Skip to content

آموزش ۶ مرحله ساده برای نوشتن پیشنهاد پروژه در سایت های فریلنسری

آموزش نحوه نوشتن پیشنهاد پروژه در 6 مرحله ساده

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۵
(۱)

نحوه نوشتن پیشنهاد پروژه یکی از الزاماتی است که هر فریلنسر باید در مورد آن بداند. شما با نوشتن پیشنهاد پروژه تعیین می کنید که دقیقا چه چیزی را به مشتری خود ارائه خواهید داد و هزینه آن چقدر می تواند باشد، بنابراین نوشتن پیشنهاد پروژه به تضمین کسب و کار یک فریلنسر کمک می کند.

توجه داشته باشید که یک قالب پیشنهاد ایده آل برای تمام پروژه ها وجود ندارد و هر پیشنهاد باید بر اساس نیاز مشتری نوشته شود. اما مهمترین و اصلی ترین عناصری را که می توان در قالب پیشنهاد پروژه آورد شامل پیشنهادی از آنچه که می توانید برای مشتری خود انجام دهید، توضیحی در مورد چگونگی انجام کار و هزینه تخمینی است. ادامه مطلب امروز سایت فریلنسری کاریتو را بخوانید و یاد بگیرید که چگونه پیشنهاد پروژه را باید بنویسید.

اصول اولیه نوشتن پیشنهاد پروژه

حتما اطلاعات اصلی خود را در پیشنهاد پروژه درج کنید. اگر در سایت فریلنسری ثبت نام کرده اید و قوانین سایت به شما اجازه می دهد اطلاعاتی مانند نام، اطلاعات تماس، وب سایت، تاریخ، شرکتی که پیشنهاد را برایش ارسال می کنید و نام مخاطب خود را درج کنید. در صورت امکان این اطلاعات را در قالب یک فایل PDF به مشتری خود ارسال کنید تا اطمینان حاصل شود که مشکلی در فرمت بندی نخواهید داشت. شما حتی ممکن است بخواهید از عکس و رسانه های گرافیکی لا به لای متن هم استفاده کنید و یا اینکه یک متن ساده را ارسال کنید. حتما پیشنهاد پروژه خود را قبل از ارسال بررسی و به طور کامل ویرایش کنید تا یک احساس خوب را در مشتری ایجاد کند.

آموزش نحوه نوشتن پیشنهاد پروژه در 6 مرحله ساده

اجزای پروژه را خود مشخص کنید

هنگام نوشتن پروپزال پروژه اجزای مختلف پروژه را تشریک کنید. اگر در حال نوشتن پیشنهادی برای کپی وب سایت هستید فقط کپی وب سایت ننویسید چونکه می تواند معانی متفاوتی را برای افراد مختلف داشته باشد. شما ممکن است فکر کنید که ۲۰۰۰ کلمه برای کپی کردن وجود دارد در حالی که مشتری شما فکر می کند که چنین پیشنهاد پروژه ای را برای ۱۰۰۰۰۰ کلمه یا بیشتر نوشته اید. در عوض، تمام کارهایی که می خواهید انجام دهید را مفصل توضیح دهید و مشخص کنید که می توانید ۳۰۰ کلمه کپی برای ” صفحه درباره شرکت” ۲۰۰ کلمه برای آرشیو و سه صفحه ۵۰۰ کلمه ای در مورد خدمات شرکت ارائه دهید. البته در اینجا شما باید انعطاف پذیری لازم را داشته باشید و بتوانید مواردی را برای رفع نیاز مشتری تغییر دهید. پیشنهاد فقط یک نقطه شروع است.

تعیین حوزه کاری در پیشنهاد پروژه

برای جلوگیری از هر گونه سوء تفاهمی حتما حوزه کاری که می توانید ارائه دهید را توضیح دهید. ممکن است برخی از مشتریان خدماتی از شما بخواهند که در حوزه کاریتان نیست. شاید مشتری شما به یک وب سایت طراحی شده نیاز داشته باشد و شما فقط تولید محتوا انجام دهید، حتما آنچه را که می توانید ارائه دهید را مشخص کنید. آیا برای آنها طراحی های جانبی را انجام می دهید؟ آیا برای آنجا عکس درج می کنید؟ آیا کدهای HTML را ویرایش می کنید؟ آیا نسخه ای از CMS را بارگذاری می کنید؟ یا فقط کپی رایتر هستید؟ شما همچنین باید تعداد ویرایش هایی که ارائه خواهید داد را باید قید کنید. بنابراین در همان ابتدای نوشتن پروژه این شرایط را برای مشتری خود توضیح دهید.

درج مهلت زمانی در پروپزال پروژه

در پیشنهاد پروژه ای که می نویسید تخمینی از مهلت زمانی را ارائه دهید. ممکن است چیزی مانند دو هفته بعد از ثبت سفارش یا یک تاریخ خاص را ذکر کنید. حتما به خاطر داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا از مرحله پیشنهاد به زمان شروع پروژه برسید. در هنگام ارائه این برآورد به تقویم خود نگاه کنید تا از تداخل کارها جلوگیری کنید.

آموزش نحوه نوشتن پیشنهاد پروژه در 6 مرحله ساده

نرخ پیشنهادی شما چقدر است؟

به طور معمول در هنگام قیمت گذاری پروژه، بسیاری از نویسندگان ترجیح می دهند هزینه را توسعه دهند. برای تعیین هزینه پروژه  خود تخمین بزنید که پروژه شما چقدر طول می کشد و نرخ خود را ضربدر تعداد ساعت کنید. اگر فکر می کنید که ممکن است پروژه کمی بیشتر طول بکشد می توانید هزینه ای اضافی را هم قید کنید. اگر شما بتوانید پروژه خود را به نحو احسن انجام دهید می توانید به مرور درآمد بیشتری را کسب کنید. اگر در تخمین زمان مورد نیاز برای انجام پروژه اشتباه کرده باشید مشتری شما مجبور به پرداخت هزینه اضافی نخواهد بود.

پیگیری کنید

بعد از داده پیشنهاد پروژه خود، حتما جریان کار خود را پیگیری کنید. بسته به نیاز فوری پروژه و ارتباط شما با مراجعین احتمالی، ممکن است بخواهید به محض دادن پیشنهاد جریان کار را پیگیری کنید تا ببینید مشتری شما سوالی دارد و یا می توانید خدمات دیگری را ارائه دهید یا نه. به مشتریان خود کمی فرصت دهید تا پیشنهاد پروژه شما را بررسی کنند و ببینند که آیا علاقمند به همکاری با شما هستند یا نه. بسیاری از فریلنسرها ترجیح می دهند قبل از حرکت به جلو، یک پروژه ثبت شده در سایت های فریلنسری داشته باشند.

نتیجه گیری

نوشتن پیشنهاد پروژه تنها نقطه شروع کار است. شما باید با توجه به نیاز مشتری پیشنهاد خود را بنویسید. در پروپزال پروژه خود شما خدماتی که می توانید به مشتری ارائه دهید را باید با جزئیات و به خوبی درج کنید و نحوه چگونگی انجام کار را برای مشتری توضیح دهید و در نهایت مبلغ پیشنهادی خود را قید کنید. از نوشتن پیشنهاد پروژه واهمه نداشته باشید شما هر چقدر به سمت جلو پیش می روید بهتر و راحت تر می توانید پیشنهادات خود را برای پروژه های متعدد و مختلف بنویسید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =