Skip to content

استخدام مترجم غیرحضوری – آنلاین

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۰
(۰)

هر موسسه یا سایت ترجمه آنلاین، شرایط ویژه‌ای تحت عنوان شرایط استخدام مترجم غیرحضوری تعریف می‌کند و مترجمان خود را با توجه به میزان بهرمندی از این خصایص از میان متقاضیان بر می‌گزیند. اولین و مهمترین پیش نیاز برای استخدام مترجم آنلاین در مراکز ارائه‌دهنده خدمات ترجمه به صورت آنلاین، تسلط کامل متقاضی به دو زبان است. یکی از این دو زبان در اکثر موارد زبان مادری یا زبانی است که فرد از کودکی فرا گرفته و در محاورات روزمره از آن استفاده می‌کند. مهمترین نکته قابل ذکر در مورد زبان مادری، نیاز به دانستن قواعد دستور زبان است.

شرایط استخدام مترجم غیرحضوری

هر سایت فریلنسری یا ترجمه بنا به اهداف و قوانینی که دارد شرایطی را برای استخدام غیر‌حضوری مترجم در نظر می‌گیرد. به طور مثال سایت‌های ترجمه آزمونی تستی یا غیر تستی برگذار می‌کنند و افرادی که در این تست پذیرفته شده‌اند را استخدام می‌کنند در حالی که در سایت‌های فریلنسری ممکن است تستی از طرف سایت از شما گرفته نشود و به جای آن کارفرماهایی که می‌خواهند کارشان را به شما بپسارند سوال‌هایی داشته باشند و یا تست‌هایی از شما بگیرند (در این مورد در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد).

علاوه‌بر آزمون مدرک تحصیلی شما می‌تواند از اهمیت خاصی برخوردار شود. موقعیت‌های کاری ممکن است سر راه یک مترجم قرار بگیرد که داشتن مدرک زبان یا مدرک تحصیلی مرتبط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، در مواقعی دیگر مدرک تحصیلی نه تنها از اهمیت برخوردار نیست بلکه کیفیت و روان‌بودن متن ترجمه شده در اولیت بیشتری قرار می‌گیرد.

استخدام مترجم آنلاین ، مترجم غیر حضوری، مترجم دورکار در منزل

چه برای سایت‌های فریلنسری و چه برای سایت‌های ترجمه داشتن نمونه ترجمه بسیار عالی می‌باشد. شما باید در فیلد‌هایی که قصد کار کردن دارید حداقل ۳ نمونه ترجمه شده داشته باشید. با اضافه کردن این نمونه کارها در سایت‌های فریلنسری شما می‌توانید کارفرمایان بیشتری را به سمت خود جذب کنید. داشتن نمونه کار به شما کمک می‌کند که در طول استخدام مترجم در سایت‌های ترجمه زودتر فرآیند استخدام را طی کنید. هر مترجم باید در یک روز توانایی ترجمه حداقل ۱۰۰۰ کلمه را داشته باشد که ممکن است در سایت‌های فریلنسری این محدودیت کمتر باشد.

چه در سایت‌های فریلنسری چه در سایت‌های ترجمه نظم و انضباط از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. در هر دو سایت با تاخیر در تحویل کار شما جریمه خواهید شد اما در صورت پرداخت بموقع و زودتر از موعد تحویل شما می‌توانید پاداش‌هایی را دریافت کنید. عدم استفاده از نرم‌افزار‌های ترجمه آنلاین باید جزو اصول کاری شما باشد کیفیت کار باید تا حد ممکن مطلوب باشد و کارفرما باید راضی باشد. حفظ امانت‌داری و عدم انتشار فایل ترجمه به افراد دیگر از فاکتور‌های دیگری است که یک فریلنسر مترجم باید مد نظر داشته باشد. مسلما چون شما در بستر اینترنت کار می‌کنید باید همیشه اینترنت در دسترس داشته باشید. در ادامه به چند مورد از این شرایط استخدام غیر حضوری مترجم بیشتر خواهیم پرداخت.

قبولی در آزمون استخدام مترجم غیر‌حضوری

این آزمون عمدتا میزان تسلط شما به زبان بیگانه و زبان مادری را می‌سنجد. در بیشتر موارد به صورت آنلاین یا حضوری، متنی برای ترجمه در اختیار شما قرار می‌گیرد و از  شما خواسته می‌شود تا در زمانی معین، این متن را به زبان فارسی روان ترجمه کنید. شما برای قبولی در آزمون استخدام مترجم آنلاین، نیاز به درک کافی از زبان خارجی و تسلط کامل به دستور زبان و قواعد زبان فارسی دارید.

استخدام مترجم آنلاین ، مترجم غیر حضوری، مترجم دورکار در منزل

اگر به زبان فارسی صحبت می‌کنید یا می‌نویسید، لزوما توانایی استفاده از آن را در فرآیند ترجمه ندارید! شما به عنوان متقاضی استخدام مترجم آنلاین، باید مهارت استفاده از قابلیت‌های این زبان و تسلط کافی به قواعد آن داشته باشید. اغلب متقاضیان با وجود مهارت‌های نسبی در درک مفاهیم به زبان خارجی، از اهمیت شیوه صحیح نویسندگی به زبان مادری خود غافل هستند. فراموش نکنید که زبان نوشتار آن هم در سطوح حرفه‌ای ترجمه، با زبان محاوره کاملا متفاوت است و نیاز به مطالعه و تمرین دارد.

آشنایی با نرم‌افزار ورد و توانایی تایپ

سایت‌های ترجمه آنلاین عمدتا سفارشات را به صورت فایل‌های word یا PDF قبول کرده و ترجمه را در قالب همین نرم‌افزارها به مشتریان ارائه می‌دهند. یکی از مهارت‌های مهم برای استخدام مترجم آنلاین، توانایی مترجم در استفاده از نرم‌افزار ورد و پی‌دی‌اف و سرعت و دقت کافی در تایپ است. شما به عنوان یک مترجم آنلاین به یکسری مهارت‌های خوب نیاز دارید که آن‌ها را در مقاله مترجم فریلنسر توضیح داده‌ایم.

ضوابط اخلاقی استخدام مترجم آنلاین

در فرم استخدام مترجم آنلاین حتما ضوابط اخلاقی خاصی ذکر خواهد شد. یکی از مهم‌ترین این قوانین اخلاقی که پایبندی به آن از شما انتظار می‌رود، عدم انتشار فایل ترجمه و حفظ حقوق مشتریان است. باید در نظر داشته باشید که در صورت قبولی در آزمون استخدام مترجم غیر‌حضوری و شروع به فعالیت، تمام کارهای ترجمه شده توسط شما به مشتری و مرکزی که در آن مشغول به کار می‌شوید تعلق دارد و اجازه استفاده مجدد از آن‌ها را نخواهید داشت.

استخدام مترجم آنلاین ، مترجم غیر حضوری، مترجم دورکار در منزل

همچنین حفظ منافع مرکز کارفرما یا سایت ترجمه آنلاین از الزامات کار شما تلقی می‌شود و از شما انتظار می‌رود که فقط در چهارچوب قوانین آن مرکز با مشتریان ارتباط داشته باشید.

استخدام مترجم آنلاین انگلیسی به فارسی

تقاضا برای این نوع ترجمه از تمامی انواع دیگر ترجمه بیشتر است. این تقاضای بالا شانس شما را در رونق کسب و کارتان بالا می‌برد اما باید توجه داشته باشید که در این نوع ترجمه رقبای زیادی دارید و باید برتری خود نسبت به آنان را ثابت کنید. مراکز و سایت‌های استخدام مترجم دورکار، به حوزه تخصصی فعالیت شما و سرعت‌تان در ترجمه توجه ویژه‌ای دارند.

استخدام مترجم آنلاین ، مترجم غیر حضوری، مترجم دورکار در منزل

نیاز است علاوه‌بر مهارت و تسلط در ترجمه انگلیسی به فارسی، یک یا چند زمینه را به عنوان حوزه‌های تخصصی خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است در سایت فریلنسری کاریتو اکثر سفارش‌های ترجمه انگلیسی به فارسی از طرف دانشجویان رشته‌ها و مقاطع مختلف ثبت می‌شود. لذا رشته تحصیلی، فعالیت‌های دانشگاهی و سابقه مترجمی شما در حوزه آکادمیک، توسط کارفرما بررسی می‌شود.

استخدام مترجم غیرحضوری فارسی به انگلیسی

استخدام مترجم در این بخش، نیازمند دانش ادبی بالا است و نسبت به ترجمه انگلیسی به فارسی، دشوارتر تلقی می‌شود. در نتیجه اگر به ادبیات و دستور زبان فارسی و انگلیسی تسلط کافی دارید، می‌توانید در ترجمه فارسی به انگلیسی پیشتاز باشید و درآمد قابل قبولی کسب کنید. همچنین توجه داشته باشید که ترجمه شما عموما به یک مرجع انگلیسی زبان یا بین‌المللی ارجاع داده خواهد شد. پس حساسیت کارتان بسیار بالاتر است و چالش‌های بیشتری در آزمون استخدام مترجم آنلاین برای شما در نظر گرفته شده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  برون‌سپاری پروژه ترجمه

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۰ / ۵. میزان امتیاز ۰

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =