Skip to content

چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟

مدیریت پروژه - چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۴.۴
(۵)

چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟ یکی از دلایلی که من از شغل فریلنسری لذت می برم این است که می توانم مشتریانم را خودم انتخاب کنم و در صورت تمایل با چند نفر به صورت همزمان کار کنم. فریلنسری یکی از شغل های جالبی است که در آن می توانید با یک حرفه با چندین مشتری مختلف کار کنید. اگر شما با یک مشتری به توافق نرسید به آخر دنیا نرسیده اید و مشتری های دیگری هم هستند که آماده دریافت پیشنهادات شما هستند.

از طرف دیگر مدیریت چند مشتری کار دشواری می تواند باشد مخصوصا اگر هر کدام از آنها دیدگاه ها، اهداف و استانداردهای مختلفی داشته باشند. اگر شما به دنبال جواب سوال چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟ هستید در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید و روند کاری خود را ساده تر کنید.

چگونه می توانم چند پروژه را با هم جلو ببرم؟

به عنوان یک فریلنسر که دارای چند مشتری مختلف است شما می توانید از سیستم مدیریت کارها استفاده کنید و تمام اطلاعات مربوط به هر مشتری خود را در یک مکان قرار دهید. Asana ابزار آنلاینی است که می تواند به شما کمک کند. شما می توانید در این ابزار آنلاین پروژه های مختلفی را ایجاد کنید و آنها را به مشتری خاصی اختصاص دهید، بعد می توانید در هر پروژه کارهایی که باید انجام دهید را ایجاد کنید تا بتوانید به صورت سازمان یافته تر عمل کنید و کارهای را پیگیری کنید. علاوه بر این ابزار آنلاین شما می توانید برای بهتر شدن کارتان از ۶ تا از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه از راه دور هم استفاده کنید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که هر زمان مشتری جدیدی پیدا کردید یک پوشه جداگانه در ایمیل خود بسازید تا بتوانید تمام مکاتبات و سایر اطلاعات مهم دیگر را در آن ذخیره کنید. اگر چند فایل یا سند مشترک برای مشتری های خاص خود دارید می توانید آنها را از طریق گوگل درایو به اشتراک بگذارید یا حتی می توانید فایل ها را در پوشه مخصوص به خود در Asana آپلود کنید.

چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟

تخصیص زمان برای انجام چند پروژه با هم

شما به عنوان یک فریلنسر باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که کار هر یک از مشتریان شما در طول هفته یا ماه تکمیل شود، برای تکمیل کارها هم باید زمان کافی را به هر کار یا پروژه اختصاص دهید. ممکن است برخی از مشتریان شما نسبت به دیگری کارهای بیشتری داشته باشد و از این رو شما باید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید، به این ترتیب نیازی به تعویق انداختن کارها نیست و هیچ کاری هم فراموش نمی شود. علاوه بر زمان شما به انرژی نیاز دارید، اگر خیلی خسته هستید و یا انرژی کافی برای انجام چند پروژه با هم را ندارید بهتر است تا تجدید قوایی می کنید از پذیرش پروژه ها با هم خودداری کنید تا در سابقه کاری شما اثر منفی نداشته باشد.

چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟

تعاملات در حین انجام چندین پروژه با هم

هنگام تعامل با مشتری اطمینان حاصل کنید که جزئیات پروژه، انتظارات و مهلت زمانی را به خوبی درک کرده اید. این موضوع را درک کنید که ارتباط شما با هر مشتری متفاوت است و حتما مرزها را خیلی زود تعیین کنید. ممکن است یک مشتری جلسه هفتگی یا تماس از طریق ایمیل را ترجیح دهد و دیگری ممکن است هر لحظه جریان کارش را جویا شود. برای از بین بردن هر گونه مشکلی تاریخ دقیقی از تحویل کار را ارائه دهید. بنابراین مشتریان شما می دانند که کارشان را چه زمانی تحویل خواهند گرفت.

چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟

برای انجام چندین پروژه با هم، توان کاری خود را بشناسید

شما باید قبل از پذیرش چند پروژه با هم از توان کاری خود مطلع باشید و در تعهدات خود صادق باشید. در مورد میزان ساعت کاری روزانه یا هفتگی خود صادق باشید و به صورت واقع بینانه توان کاری خود را بسته به نیاز مشتریان تعیین کنید و مشخص کنید که به هر مشتری چقدر زمان اختصاص می دهید. اگر فکر می کنید وقت لازم برای انجام کاری خاص را ندارید ان را قبول نکنید و یا اگر فکر می کنید که یک کار بخصوص زمان زیادی را از شما می گیرد از افزایش نرخ خود واهمه نداشته باشید، شما حتی باید قدرت نه گفتن را داشته باشید.

چگونه به عنوان یک فریلنسر می توانیم چندین پروژه را باهم جلو ببریم؟

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۴ / ۵. میزان امتیاز ۵

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 11 =