Skip to content

بهترین روش برای بالا بردن تمرکز در جلسات آنلاین

بهترین روش برای بالا بردن تمرکز در جلسات آنلاین

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۵
(۱)

چند هفته پیش یکی از همکارانم از من پرسید که آیا تو در جلسات آنلاین احساس خوبی داری؟ تمرکزت هنگام صحبت کردن و یا گوش دادن به حرف‌های دیگران به هم نمی‌خورد؟ دوستم در جلسات آنلاین خیلی راحت نبود و کمی احساس خجالت می‌کرد. من فکر کردم که شاید این مشکل خیلی از افراد باشد و به همین خاطر تصمیم گرفتم که یک مقاله در مورد بهترین روش برای بالا بردن تمرکز در جلسات آنلاین برای کاریتو بنویسم.

پس در ادامه‌ی این مقاله از کارینو با ما همراه باشید تا در مورد بهترین روش برای بالا بردن تمرکز در جلسات آنلاین برای شما بگویم.

جلسات آنلاین و عمده‌ترین مشکلات برای نبود تمرکز

دوست من که در ابتدای مقاله در موردش برای شما نوشتم به خوش اخلاقی و داشتن روابط عمومی خیلی خوب در محیط کار معروف است. ولی این روزها به دلیل اینکه اکثر کارها به صورت آنلاین انجام می‌شود این مشکل تمرکز و خجالت کشیدن در جلسات آنلاین را دارد!

به نظر شما چطور می‌شود که کسی که به داشتن روابط عمومی خیلی خوب معروف است در جلسات آنلاین این مشکل برایش به وجود بیاید؟

در ادامه نحوه غلبه و جلوگیری از حواس پرتی در جلسات آنلاین را به شما خواهد گفت.

به حداقل رساندن عوامل حواس‌پرتی در جلسات آنلاین

وقتی که حس کردید که تمرکز در جلسات آنلاین ندارید باید کاری کنید که عوامل حواس‌پرتی پیرامون شما به حداقل برسد. مثلا اگر در واتساپ و اینستاگرام و… برای شما پیام می‌آید سعی کنید که در هنگام جلسات آنلاین نوتیفیکیشن این برنامه‌ها را ببندید تا شما را وسوسه نکند. این یکی از اصلی‌ترین موارد عدم تمرکز در جلسات آنلاین است!

از جمله کارهایی که برای غلبه بر این مشکل می‌توانید انجام دهید عبارتند از:

به حداقل رساندن عوامل حواس‌پرتی در جلسات آنلاین

بستن تمامی نوتیفیکیشن‌ها

تفلن و تلفن همراه، تلویزیون، مجله، کتاب و یا هر چیزی دیگری که شما به آنها وابستگی دارید و ممکن است حواس شما را در جلسات آنلاین پرت کند را از خود دور کنید.

پیشنهاد می‌کنیم:  برای پیشگیری از بیماری کرونا هزاران کارمند شرکت های مختلف دورکار شدند!

نت برداری به صورت دستی

یادداشت برداری و داشتن یک صورت جلسه را به هیچ عنوان فراموش نکنید. این روش بسیار به شما هم برای بالا بردن تمرکز کمک می‌کند و هم اینکه کمک خواهد کرد که تمامی مواردی که گفته شده را به طور کامل به خاطر آورید.

اگر در هنگام جلسه نیاز دارید که نکاتی را یادداشت کنید، سعی کنید که کمتر از کامپیوتر و یا تایپ کردن استفاده کنید. بهترین روش، روش سنتی و نت برداری به صورت دستی است. با این کار میزان حواس‌پرتی و عدم تمرکز به حداقل خواهد رسید.

رسیدن به تفاهم با خودت

با خودت به تفاهم برس! شاید به نظر شما این خیلی احمقانه به نظر برسد ولی این کار تا حد زیادی به شما کمک خواهد کرد. قبل از شروع جلسه با خودت در ذهنت صحبت کن و از خودت خواهش کن که در ازای دادن یک پاداش به خودت باید تمام تلاشت را بکنی که در جلسه تمرکز داشته باشی!

سوال کردن از دیگران

سعی کن به قدری در جلسه تمرکز داشته باشی که سوالاتی را پیرامون بحثی که در جریان است بپرسی. اگر قبل از جلسه به خودت این قول را داده باشی، در هنگام جلسه نیز تمام تلاشت را خواهی کرد که متمرکز باشی و به خوبی به تمامی حرفا گوش دهی تا سوالت را بپرسی.

درخواست تایم استراحت

اگر جلسه آنلاین خیلی طولانی شد و احساس کردی که نیاز به استراحت داری حتما این را از دیگران بخواه. خوبه که دو سه دقیقه‌ای را به خودتان استراحت دهید و از صفحه مانیتور و… دور شوی. این کار کمک می‌کند که با تمرکز بیشتری به جلسه ادامه دهید.

پیشنهاد می‌کنیم:  دلایلی برای اینکه کسب و کار شما نیاز به ساخت وب‌سایت حرفه‌ای دارد!

گاهی اوقات ممکن است در برخی جلسات، برخی سر فصل‌های ارتباطی به تو حیطه‌ی کاری‌ات نداشته باشد. پس خوب است که از فرصت استفاده کنی و خودت را به یک فنجان چای در وسط جلسه دعوت کنی و یا واتساپ و اینستاگرامت را چک کنی!

داشتن یک جای ثابت برای کار

سعی کنید که همیشه جای مشخص و معینی برای کار کردن و برگزاری جلسات داشته باشید. این کار از لحاظ روانشانسی به شما بسیار کمک می‌کند و تمرکز شما را تا حد زیادی بالا می‌برد. مثلا اگر صندلی‌تان راحت نیست از یک پتو، بالشت یا هر چیز دیگری کمک بگیرید که جای نشستن‌تان راحت باشد.

به چالش کشیدن خودت و دیگران

خودتان را در جلسه به چالش بکشانید. شاید به نظر شما هیچ نیازی نباشد که خودتان را در بحث شرکت دهید و یا سوالی بپرسید. ولی به حرف من اعتماد کن! سعی کن که نظرت را در مورد جلسه و یا موضوعی که در جریان است بدهی. از دیگران سوال بپرس و یا اگر سوالی پرسیده شد سعی کن که خودت را چالش بکشی و جواب سوال را بدهی. این کار کمک زیادی به تو هم برای کارت و هم برای رشد شخصیت‌ات خواهد داشت.

به حداقل رساندن عوامل حواس‌پرتی در جلسات آنلاین

خاموش کردن تلویزیون

هیچ فرقی نمی‌کند که در جلسه آنلاین هستی و یا به صورت دورکاری وظایفت را انجام می‌دهی. در هنگام انجام دادن کارهایت در خانه باید این احساس را داشته باشی که واقعا در محیط کارت هستی. آیا در ادراه یا محل کارت با لباس خواب کارهایت را انجام می‌دهی؟ آیا در هنگام کار کردن همزمان سریال و … نگاه می‌کنی؟ سعی کن که با دقت کامل و با دل و جان کارت را انجام دهی تا بهترین نتیجه را از کاری که انجام می‌دهی بگیری. اگر این کار را سرلوحه‌ی خودت قرار دهی، شک نکن که به بهترین نتیجه خواهی رسید و بهره‌وری‌ات بالا خواهد رفت.

پیشنهاد می‌کنیم:  تاریخچه فریلنسری – حکایتی از دوران باستان

احترام به وقت خود و دیگران

این مورد شاید خیلی در مورد جلسات آنلاین و بالا بردن تمرکز در جلسات خیلی کارایی نداشته باشد. ولی همیشه سعی کن که به وقت خودت و دیگران احترام بگذاری. تایم کاری را همیشه در نظر داشته باش و سعی کن که همیشه و در هر زمانی به همکارانت پیام ندهی! این کار اصلا حرفه‌ای نیست و وجه‌ی خوبی در کارت نخواهد داشت. اگر این کار انجام دهی نشان دهنده‌ی این خواهد بود که چقدر به حریم خود و همکارانت اهمیت می‌دهی.

یک دوست و یار صمیمی

خوبه که همیشه در محیط کارت یک دوست خوب و صمیمی و قابل اعتماد داشته باشید. اگر چنین باشد خیلی راحت می‌توانی در مورد مشکلات کاری با او صحبت کنی. اگر سوال و یا ابهامی در مورد جلسات آنلاین داشتی می‌توانی از او سوال کنی و هزاران مورد دیگر …!

نتیجه گیری

مواردی که گفته شد تنها نکاتی بودند که به شما کمک می‌کنند که چطور در جلسات آنلاین تمرکز داشته باشید و تمرکز خود را بالا ببرید. مثل همیشه این به خود شما و شناخت فردی‌تان دارد. شما با بررسی تمامی عوامل محیطی و داخلی می‌توانید کشف کنید که چه چیزهایی مانع از این می‌شود که اجازه ندهد در این جلسات تمرکز کافی را داشته باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =