Skip to content

راهنمای کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۳.۹
(۱۸)

به سایت برون سپاری پروژه‌ی کاریتو خوش آمدید. در این پلتفرم دو سویه که بر پایه‌ی انجام پروژه‌ها به صورت دورکاری و فریلنسری طراحی گردیده (بین کارفرما و فریلنسر)، لازم است تا کار با کاریتو برای فریلنسر را مختصری توضیح بدهیم تا آموزش کار با سایت برای کاربران و متخصصانی که برای شروع به ما می‌پیوندند را راحت‌تر کنیم. در ادامه شما را با بخش‌ها و نحوه کارکرد فریلنسر آشنا می‌کنیم.

کار با کاریتو برای فریلنسر

تیم طراحی و پشتیبانی کاریتو براساس بازخوردهایی که از کاربران دریافت کرده‌اند و می‌کنند سعی کرده‌اند تا حد ممکن روش کار با سایت کاریتو را راحت و ساده کنند و از طرفی هم تمام موارد امنیتی اطلاعات کاربران را مد نظر گرفته‌اند تا خیال افراد از لحاظ کار در سایت کاملا راحت باشد.

ثبت‌نام در کاریتو

نحوه ثبت نام و کار با کاریتو توسط فریلنسر یا کارفرما تقریبا یکی می‌باشد. در قدم اول وارد سایت کاریتو شوید و روی قسمت ثبت‌نام/ورود کلیک ‌کنید.

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

در این قسمت شما با دو روش میتوانید ثبت نام کنید:

  1. ثبت نام با شماره تلفن همراه.
  2. ثبت نام با ایمیل.

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

در روش اول ثبت نام با تلفن همراه شما باید شماره تلفن همراهتان را وارد نمایید و سپس یک کد یکبار مصرف برای شما پیامک می‌آید. کد یکبار مصرف را وارد نمایید. به خاطر داشته باشید شما فقط ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا کد یکبار مصرف را وارد نمایید در صورت اتمام وقت میتوانید گزینه ارسال مجدد را کلیک نمایید.

اگر کدی دریافت نکردید از صحت و درستی شماره همراه خود مطمن شوید، اگر اشتباهی در وارد کردن شماره همراه خود داشتید میتوانید گزینه ویرایش شماره را کلیک نمایید تا بتوانید شماره همراهتان را مجددا وارد نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم:  چطور شروع به راه اندازی یک فناوری استارتاپی کنیم ؟

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

در روش دوم نیز ایمیل و پسورد ایمیل مورد نظر خود را وارد نمایید.

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

وارد صفحه ایجاد حساب کاربری می‌شوید و اطلاعات خود، از جمله نام و نام خانوادگی را وارد می‌کنید، و در اخر قسمت فریلنسر هستم را فعال کنید و دکمه ثبت نام کلیک نمایید.

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

تکمیل پروفایل در کاریتو

در این قسمت وارد پنل کاربری وارد می‌شوید که لازم است پروفایل کاربری خود را تکمیل کنید. (وارد کردن اطلاعات قسمت‌های ستاره دار * الزامی است.) و در نهایت دکمه ذخیره اطلاعات کلیک نمایید.

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

همچنین بهتر است بعد از تکمیل اطلاعات، وارد قسمت مهارت‌ها شوید.

در این قسمت شما می‌توانید از بین گزینه‌های موجود مهارت‌هایی که در آن تخصص دارید را انتخاب کنید و حتما در پایین صفحه روی ذخیره اطلاعات را کلیک کنید. (فریلنسر‌ها مجاز به انتخاب حداکثر ۵ مهارت هستید.)

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

چگونگی جستجوی پروژه و ارسال پیشنهاد در کاریتو

 

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

 

خب حالا بعد از تکمیل فرم های ثبت نام و مهارت ها، می‌توانید از قسمت جستجوی پروژه، پروژه‌های ارسال شده را مشاهده کنید.

فریلنسر عزیز شما می‌توانید به بررسی پروژه‌ها بپردازید و درصورت تمایل و داشتن مهارت مورد نیاز برای انجام پروژه با کلیک روی گزینه ارسال پیشنهاد این امکان برای شما فعال می‌شود.

مشخصات پروژه

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

با کلیک روی اسم پروژه وارد صفحه مشخصات پروژه خواهید شد.

 

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

شما در این قسمت مبلغ و زمان پیشنهادی خود همچنین توضیحاتی درمورد انجام پروژه می‌نویسید سپس پیشنهادتان را ارسال می‌کنید.

نکته: قابل توجه اینکه کارفرما موظف است تا مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ تومان را از طریق پرداخت امن کاریتو در سایت پرداخت کند. برای مبالغ بالاتر فریلنسر می‌تواند تعیین کند که کارفرما چه مبلغی را به عنوان بیعانه در سایت پرداخت نماید .

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای جامع ارسال پیشنهاد پروژه در سایت‌های فریلنسری

همچنین می‌توانید برای مبالغ بالای ۲۰۰.۰۰۰ تومان از گزینه پرداخت مرحله‌ای استفاده کنید که در چه زمانی، چه مبلغی کارفرما موظف به پرداخت آن می‌باشد.
کارفرما نیز می‌تواند از فریلنسر درخواست ضمانت حسن انجام کار نماید و اگر پیشنهادی پذیرفته شود فریلنسر باید این مبلغ را پرداخت کند و در پایان کار مبلغ ضمانت شده به فریلنسر عودت داده خواهد شد.
بعد از ارسال پیشنهاد شما امکان ویرایش یا حذف پیشنهاد خود را خواهید داشت.

نحوه کار با کاریتو برای فریلنسر

فریلنسر عزیز پیشنهاد شما از طریق ایمیل به کارفرما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

درصورت پذیرفته شدن نیز شما از طریق ایمیل مطلع خواهید شد و همچنین در صفحه شما قسمت اعلانات پیام ارسال می‌شود.

فریلنسر بعد از کلیک روی آخرین رویداد صفحه‌ای باز می‌شود که شما می‌توانید انصراف دهید یا تایید کنید. اگر شما پروژه را تایید کنید و در صورت درخواست کارفرما برای دریافت وجه ضمانت‌، به صفحه درگاه پرداخت می‌رود و بعد از عملیات بانکی وارد اتاق کار می‌شوید.

نکته: به هیچ وجه تا قبل از ورود به اتاق کار، پروژه ای را شروع نکنید. (در ضمن برای تایید پروژه فقط ۶ ساعت زمان دارید و بعد از این تایم پروژه به صورت اتوماتیک عودت می‌شود.)

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

نحوه ادامه پروژه در اتاق کار

بعد از وارد شدن به اتاق کار شما می‌توانید با کارفرما چت کنید، ارسال فایل داشته باشید و حتی در صورت نیاز درخواست پرداخت جدید کنید.

و در آخر فایل نهایی را تا ۱۰M بفرستید (اگر حجم فایل بیشتر از ۱۰M باشد می‌توانید آدرس دانلود فایل را در قسمت توضیحات پروژه بگذارید) و تا ۲۴ ساعت منتظر پاسخ کارفرما باشید که ۲ حالت وجود دارد:

پیشنهاد می‌کنیم:  برای پیشگیری از بیماری کرونا هزاران کارمند شرکت های مختلف دورکار شدند!

۱-اگر کارفرما فایل را تایید کرد، شما گزینه اعلام اتمام کار به کارفرما را می‌زنید و با زدن اتمام پروژه از سمت کارفرما پروژه بسته می‌شود.

۲-در صورتی که تاییدی از کارفرما نگرفتید، می‌توانید با زدن اعلام اتمام به کارفرما اطلاع دهید و یا از طریق گزینه ارسال اختلافات مشکل خود را بیان کنید و از طرف پشتیبانی سایت به مسئله‌ی شما رسیدگی می‌شود.

 

کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

 

در انتها بعد اتمام کار، مبلغ پروژه با کسر کارمزد سایت به‌علاوه مبلغ ضمانتی که ابتدای کار بابت حسن ضمانت پرداخت کرده‌اید به حساب کاربری شما واریز می‌گردد و سپس شما می‌توانید درخواست تسویه حساب به سایت بدهید تا درآمد شما به حساب بانکی که به نام خودتان حتما باید باشد تا ۲۴ ساعت بعد از درخواست واریز گردد.

اگر سوال یا راهنمایی در رابطه با کار با سایت کاریتو برایتان پیش‌آمد از طریق پشتیبانی یا صفحه اینستاگرام می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۳.۹ / ۵. میزان امتیاز ۱۸

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − نه =