Skip to content

درآمد یک تایپیست چقدر است؟ عوامل تاثیرگذار بر درآمد یک تایپیست

درآمد یک تایپیست چقدر است؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه
۳.۶
(۶۳)

بسیاری از کاربرانی که تازه می‌خواهند وارد حرفه تایپ شوند، می‌خواهند بدانند که درآمد یک تایپیست چقدر است؟ پاسخ به این سوال می‌تواند به آن‌ها کمک‌کند تا برنامه‌ریزی‌های مالی ایجاد کنند و بدانند که این حرفه برای آن‌ها مناسب است یا نه.

عوامل تاثیرگذار بر کسب درآمد تاپیست

در دنیای امروز هر فردی که یک سیستم کامپیوتری در منزل داشته‌ باشد می‌تواند درآمد کسب کند و یک دسته از این افراد تایپیست‌ها هستند. در پاسخ به سوال باید بدانید که درآمد یک تاپیست به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به هر یک از این عوامل اشاره خواهیم کرد:

سرعت تایپ

سرعت تایپی که یک تایپیست دارد، نقش مهمی را در میزان درآمد تاپیست تعیین می‌کند. یک فریلنسرِ تایپیست یا یک تایپیستِ حضوری هر چقدر که سرعت بالاتری داشته‌باشد می‌تواند تعداد پروژه‌های بیشتری را به اتمام برساند. در نتیجه درآمد بیشتری کسب می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم سرعت تایپ خود را با انجام این نکات ساده بالا ببرید!

زبان متن

متنی که شما تایپ می‌کنید ممکن است به زبان‌های مختلفی باشد. به طور مثال شما ممکن است تایپ فارسی یا تایپ انگلیسی انجام دهید که مسلما این تفاوت زبانی می‌تواند نقش مهمی را در تعیین قیمت و میزان درآمد تاپیست داشته باشد.

درآمد یک تایپیست چقدر است؟ عوامل تاثیرگذار بر درآمد یک تایپیست

تایپ از دست‌نوشته‌ها

معمولا تایپیست‌ها برای دست‌نوشته‌هایی که دارای خط بد هستند، هزینه بیشتری نسبت به دست‌نوشته‌های خوش خط دریافت کنند. بر حسب تعداد دست‌نوشته‌های بدی که در طول یک ماه دریافت می‌شود، میزان درآمد تاپیست می‌تواند افزایش پیدا‌کند. به طور کلی این اختلاف قیمت به طور میانگین ۱۰۰ تومان می‌باشد اما باز هم چون فریلنسرها خودشان نرخ کاری خودشان را تعیین می‌کنند این قیمت می‌تواند متغییر باشد.

تایپ از عکس

ممکن است عکس‌هایی از یک کتاب یا دست نوشته به شما ارسال شود. شما باید بدانید که کیفیت عکس می‌تواند نقش مهمی در تعیین نرخ تایپ داشته باشد. مسلما عکس‌هایی که کیفیت پایین‌تری دارند نسبت به عکس‌های با کیفیت، قیمت بالاتری دارند. برای اطلاعات بیشتر تایپ از روی متن عکس می‌توانید از طریق گوگل درایو اقدام کنید.

حجم فایل

خب برای دریافت فایل ارسالی مشتری، تایپیست باید فایل را دانلود کند و این حجم فایل می‌تواند در هزینه تایپ نقش داشته باشد.

سوالات چهار گزینه‌ای

میزان درآمد تاپیست برای تایپ سوالات چهار گزینه‌ای نسبت به متن‌های عادی هزینه بسیار بیشتری را در ‌برمی‌گیرد. به طور معمول اگر یک صفحه استاندارد را ۲۵۰ کلمه فرض کنید برای تایپ سوالات چهار گزینه‌ای هزینه ۸۰۰ تومانی دریافت می‌شود (که باز هم این قیمت متغیر است) در حالی که برای تایپ یک متن معمولی ۱۵۰ تا ۲۵۰ تومان دریافت می‌شود که اگر این ارقام را با هم مقایسه کنید متوجه تفاوت قیمت خواهید شد.

تعداد کلمات انگلیسی در متن فارسی

تعداد کلمات بر میزان درآمد تاپیست تاثیر دارد چون برخی از فریلنسرها تا زمانی که در هر صفحه حداکثر ۵ کلمه انگلیسی وجود داشته‌باشد در قیمت تغییری ایجاد نمی‌کنند. اما اگر تعداد کلمات انگلیسی افزایش پیدا کند، قیمت تایپ هم بالاتر می‌رود. به طور مثال در متن‌های معمول با ۵ کلمه انگلیسی ممکن است تایپیست صفحه‌ای ۱۵۰ کلمه دریافت‌کند در حالی که با تعداد کلمات انگلیسی بیشتر این قیمت تا صفحه ای ۲۵۰ تومان افزایش پیدا می‌کند.

تحویل فوری

یکی از عواملی که می‌تواند به میزان درآمد تاپیست تاثیر داشته باشد این است که در پروژه‌هایی که کارفرما برای انجام کار عجله دارد، قیمت تایپ تا دو برابر افزایش پیدا می‌کند.

تعداد صفحات استاندارد

برای میزان درآمد تاپیست همانطور که می‌دانید هر چقدر حجم کار بالاتر می‌رود فریلنسر تخفیفاتی را برای کارفرما در نظر می‌گیرد، به طور مثال اگر ۱ تا ۱۰ صفحه فارسی برای تایپ به تایپیست سپرده شود، تایپیست نرخ صفحه‌ای ۳۵۰ تومان را در نظر خواهد‌گرفت. در حالی که با ۱۲۱ تا ۲۰۰ صفحه تایپیست این نرخ را به ۲۹۷ تومان کاهش می‌دهد (البته باز هم این مورد سلیقه‌ای می‌باشد ولی در صورتی که فریلنسر این تخفیفات را در نظر داشته‌باشد احتمال بیشتری دارد که کارفرما برای کارهای بعدی نیز به وی سفارش کار دهد).

در نهایت در پاسخ به سوال درآمد یک تایپیست چقدر است؟ باید بگوییم که به طور کلی یک تاپیست براساس تعداد سفارشاتی که در ماه دریافت می‌کند که می‌توانند شامل هر یک از موارد بالا نیز باشند، درآمد ثابتی نخواهد داشت و این درآمد متغییر خواهد ‌بود (به استثنای زمانی که کارفرما با یک حقوق ثابت تایپیست را استخدام می‌کند.) به طور میانگین در ایران درآمد یک تایپیست (بسته به سرعت تایپ، نوع و تعداد سفارشات دریافتی) می‌تواند درآمد ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان را داشته ‌باشد. به یاد داشته‌باشید با ۶ ترفند تایپ سریعتر و همچنین با اشتباهات تایپی کمتر می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  مهارت‌های ورود اطلاعات یا (DATA ENTRY)

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. میزان امتیاز ۶۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =