Skip to content

نحوه صحیح نشستن پشت کامپیوتر برای حفظ سلامتی

نحوه صحیح نشستن پشت کامپیوتر

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه
۵
(۳)

نحوه صحیح نشستن پشت کامپیوتر و روی صندلی برای کار با رایانه

ما روزانه ساعات زیادی را پشت کامپیوتر یا لپ تاپ سپری می‌کنیم و اگر نحوه صحیح نشستن پشت کامپیوتر و لپ تاپ را مراعات نکنیم، استفاده طولانی مدت ما را دچار مشکلاتی در ناحیه مچ دست‌ها، کمر،‌ گردن و سایر نواحی خواهد کرد. به دانش نحوه‌ی قرارگیری بدن در هنگام فعالیت‌های مختلف ارگونومی گفته می‌شود. در این مطلب، نحوه صحیح نشستن یا ارگونومی را به شما توضیح خواهیم داد.

چطور پشت سیستم درست بشینیم ؟

ارتفاع صندلی باید به گونه ای باشد که کف پاها به راحتی روی زمین قرار گیرد و یک زاویه ۹۰ درجه در زانو ایجاد شود، پاها نباید حالت آویزان داشته باشد و وزن پاها نباید زیر ران‌ها بیافتد.

ارتفاع میز باید به گونه ای باشد که وقتی دست‌ها روی میز قرار می‌گیرند، یک زاویه ۹۰ درجه در آرنج ایجاد شود. اگر میز شما بالاتر است، می‌توانید با قرار دادن یک زیرپایی در زیر پاها و افزایش ارتفاع صندلی، این مشکل را برطرف کنید.

صفحه نمایش باید همسح چشم شما یا اندکی پایین‌تر باشد. مانتیور اگر خیلی بالا یا پایین باشد به گردن و ستون فقرات فشار می‌آید.

موقع نشستن پشت رایانه نه لم بدهید و نه قوز کنید، راست بنشینید. طوری که تنه شما با زمین تقریبا یک زاویه ۹۰ درجه یا کمی بیشتر ایجاد کند و سر و گردن درست روی بالاتنه قرار گیرد و گردن به سمت جلو خم نشود. پشتی صندلی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که امکان درست نشستن را برای شما فراهم کند.

تذکر به فریلنسر ها برای رعایت نحوه نشستن پشت کامپیوتر :

فریلنسرها معمولا ساعات زیادی از شبانه روز را پشت کامپیوتر یا لپ تاپ خود سپری می‌کنند و رعایت این اصول برای آنها بسیار ضروری می‌باشد.رعایت نکردن این اصل و یا عدم تحرک و ورزش برای افرادی که از کامپیوتر استفاده میکنند تبعات بدی را برای سلامت آنها به دنبال خواهد داشت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  در سایت کاریتو برای یک فریلنسر چه چیزهایی مهم تر است؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =