Skip to content

یک فریلنسر موفق چه سبک زندگی دارد؟

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
۵
(۱)

در این مقاله قصد داریم از ویژگی های یک فریلنسر موفق بگوییم! اگر شما هم به صورت فریلنسر مشغول به کار هستید تا حالا به این فکر کردید که چطور می‌توانید بهتر عمل کنید و بازده بیشتری داشته باشید. متاسفانه این روزها اکثر فریلنسرها دوست دارند شب‌ها کار کنند. مخصوصا آن دسته‌ای که فریلنسری کار دوم آنهاست و روزها جای دیگری مشغول به کار هستند.

درسته که ساعت خواب فریلنسر ها دست خودشان است و هیچ رئیسی ندارند که زمان کار آنها را بررسی کند! ولی خب اگر برای کاری که انجام می‌دهید ارزش قائل هستید و دوست دارید به بهترین نتیجه ممکن برسید، برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیر بود!

ممکنه باورش سخت باشد اما فریلنسرهای سحرخیز بازده خیلی بیشتری نسبت به کسانی که شب کار هستند دارند! نکاتی که در ادامه به شما معرفی میکنیم به شما کمک میکند تا بازدهی بیشتر و بهتری در کار خود داشته باشید. پس با ما همراه باشید تا بدانیم به عنوان یک فریلنسر باید سحرخیز باشیم یا نه!

نکات مهم برای یک فریلنسر موفق و سحرخیز

آهسته و پیوسته شروع کنید!

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

اگر تا به دیروز برای انجام کارهای خود خیلی عجله‌ای نداشتید و بیشتر می‌خوابیدید، خیلی آرام باید لایف استایل خودتان را تغییر دهید. اگر به یکباره تصمیم به این کار بگیرید، هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد داشت!

اگر می‌خواهید سحرخیز باشید، باید به آرامی شروع کنید. مثلا ساعت خوابتان را ۱۵ تا ۳۰ دقیق کمتر کنید. مثلا اگر هر روز تا ۱۰ صبح می‌خوابیدید، سعی کنید ۹:۴۵ یا ۹:۳۰ از خواب بیدار شوید. به همین صورت هر چند روز یکبار این تایم را کمتر کنید. اگر چند روز این کار انجام دهید به صورت یک عادت تبدیل خواهد شد و کمتر اذیت خواهید شد!

زود خوابیدن در شبانه روز

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

برای اینکه یک فریلنسر موفق و با انرژی باشید، شبا زودتر بخوابید. اگر چند کار عقب افتاده دارید، سعی کنید آن را به فردا موکول کنید. این کار می‌تواند به شما انگیزه دهد تا صبح زودتر بیدار شوید.

پیشنهاد می‌کنیم:  تاریخچه فریلنسری – حکایتی از دوران باستان

وقتی که تصمیم به خوابیدن گرفتید زمان را صرف بازی یا فضای مجازی نگذارنید. به جای سرگرم شدن با گوشی، کتاب بخوانید چون باعث خسته شدن چشم میشود و راحت‌تر خوابتان بگیرد.

استفاده از ساعت زنگ‌دار یا آلارم گوشی

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

اگر خودتان نمی‌توانید بیدار شوید ساعت یا آلارم گوشی تنظیم کنید. ولی برای این کار هم باید هوشمندانه عمل کنید! ساعت یا گوشی را جای دور از تخت‌خواب قرار دهید. جوری که صدایش اذیتتان کند و مجبور نباشید که فقط با دراز کردن دست آن را خاموش کنید. اگر گوشی یا ساعت از شما دور باشد مجبور خواهید شد که از جای خود بلند شوید و همین کار باعث می‌شود که خواب را از سر شما بپراند!

ممکنه گوشی یا ساعت دور باشد و شما هم بلند شوید و آن را خاموش کردید دوباره به تخت‌خواب برگردید، ولی خب این به انگیزه شما ربط دارد! مطمئناً اگر کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید، مجبور خواهید بود که از خواب بیدار شوید و به کارهای عقب افتاده رسیدگی کنید.

فکر کردن به تمام وقت‌های اضافه

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

با صبح زود بیدار شدن، زمان زیادی را در اختیار خواهید داشت. این خود به تنهایی به عنوان یکی از عوامل انگیزشی برای زود بیدار شدن است. شاید در یک روز خاص خیلی کار زیادی برای انجام دادن نداشته باشید. ولی با سحرخیز بودن زمان خیلی زیادی برای مدیتیشن، مطالعه، ورزش، چک کردن ایمیل‌ها، وقت گذاشتن برای شبکه‌های مجازی و… را خواهید داشت.

برنامه ریزی برای زمان های خالی، بازده بیشتری در کار دارد سعی کنید به نحو احسن از آنها استفاده کنید.

دلیل موجه داشتن

در ذهن خود یک دلیل موجه برای اینکه فریلنسر موفق و سحرخیزب باشید، تعریف کنید. این دلیل موجب می‌تواند یک کار ناتمام و یا هر چیز دیگری مرتبط با کار شما باشد یا یک انگیزه مثلا: برای دیدن طلوع خورشید، تنفس هوای تازه، یک پیاده‌روی در پارک و یا هر چیز دیگری باشد!

پیشنهاد می‌کنیم:  سه راه برای شارژ مجدد هفته کاریتان ، از همین امروز شروع کنید!

در نظر گرفتن پاداش برای خود

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

بعد از مدتی که به سحرخیزی عادت کردید، این کار برای شما لذت‌بخش‌ترین کار دنیا خواهد شد. می‌توانید برای اینکه خودتان را به این کار تشویق کنید و استمرار داشته باشید، پاداش تعیین کنید. اگر فواید سحرخیز بودن برای بدنتان را بدانید، قطعا برای این عادت یک پاداش درنظر خواهید گرفت.

این پاداش می‌تواند یک صبحانه خوشمزه یا دیدن یک فیلمی که مدت‌هاست فرصت نکردید ببینید و یا هر چیز دیگری که بتواند شما را خوشحال کند و روزتان را بسازد!

از اتاق خواب خارج شوید!

وقتی که زنگ ساعت را خاموش کردید، حتما اتاق خواب را ترک کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که دوباره برای خوابیدن وسوسه نشوید. می‌توانید مثلا خود را عادت دهید که هر روز بعد از خاموش کردن صدای زنگ یک لیوان آب بخورید و یا به بالکن بروید و هوای تازه تنفس کنید.

داشتن برنامه مشخص

برای یک فریلنسر موفق بودن باید سحرخیز بود!

از اول هفته لیست تمامی کارهایی که باید انجام دهید را داشته باشید. با داشتن این لیست برای هر روز از همان اول صبح این را می‌دانید که چه کار باید انجام دهید. از لحاظ روانشناسی به شما کمک میکنه فکرتان را به سمت کارهای انجام نشده ببرید و با تمرکز و انگیزه‌ی بیشتری شروع به انجام کارهای خود کنید.

البته منظور از کار این نیست که به محض بیدار شدن لپتاپ را روشن کنید و شروع به کار کردن کنید. این کارها می‍تواند ورزش، مطالعه، نظافت شخصی و کلی کارهای دیگر باشد!

صبحانه هیجان‌انگیز

یک صبحانه هیجان‌انگیز داشتن

شب که قصد خوابیدن دارید به این فکر کنید که برای فردا صبحانه چه غدایی را میل کنید! یا به این فکر کنید که چه چیزی می‌توانید برای خودتان آماده کنید که نه تنها معده را پر می‌کند بلکه می‌تواند مهارت آشپزی شما را نیز بهبود بخشد! همین کار ساده یک انگیزه‌ی خیلی جدی برای سحرخیزی شما خواهد بود. از همه مهمتر اینکه باید به سلامت جسم‌تان نیز علاوه بر کار فریلنسری اهمیت دهید. این طور نیست؟

پیشنهاد می‌کنیم:  کاربرد خدمات تایپ آنلاین برای وکلا💼بازنویسی جلسه دادگاه

داشتن نظم

اگر هر کاری می‌کنید و به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسید و نمی‌توانید سحرخیز باشید اینه که دیسپلین یا نظم ندارید. سحرخیزی مثل هر عادت دیگری واقعاً نیاز به نظم و انضباط دارد تا این عادت را در شما به وجود بیاورد. هیچ کس جز خود شما به پرورش این عادت در شما کمک نخواهد کرد!

حالا نوبت شماست!

شاید چند روز اول انجام این کار سخت باشد. شاید چند روز اول نتوانید به خودتان غلبه کنید. ممکن است بعد از خاموش کردن آلارم دوباره بخوابید. ولی اگر سعی کنید که زود از خواب بیدار شوید، متوجه خواهید شد که این کاری انجام می‌دهید، نتیجه‌ای فوق‎العاده برای بدن و سلامت شما دارد.

علاوه بر این، پرورش این عادت می‎تواند روی بازده کارتان نیز تاثیر داشته باشد. اگر تا همین چند وقت پیش عادت داشتید که مثل جغد تا صبح بیدار باشید و بعد تبدیل به یک پرنده سحرخیز شوید، خواهید دید که چه تاثیر خارق‌العاده‌ای روی شما خواهد داشت.

پس تنبلی نکنید و سعی کنید که کم‌کم از فردا صبح تمامی این راه‌کارهایی که در این مقاله به شما گفتیم را انجام دهید. شک نکنید که این به شما کمک خواهد کرد تا بهترین در کار خود باشید.

ممنونیم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید اگر شما هم تجربه ای در این مورد داریم خوشحال میشیم در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید!

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =