Skip to content

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۵
(۱)

اگر کارفرمای بد رفتار‌ عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟ اگر همین الان با یک کارفرمای بد رفتار مواجه شده اید با شما همدردی می کنم. این دسته از کارفرمایان می توانند لذت انجام کار و نقش ارزشمندی که یک فریلنسر دارد را از بین ببرند و به فریلنسر احساس بی ارزش بودن دست دهد. شاید با برخورد با چنین کارفرمایانی فورا تصمیم بگیرید که از پروژه خارح شوید اما عاقلانه ترین کار این است که به این موضوع فکر کنید که در برخورد با یک کارفرمای بد رفتار باید چه عکس العملی نشان دهید.

تحقیقات نشان داده است که افراد شاغل از جمله فریلنسرها به علت بد رفتاری کارفرماین شغل خود را ترک می کنند. یک مطالعه دانمارکی با ۴۵۰۰ کارمند حضوری و دورکار مصاحبه داشته است و آنها این اعتقاد را داشته اند که کارمندان شغل خود را رها نمی کنند بلکه مدیران بد رفتار را ترک می کنند. به گفته ماتیاس برادکارد کریندورپ یکی از محققان روانشناس، ما ممکن است توسط کارفرمایان بد رفتار تحت استرس و فشار قرار بگیریم و دچار افسردگی و استرس شویم این در حالی است که حجم کار تاثیر کمتری در افسردگی دارد.

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

هر فریلنسری می تواند با کارفرمایان بدرفتار مواجه شود اما همیشه راه هایی برای مدیریت کردن آنها وجود دارد که باید بیاموزید. راز موفقیت شما این است که به جای اینکه به مشتریان خود به عنوان یک کارفرمای بد رفتار نگاه کنید آنها را به عنوان یک مشتری سخت پسند در نظر بگیرید و بدانید که چگونه می توانید با آنها کار کنید و چگونه می توانید در کار پیشرفت داشته باشید. امیدوارم استراتژی های مدیریتی زیر به شما کمک کند تا راه خود را پیدا کنید

انگیزه های اصلی و مهم کارفرمای بد رفتار را شناسایی کنید

بهتر است درک کنید که کارفرمای شما قصد دارد چه کاری انجام شود و نتایجی که باید ارائه دهید چه هستند، شما باید انتظارات کارفرما را شناسایی کنید. سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • کارفرما به چه چیزی اهمیت می دهد؟
  • چه چیزی باعث مشغول نگه داشتن فکر کارفرما شده است؟
  • چه چیزی او را می ترساند؟
  • او چگونه موفقیت را می سنجد و در مورد شکست چگونه فکر می کند؟

وقتی بدانید که چه چیزی باعث تحریک و بد رفتاری کارفرما می شود بهتر می توانید در موقعیتی که در آن قرار گرفته اید را مدیریت کنید. به کارفرما گوش دهید، نظرات خود را بیان کنید، نگرانی های او را بشناسید و به آنها اولویت دهید.

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

روی نقاط ضعف کارفرمای بد رفتار کار کنید و از موفقیت آنها حمایت کنید

هر چقدر هم فکر کنید که کارفرمای بد رفتاری نصیبتان شده به احتمال زیاد به نظر خودش کار خوبی انجام می دهد. افشار بد رفتاری کارفرما باعث براگیخته شدن هر چه بیشتر وی می شود و حتی ممکن است به اعتبار شما آسیب برساند. یک راه این است که به کارفرمای خود کمک کنید تا روی نقاط قوت خود تمرکز کند. مورد دیگر کار روی نقاط ضعف اوست. اگر می دانید یک کارفرمای بد رفتار عایدتان شده است به او کمک کنید و به جای فریاد زدن ر.ی پیشنهادات خود کار کنید. با انجام هر کاری که می تواند به موفقیت کارفرما کمک کند می توانید موفقیت بیشتری بدست آورید.

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

بدرفتاری کارفرما بهانه ای برای شما نباشد

هرگز اجازه ندهید که رفتار بد کارفرما بهانه ای برای شما باشد. خیلی اوقات فریلنسرها به دلیل داشتن کارفرمای بد رفتار پروژه های خود را دیرتر آماده می کنند و به مرور زمان علاقه خود را به کار از دست می دهند . یا عملکرد خود را متوقف می کنند. شما به عنوان یک فریلنسر نباید این کار را انجام دهید بلکه باید ذهن خود را روی عملکرد بهتر متمرکز کنید. غر زدن به جان بچه، همسر دردی از شما دوا نمی کند. خوشبین باشید و به صورت جدی تر روی پروژه خود کار کنید. همیشه استعفا داده ساده ترین کار است، شما باید یک رفتار حرفه ای و آرام را داشته باشید.

به کارفرمای خود اجازه صحبت کردن دهید

به جای ترس از صحبت کردن با شهامت با کارفرما صحبت کنید. شاید اگر نکته ای از نظر شما پنهان مانده باشد با صحبت کردن راه حل های ممکن را بیاید، شما می توانید در مورد چگونگی بهبود شرایط با کارفرما گفتگو کنید (عکس این موضوع هم صادق است). هیچ کس از شما انتظار ندارد که بی سر و صدا رنج بکشید اما حداقل به کارفرمای خود فرصت پاسخگویی دهید. تعصب نداشته باشید و یا فرض نکنید که اهمیت ندادن کارفرما به شما نشان دهنده بدبختی شما است. وقتی که شما با احترام به بهبود کارها کمک می کنید می توانید درهای جدید اعتماد و همکاری را به روی خود باز کنید.

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

سازگاری داشته باشید

معمولا پروژه هایی که فریلنسرها در آنها شرکت می کنند کوتاه مدت است. در این بازه کوتاه مدت شما سعی کنید سبک رفتاری خود را حفظ کنید. ممکن است کارفرما در تصمیم گیری سریع یا کند باشد و برای پردازش اطلاعات به زمان نیاز داشته باشد. شما باید در هنگام برقراری ارتباط سبک کاری خود را با سبک کارفرما تطبیق دهید.

با قلدری کردن کارفرما، نترسید!

افرادی هستند که با ترساندن دیگران قدرت خود را نشان می دهند. اگر کارفرمای شما احساس طلبکاری می کند در صورتی که حق با شماست محکم بایستید و نترسید. اگر کار خود را به بهترین نحو انجام داده اید سر خود را بالا نگه دارید و از کار خود دفاع کنید. شما باید برای خنثی کردن وضعیت دشوار به وجود آمده تلاش کنید. این کار به تمرین نیاز دارد و شما در طول زمان بهتر می شوید. در صورتی که احساس کردید اخلاف شما با کارفرما حل نمی شود می توانید با شورای حل اخلاف سایت های فریلنسری مشکل خود را در میان بگذارید. در آخر توصیه می کنیم  ۵ راهکار برای داشتن رابطه ای عالی با کارفرما(مشتری) را دنبال کنید.

اگر کارفرمای بد رفتار عایدتان شد باید چطور عکس العمل نشان دهید؟

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =