورود اطلاعات بتوانید به جرگه کارمندان دیتا اینتری فعال و پر درآمد بپیوندید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵. میزان امتیاز

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =