Skip to content

فرصت‌های یک تایپیست در فضای مجازی

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۱
(۱)

آیا شما با فرصت‌های یک تایپیست در فضای مجازی آشنایی دارید؟ فرصت‌های شغلی یک تایپیست زیاد است که می‌تواند از آن‌ها برای شروع کار تمام وقت یا نیمه وقت استفاده کند. اگر شما می‌خواهید از تایپ درآمد بیشتری کسب کنید باید سطح بالایی از دقت و سرعت تایپ خوبی داشته باشید. اگر قصد دارید بدون سرمایه‌گذاری و از طریق کسب‌وکار اینترنتی درآمد کسب کنید این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.

در این مقاله ما به چگونگی کسب درآمد بیشتر از طریق تایپ کردن می‌پردازیم. نگران نباشید شما مجبور نیستید کاملا درگیر تایپ کردن باشید بلکه می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید و در اوقات فراغت مقدار زیادی پول بدست بیاورید. این که از طریق تایپ کردن و بدون سرمایه‌گذاری کسب درآمد کنید افسانه نیست. اگر شما مهارت تایپ متوسطی داشته باشید می‌توانید در وب‌سایت‌های معتبر مانند کاریتو ثبت نام کنید و سفارش آنلاین تایپ بگیرید.

معرفی انواع شغل تایپ – فرصت‌های شغلی یک تایپیست

فرصت‌های شغلی که می‌توانید با تایپ آنلاین از آن‌ها پول بدست آورید کدامند؟ همانطور که قبلا هم اشاره کردیم شغل تایپ انواع مختلفی دارد. شما باید بر‌اساس مهارت، منطقه و … یکی از بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید. سرعت و دقت در مهارت تایپ کردن شما هرگز نباید ضعیف باشد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و تصحیح اشتباهات املایی یا دستوری مزیت محسوب می‌شود. در ادامه به معرفی انواع شغل تایپ که به صورت آنلاین می‌توانید از آن‌ها کسب درآمد کنید می‌پردازیم:

شغل مجازی رونویسی

شما با تبدیل فایل‌های صوتی به متن می‌توانید پول بدست بیاورید. در این نوع شغل تایپ شما باید سخنرانی‌ها، کنفرانس‌های ویدیویی، ویدیوها، پادکست‌ها، پیام‌های تلفنی، ویس‌های دانشگاهی و غیره را به فرمت متنی تبدیل کنید. برخی از شغل‌های رونویسی مانند رونویسی اسناد پزشکی به مهارت خاصی نیاز دارند. شغل رونویسی از فرصت‌های شغلی یک تایپیست به شمار می‌رود که درآمد قابل توجهی خواهد داشت.

 ورود اطلاعات یک شغل فضای مجازی

ورود اطلاعات نیز یکی دیگر از انواع شغل‌ تایپ است که شما با وارد کردن حروف و اعداد در یک فایل می‌توانید پول بدست بیاورید البته به شرطی که مهارت‌های ورود اطلاعات را داشته باشید. برای مثال شما ممکن است یک پایگاه داده از مخاطبین، کدها، اعداد و غیره را به یک فایل اکسل تبدیل کنید. ممکن است از شما خواسته شود فرم‌های آنلاین خاص را پر کنید. این نوع کار تایپ می‌تواند به صورت آنلاین یا آفلاین انجام شود.

فرصت‌های شغلی یک تایپیست در فضای مجازی - معرفی 8 شغل فضای مجازی

 

نویسندگی یک شغل اینترنتی خانگی

ممکن است نیاز باشد شما مقالات، کتاب‌های الکترونیک، پست‌های وبلاگی، آگهی‌ها، شعار، شعر، نقل‌قول و سایر مطالب مشابهی که توسط وب‌سایت یا شرکت تعریف می‌شود را بنویسید و یا کار تولید محتوای شرکت یا وب سایتی را به عهده داشته باشید. شما با توجه به کیفیت و سرعت کار خود می‌توانید هزینه پرداخت را مشخص کنید.

کپی‌رایتر یک شغل اینترنتی راحت

این نوع نوشتن مستلزم نوشتن تبلیغات تجاری و کپی کردن مطالب برای مشتریان می‌شود. ممکن است از شما خواسته شود تا فاکتورهای فروش، آگهی‌های تبلیغاتی یا خبرنامه‌ها را بنویسید یا بازنویسی کنید تا به جذب مشتریان کمک کنید. در این روش برای کسب درآمد از طریق تایپ کردن نیاز به برخی سطوح آموزش نوشتن دارد.  برخی از زیر مجموعه‌های این شغل شامل موارد زیر می‌باشد:

 • کپی پیست کردن نوشته‌ها
 • تایپ پست‌های وبلاگ
 • تایپ شعار
 • تایپ تبلیغات
 • ورود اطلاعات CRM
 • ثبت اطلاعات بازخورد و غیره

 زیرنویس فیلم بنویسید و کسب درآمد کنید

به فرآیند تبدیل محتوای صوتی یک برودکست تلویزیونی، وبکست، فیلم، ویدئو، سی‌دی، دی‌وی‌دی، رویداد زنده یا سایر محصولات به متن و نمایش متن روی صفحه نمایش، مانیتور یا سیستم‌های نمایشگر بصری “زیرنویس نویسی” گفته می‌شود. اساسا این بدان معناست که شما می‌توانید گفتار را به متن تبدیل کنید به طوری که حتی ناشنوایان بتوانند از آن استفاده کنند.

دستیار مجازی یک شغل اینترنتی خانگی

با استفاده از اینترنت شما می‌توانید در خانه خود مشغول به کار شوید و پول بدست بیاورید. دستیار مجازی کسی است که کارهای زیر را برای کارفرما انجام دهد:

 • تایپ اسناد
 • ارسال و پاسخ به ایمیل
 • تهیه پایگاه داده
 • و غیره

شما مانند یک دستیار سنتی یا منشی کار می‌کنید فقط مکان شما از راه دور است. از طریق این شغل تایپ شما می‌توانید پول خوبی بدست آورید.

کسب درآمد از طریق گذاشتن پست در فروم‌ها

پست گذاری در فروم‌ها یکی از انوع کار تایپ است که شما باید در مورد موضوعی خاص و کاملا جدید پست ایجاد کنید. ممکن است برای پیدا کردن یک موضوع کاملا جدید، شما به تحقیق و جستجوی اینترنتی نیاز داشته باشید. در این شغل پرداخت بر‌اساس اندازه و تعداد پست‌های شما در انجمن یا پلت‌فرم خاص انجام می‌شود.

شغل‌های آنلاین مجازی کوچک

شغل‌های کوچک بسیار زیادی وجود دارند که شما می‌توانید به طور آنلاین و از راه دور کار کنید و پول بدست بیاورید، این مشاغل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تکمیل فرم آنلاین
 • ارسال نظر در رسانه‌های اجتماعی
 • ایجاد و ویرایش پایگاه داده
 • تصحیح اسناد
 • ارسال رسید
 • و غیره

اکثر شرکت‌های کوچک شامل این شغل‌ها هستند که از فرصت‌های شغلی یک تایپیست به شمار می‌رود.

چگونه از طریق تایپ و بدون سرمایه گذاری درآمد بیشتری داشته باشیم؟

شرکت‌های تایپ آنلاین و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که به طور کلی عملکرد مشابهی دارند، وظیفه اصلی این شرکت‌ها ارائه محتوا و اطلاعات برای مشتریان و شرکت‌های دیجیتال است. به طور معمول این شرکت‌ها افرادی که مهارت‌های تایپ مورد نیاز را دارند قبول می‌کنند تا یک پروژه یا کار تایپ را در زمان مشخص تکمیل کنند. سپس براساس کیفیت کار انجام شده دستمزدی پرداخت می‌شود. در واقع ‌با فرصت‌های شغلی یک تایپیست دارد می‌تواند در هر یک مهارت لازم را کسب و شروع به کار کند.

بعد از تکمیل پروژه درآمد جمع شده به حساب تایپیست انتقال داده می‌شود کاربران یا کارفرماها می‌توانند از طریق دروازه‌های پرداخت مانند زرین پال یا سایر سیستم‌های دیگر که توسط سایت تعریف شده‌اند پرداخت را انجام دهند. البته در برخی از سایت‌ها مانند سایت ایران تایپ قبل از شروع کار، پرداخت توسط کارفرما انجام می‌شود و بعد از اینکه کارفرما رضایت خود را از کار فریلنسر اعلام کرد پول به حساب فریلنسر انتقال داده می‌شود، تمام این‌ها بستگی بر نحوه کار و طراحی سایت دارد.

شما می‌توانید همین امروز در یکی از شرکت‌های تایپ آنلاین یا وب‌سایت‌های تایپ ثبت نام کنید و درآمد کسب کنید. خیلی راحت وب‌سایت‌ها را بازدید کنید و با ایمیل خود ثبت‌نام کنید. پس از فعال شدن اکانت شما، کار تایپ براساس تنظیماتی که در هنگام ثبت‌نام اعمال کرده‌اید به شما نمایش داده می‌شود. با این حال فراموش نکنید که شرکت‌های مختلف دارای روش‌های ثبت‌نام متفاوتی هستند و بهتر است قبل از ثبت‌نام قوانین و شرایط سایت را مطالعه کنید. در آخر از شما دعوت می‌کنیم مقاله چرا باید توقعات خود را به عنوان فریلنسر تایپیست یا مترجم تعیین کنید؟ را مطالعه بفرمایید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  تفاوت تایپ آنلاین با تایپ حضوری

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۱ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =