Skip to content

تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ

تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۰
(۰)

آیا در حال استخدام فریلنسر هستید؟ پس باید با نحوه تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ آشنایی داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است برای پرداخت با مشکل روبرو شوید. این یک معمای رایج برای مشاغلی است که تازه وارد دنیای برون سپاری شده‌اند.

همان‌طور که احتمالاً از قبل می‌دانید، یکی از مزایای اصلی استخدام فریلنسر در مقایسه با استخدام کارمند تمام وقت یا پاره وقت به هزینه بر می‌گردد. آنها نه تنها از نظر حقوق به طور قابل توجهی در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کنند بلکه سایر هزینه‌ها مانند بیمه، حقوق در روزهای تعطیل؛ بازنشستگی و لوازم اداری را حذف می‌کنند.

عوامل موثر در تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ

با دو برابر افزایش تقاضای فریلنسرها در سال گذشته؛ مهم است که به آنها به اندازه ارزش کارشان پرداخت کنید. در ادامه ما نکاتی را بیان می‌کنیم تا متوجه شوید که برای تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ باید به چه مواردی توجه داشته باشید.

محدوده پروژه خود را تعیین کنید

در مورد کار، فریلنسری که سریع، خوب و ارزان است را حتماً می‌خواهید انتخاب کنید. اگر شما دو مورد اول را می‌خواهید باید با فراموش کردن مورد سوم مشکلی نداشته باشید. اگر می‌خواهید کار عالی با سرعت بالا انجام شود باید هزینه بالایی بپردازید. اگر چیزی سریع و ارزان می‌خواهید انتظار نداشته باشید که کیفیت کار عالی باشد. اگر می‌خواهید کار با کیفیت و با بودجه متوسط انجام شود احتمالاً مدتی طول می‌کشد تا آن را تحویل بگیرید.

محدوده پروژه خود را تعیین کنید

قبل از تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ به چند سؤال مهم جواب دهید:

  • در چه زمانی به پروژه تکمیل شده نیاز دارید؟ به خاطر داشته باشید که ممکن است قبل از رسیدن به نتیجه نهایی چندین بازبینی وجود داشته باشد.
  • تیم داخلی شما چقدر راهنمایی یا تخصص می‌تواند ارائه دهد یا آیا انتظار دارید فریلنسر خودکفا باشد؟
  • کل بودجه شما برای پروژه چقدر است؟ آیا هزینه‌های داخلی یا سرباری وجود دارد که علاوه بر وقت یک فریلنسر، باید آنها را نیز در نظر بگیرید؟
پیشنهاد می‌کنیم:  دلایلی برای اینکه کسب و کار شما نیاز به ساخت وب‌سایت حرفه‌ای دارد!

به عنوان یک کارفرما، بازار را در نظر بگیرید

جنبه دیگری که باید قبل از تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ باید در نظر گرفت محل زندگی فریلنسر است. به‌عنوان‌مثال، یک فریلنسر مستقر در تهران به طور قابل توجهی هزینه‌ی بیشتری از یک فریلنسر شهرستانی دریافت می‌کند. فقط مطمئن شوید که برای صرفه جویی در هزینه، کیفیت کار را فدا نمی‌کنید.

به گفته کارشناسان؛ در حال حاضر بیش از ۷.۵ میلیارد فریلنسر در سراسر جهان برای همه انواع مشاغل از راه دور، از ترجمه گرفته تا بازاریابی و دستیار مجازی با هم رقابت می‌کنند. انتظار داشته باشید که برای مهارت‌های خاص نسبت به مهارت‌هایی که معمولاً یافت می‌شوند، هزینه بیشتری بپردازید.

هنگام تعیین هزینه، سابقه فریلنسر در نظر گرفته شود

علاوه بر محدوده پروژه، موقعیت جغرافیایی آنها و نرخ‌های فعلی بازار؛ باید سابقه کاری یک فریلنسر هم در نظر گرفته شود. این سابقه می‌تواند شامل تجربه کاری قبلی و مجموعه مهارت‌های آنها شود.

هر چه یک فریلنسر باتجربه‌تر باشد، هزینه بیشتری خواهد داشت. اگر فقط بودجه کمی را برای استخدام فریلنسر و کار در منزل در دسترس دارید؛ این امر می‌تواند از نظر افرادی که می‌توانید یا نمی‌توانید استخدام کنید بسیار محدود کننده باشد.

هنگام تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ سابقه فریلنسر در نظر گرفته شود

علاوه بر این، نرخ پرداخت شما باید نشان دهنده فنی بودن پروژه باشد. به‌عنوان‌مثال، فریلنسرهای برنامه‌نویس و توسعه دهندگان نرم افزار به دانش فنی زیادی نیاز دارند. به همین دلیل است که می‌توانند درآمد ساعتی بالایی داشته باشند.

از طرف دیگر؛ کارهای طراحی گرافیکی به خلاقیت بیشتری نیاز دارند به همین دلیل است که فریلنسرهای طراح گرافیک به درآمد قابل توجهی دست پیدا می‌کنند.

توجه به نحوه پرداخت در هنگام تعیین هزینه توسط کارفرما

تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ تنها کاری نیست که مشتری باید انجام دهد بلکه باید نحوه پرداخت را هم مشخص شود. در بهترین وب سایت‌های فریلنسری دو گزینه پرداخت اصلی وجود دارد، قیمت براساس زمان یا قیمت ثابت.

قیمت ساعتی

قیمت‌گذاری مبتنی بر زمان به این معناست که کارفرما براساس زمانی که فریلنسر صرف انجام یا تکمیل یک پروژه می‌کند هزینه پرداخت می‌کند. نکته منفی این است که اگر ندانید پروژه چند ساعت طول می‌کشد ممکن است سخت باشد که روی تعیین هزینه دقیق به توافق برسید. شما با تعیین نقاط عطف منظم برای اطمینان از اینکه فریلنسرها در مسیر درست هستند و با قرار دادن سقف ساعت می‌توانید به کنترل فریلنسر کمک کنید.

پیشنهاد می‌کنیم:  ۹ نکته کاربردی در ترجمه متون انگلیسی برای فریلنسرها

قیمت ساعتی

 قیمت ثابت برای هر پروژه

قیمت گذاری مبتنی بر پروژه شامل حدس و گمان‌های بیشتری از قبل است. شما باید به این فکر کنید که پروژه چقدر زمان و منابع نیاز دارد و سپس هزینه منصفانه را تخمین بزنید.

مزیت مهم این روش این است که هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. اگر فریلنسر شما باید زمان بیشتری را برای تکمیل پروژه صرف کند، دیگر لازم نیست بودجه خود را تلف کنید.

با این حال، نقطه ضعف این روش این است که محاسبه پروژه‌های با قیمت ثابت ممکن است دشوار باشد. هیچ قانون مشخصی از نظر میزان پرداخت به فریلنسر برای تکمیل یک پروژه وجود ندارد و اگر پروژه خیلی بیشتر از آنچه انتظار می‌رود طول بکشد، ممکن است در نهایت فریلنسر از پرداخت شما رضایت نداشته باشد.

حتی اگر هر روشی مزایا و معایبی دارد، این شما هستید که بسته به اینکه تا چه حد می‌توانید بودجه خود را افزایش دهید، درک کنید که چه چیزی برای کسب و کار شما بهترین روش است.

تفکیک حقوق سالانه

اگر در مورد نرخ ساعتی تصمیم می‌گیرید، همیشه می‌توانید حقوق پایه سالانه یک کارمند در یک زمینه خاص را پیدا کنید و سپس نرخ ساعتی را بر اساس آن تعیین کنید. با استفاده از اطلاعات حقوق و دستمزد ارائه شده توسط وزارت کار می‌توانید یک تخمین از دستمزد فریلنسر را داشته باشید.

خوب، شما می‌توانید نرخ را بر اساس تعداد ساعات مورد انتظار برای تکمیل کار محاسبه کنید. سپس می‌توانید بر اساس این محاسبات و نرخ ساعتی فریلنسر، نرخ ثابت منصفانه‌ای را تعیین کنید.

اگر هنوز این مسئله برای شما حل نشده است می‌توانید پروژه خود را در سایت‌های فریلنسری مانند کاریتو ایجاد کنید و منتظر دریافت پیشنهادهای فریلنسرهای متنوع بمانید. با میانگین گیری از این پیشنهادها می‌توان نرخ مناسبی را به دست آورد. همچنین این می‌تواند ایده خوبی باشد که با یک پروژه کوچک شروع کنید که به شما امکان می‌دهد سطح مهارت فریلنسر و زمان مورد نیاز را تعیین کنید، که می‌تواند حس بهتری از نرخ ساعتی منصفانه به شما بدهد.

پیشنهاد می‌کنیم:  کسب درآمد آنلاین مترجمی در منزل

برای داشتن یک رابطه سالم و پایدار منصف باشید

تعیین هزینه توسط کارفرما در سایت‌های فریلنسینگ می‌تواند دشوار باشد، به خصوص اگر فرد در فرایند برون سپاری تازه کار باشد. در پایان نکات بیان شده در بالا مهم است که منصف باشید.

اگر به فریلنسر خود بر اساس زمان، تلاش و نتیجه کار دستمزد دهید؛ آنها با وفاداری بیشتر بهترین کار را برای شما انجام می‌دهد. از عواملی مانند نژاد یا جنسیت صرف نظر کنید. طبق تحقیقات انجام شده فریلنسرهای خانم نسبت به فریلنسرهای آقا در پلتفرم‌های موجود ۵۰ درصد درآمد کمتر دارند. ما بر این باوریم که کارفرماها مسئولیت دارند تا به مهار این مسئله کمک کنند.

هنگامی که فریلنسر را برای خود پیدا کردید، قبل از شروع کار، مطمئن شوید که مدارک لازم را دریافت کرده‌اید. داشتن قراردادی که شرایط توافق شما را مشخص می‌کند برای یک مشارکت روان و موفق بسیار مهم است. همچنین اگر فریلنسر شما به هر دلیلی پروژه را به اتمام نرساند، می‌توانید از نظر قانونی پیگیر باشید.

پس از امضای قرارداد و شروع کار، می‌توانید با دانستن اینکه پروژه شما در دستان فریلنسری امنی قرار دارد، بنشینید و استراحت کنید و یا به کارهای دیگر خود بپردازید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − هفت =