Skip to content

کسب‌ درآمد در منزل با انواع شغل تایپ آنلاین

کسب‌ درآمد در منزل با تایپ

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
۳.۸
(۴۴)

تایپ، روش خوبی برای کسب‌ درآمد در منزل است. برای این کار فقط نیاز به یک کامپیوتر دارید. شما با هر مهارتی که دارید، می‌توانید در منزلتان به راحتی کار کنید. هر کسی که به دنبال درآمد است و دوست دارد در خانه کار کند می‌تواند کار تایپ را انجام دهد و فرقی نمی‌کند که شما خانه دار، دانشجو، کارمند یا یک فرد بازنشسته هستید.

بسیاری از افراد می‌خواهند تایپیست باشند و کسب درآمد کنند و از ما در مورد کسب‌ درآمد در منزل از طریق تایپ کردن سوال می‌کنند. شغل تایپ می‌تواند بسیار متفاوت باشد و غالبا به عنوان “تایپیست” نام برده می‌شود. اصطلاح تایپ یک اصطلاح بسیار گسترده است. فکر می‌کنم که بهتر است در مورد انواع شغل تایپ توضیح دهیم.

کسب درآمد در منزل از طریق تایپ

کارهای تایپی انواع مختلفی دارد که می‌توان در منزل هم این کارها را انجام داد. ممکن است درآمد بعضی از کارهای تایپی بیشتر از بقیه آنها باشد و بعضی از این کارها هم به آموزش، تحصیلات و یا تجهیزات خاصی نیاز دارد. شما می‌توانید در هر ساعتی که دوست دارید این کار را در منزل انجام دهید. برخی از پر کاربردترین کارهای تایپی عبارتند از :

 • تایپ و رونویسی دست نوشته ها، عکس ها و…
 • تایپ کتاب، مقاله
 • تایپ از طریق ورود اطلاعات
 • تایپ محتوای فایل های صوتی
 • تایپ محتوای فایل های تصویری
 • دستیاری مجازی

شغل تایپ، انواع مختلفی دارد. شما باید بر‌اساس مهارت، امکانات، علاقه و حتی محل زندگی خود، یکی از بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید. سرعت و دقت در مهارت تایپ کردن شما هرگز نباید ضعیف باشد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و تصحیح اشتباهات املایی یا دستوری مزیت محسوب می‌شود. در ادامه به معرفی انواع شغل تایپ که به صورت آنلاین می‌توانید از آن‌ها کسب درآمد کنید می‌پردازیم:

تایپ و رونویسی دست نوشته ها، عکس ها و…

در این نوع تایپ کردن شما میتوانید به عنوان یک تایپیست در استخدام بعضی موسسات و دفاتر فنی باشید که آنها کار تایپ مشتریان خود را به شما ارجاع میدهند و شما باید یا به صورت حضوری در این مراکز و یا در منزل اقدام به تایپ کنید . البته امروزه با توجه به گسترش اینترنت و کسب و کار آنلاین میتوانید برای خودتان کار کنید و از سایت‌های سفارش آنلاین تایپ نسبت به دریافت کار تایپ و انجام آن اقدام کنید و پول در بیارید، بدون اینکه حتی نیاز باشه از منزل خارج بشوید. ” به این نوع از کار کردن میگن فریلنسری

پیشنهاد می‌کنیم:  5 مورد از رایج‌ترین اشتباهات و مشکلات فریلنسر ها

تایپ کتاب و مقاله 

یکی از روشهای کسب درآمد از طریق تایپ، تایپ کتاب، مقاله، پایان نامه، تحقیق میباشد که هم میتوانید از طریق موسسات تایپ و دفاتر فنی این مدل از تایپ را انجام دهید (البته باید ببینید که آنها شما را استخدام میکنند یا نه؟) و هم می‌توانید از طریق سایت‌های سفارش آنلاین تایپ و سایتهای فریلنسری مستقیم با خود کارفرما در ارتباط باشید و با خیال راحت کار کنید و پول در بیارید.

البته تایپ کتاب و مقاله و پایان نامه حتما نیاز به آشنایی با نگارش ، نویسندگی ، شناخت حوزه تخصصی موضوع تایپ شونده و مهارت بالای تایپ دارد که کار را برای شما آسان تر کند.

کسب‌ درآمد در منزل با ورود اطلاعات

وارد کردن اطلاعات، ساده‌ترین نوع تایپ است، هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد. حتی اگر شما تایپیست سریعی هم نیستید، می‌توانید سرعت تایپ خود را در طول زمان افزایش دهید. تایپیست، اطلاعات مشخصی را به کامپیوتر خود یا سیستم مشتری وارد می‌کند که بیشتر مواقع از صفحه کلید کامپیوتر شخصی‌اش برای این کار استفاده می‌کند. کسب درآمد از منزل با تایپ کردن خیلی ساده است. اطلاعاتی که توسط شخص یا شرکت ارائه شده است را می‌گیرید و در سیستم وارد می‌کنید.

ورود اطلاعات می‌تواند ورود حقوق و دستمزد کارمندان در سیستم باشد، یا وارد کردن آیتم‌های کاتالوگ برای خرده‌فروشان در یک سیستم باشد یا جمع‌آوری لیست تعاملات مشتریان برای کسب‌وکار باشد. اکثر شغل‌های ورود اطلاعات به تحصیلات دانشگاهی نیازی ندارند. شما نیاز به مهارت‌های ارتباطی خوب، دستور زبان و البته تجربه کار با کامپیوتر دارید.

تایپ محتوای فایل های صوتی

تایپ از طریق رونویسی نوع دیگری از مشاغل خانگی است که به عنوان کسب‌ درآمد در منزل با تایپ و سفارش آنلاین تایپ مورد استفاده قرار میگیرد. اگر شنونده خوبی هستید و سریع و دقیق تایپ می‌کنید، پس کار رونویسی از فایل‌های صوتی مناسب شماست. این کار شامل گوش دادن به فایل‌های صوتی مانند کنفرانس‌ها، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها، پادکست‌ها و فیلم‌هاست که باید از روی این فایل‌ها تایپ کنید. معمولا به شما مهلت مشخصی برای این کار می‌دهند ولی می‌توانید با برنامه‌ریزی شخصی هم این کار را انجام دهید.

رونویسی از فایل‌های عمومی به‌ غیر از تایپ سریع و دقیق، به مهارت خاص دیگری نیاز ندارد. رونویسی از فایل‌های پزشکی و قضایی به مهارت‌های خاص، آموزش و مدرک تحصیلی هم نیاز دارد. درآمد حاصل از رونویسی فایل‌های صوتی بستگی به شرکتی دارد که با آن همکاری می‌کنید که البته میتواند قابل توجه باشد.

تایپ محتوای فایل های صوتی

کسب درآمد در خانه با تایپ محتوای فایل های ویدئویی

رونویسی ویدئو مانند رونویسی فایلهای صوتی که در بالا به آن اشاره کردیم که آنچه را که می‌شندید تایپ میکنید، همانطور هم به فیلم یا سخنرانی‌های ویدیویی و غیره گوش می‌دهید و متن را در زیر صحنه های فیلم زیرنویس می‌کنید. امکان دارد شما نیاز به ترجمه زیرنویس یک فیلم داشته باشید و بعد آن را به زبانی دیگر زیرنویس کنید. در این کار شما باید سریع و دقیق باشید و توانایی کار با برخی از نرم‌افزارهای زیرنویس را داشته باشید.

تایپ محتوای فایل های ویدئویی

کسب درآمد در منزل به عنوان تایپیست مجازی

به عنوان یک دستیار مجازی شما ممکن است کارهای زیادی را انجام دهید که از این بین ورود اطلاعات می تواند یکی از این کارها باشد. بعضی از مشتریان ممکن است نیاز به فایل اکسلی که با داده های خام جمع آوری شده پر شده اند داشته باشند و یا ممکن است از شما بخواهند تحقیقاتی را انجام دهید. نکته مهمی که در مورد دستیار مجازی وجود دارد تنوع کارهایی است که از وی خواسته می شود تا انجام دهد:

 • تحقیق و جمع آوری داده ها
 • مدیریت شبکه های اجتماعی
 • پاسخ دهی به مشتریان سایت
 • ارسال و پاسخ به ایمیل
 • ورود اطلاعات CRM
 • کپی پیست کردن نوشته‌ها
 • تایپ پست‌های وبلاگ
 • تایپ تبلیغات در انجمن های مربوط

شما مانند یک دستیار سنتی یا منشی کار می‌کنید فقط محل کار شما از راه دور است. از طریق این نوع از شغل تایپ شما می‌توانید پول خوبی بدست آورید.

 

پیشنهاد می‌کنیم:  راه‌های تبدیل شدن به یک مترجم فریلنسر

چگونه و در چه سایت‌هایی می‌توانیم به دنبال کارهای تایپی بگردیم؟

اگر شما رایانه شخصی یا لپ‌تاپ دارید و به اینترنت وصل هستید، به‌راحتی می‌توانید در سایت‌های مختلف فریلنسینگ مانند کاریتو به دنبال کارهای تایپی بگردید.

شرکت‌های تایپ آنلاین و ‌سایت‌های فریلنسری زیادی وجود دارند که به طور کلی عملکرد مشابهی دارند، وظیفه اصلی این سایت‌ها ارائه محتوا و اطلاعات برای مشتریان و شرکت‌های دیجیتال است. به طور معمول این شرکت‌ها افرادی که مهارت‌های تایپ مورد نیاز را دارند به عضویت قبول می‌کنند تا یک پروژه یا کار تایپ را در زمان مشخص تکمیل کنند. سپس براساس کیفیت کار انجام شده دستمزدی پرداخت می‌شود. در واقع ‌با فرصت‌های شغلی که یک تایپیست دارد، می‌تواند شروع به کار کند.

بعد از تکمیل پروژه درآمد جمع شده به حساب تایپیست انتقال داده می‌شود کاربران یا کارفرماها می‌توانند از طریق دروازه‌های پرداخت مانند زرین پال یا سایر سیستم‌های دیگر که توسط سایت تعریف شده‌اند پرداخت را انجام دهند. البته در برخی از سایت‌ها مانند سایت کاریتو قبل از شروع کار، پرداخت توسط کارفرما انجام می‌شود و بعد از این که کارفرما رضایت خود را از کار فریلنسر اعلام کرد پول به حساب فریلنسر انتقال داده می‌شود، تمام این‌ها بستگی بر نحوه کار و طراحی سایت دارد.

چقدر می‌توان از تایپ کردن درآمد کسب کرد؟

درآمد شما از تایپ بستگی به مهارت‌ها، تجربه‌ها، انواع تایپ‌هایی که انجام می‌دهید و میزان ساعات کاری شما دارد. مثل اکثر مشاغل، تایپ هم تعرفه و هزینه های مشخصی دارد که برای راحتی کار بین تایپیست و کارفرما میتوان به آن رجوع کرد . البته همیشه در هر شغلی استثنا هم وجود دارد که طرفین به دلیل پیچیدگی های کار، بین خود سر یک مبلغی توافق می‌کنند و نیازی به تعرفه قیمت تایپ نیست.

هر چه پروژه‌های تخصصی تر با کیفیت بیشتر انجام دهید، مطمئنا کارفرمایان بیشتری راغب به کار با شما خواهند شد و همین امر باعث بالا رفتن درآمد شما خواهد گردید.

کسب‌ درآمد در منزل با تایپ

هر کسی می تواند در منزل، کارهای تایپی را انجام دهد. اگر به دنبال کسب درآمد بیشتری هستید، می‌توانید با انجام کارهای تایپی و تعیین ساعات دلخواه به این هدف برسید. آماده کسب‌ درآمد در منزل با تایپ هستید؟ کاریتو این فرصت را برای شما فراهم آورده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  مموری ترنسلیشن (حافظه ترجمه) چیست و چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۳.۸ / ۵. میزان امتیاز ۴۴

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =