Skip to content

۱۲ شغل پردرآمد در فریلنسینگ و دورکاری

شغل‌های پردرآمد فریلنسری

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
۲.۸
(۱۷)

آیا با شغل‌های پردرآمد فریلنسری آشنایی دارید؟ برخی‌ها به شغل فریلنسری به عنوان یک سرگرمی نگاه می‌کنند و از مزایای آزادکاری اطلاعاتی ندارند. شما می‌توانید در منزل کار کنید و درآمد کسب کنید و یا استقلال بیشتری به حرفه خود ببخشید. به هر دلیلی که هست، احتمالا می‌خواهید با پردرآمدترین شغل‌های فریلنسری آشنا شوید تا در مسیر شغل جدیدتان شروع خوبی را تجربه کنید.

شغل‌های پردرآمد فریلنسری

در ادامه ما ۱۲ تا از پردرآمدترین شغل‌های فریلنسری را لیست کرده‌ایم که می‌توانید آنها را مورد بررسی قرار دهید.

پشتیبان خدمات مشتری

بسیاری از کسب و کارها برای کمک به حل مشکلات کاربران و سوالات آنها به پشتیبان نیاز دارند. در حال حاضر به خاطر بیماری کوید ۱۹، اکثر شرکت‌ها با تماس‌های زیادی روبرو هستند. از طرف دیگر برخی از شغل‌ها مانند سرویس‌های پخش فیلم یا ارائه دهندگان اینترنت ممکن است با افزایش سوالات فنی آنلاین مواجه شوند.

 • مهارت‌های مورد نیاز

برای اینکه بتوانید به تعداد بیشتری از مشتریان کمک کنید، باید مهارت‌های ارتباطی، شنیداری و حل مسئله قوی داشته باشید. هر چه مشکلات بیشتری را حل کنید، احتمال اینکه ساعت‌های بیشتری کار کنید بیشتر می‌شود و در نهایت درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

دستیار غیرحضوری

همه ما گاهی به تنظیم برنامه روزمره خود نیاز داریم. در مورد شرکت‌ها هم همینطور است. بسیاری از کسب و کارها برای حمایت از کارهای مدیریتی خود به پشتیبانی اضافی نیاز دارند که ممکن است شامل برقراری تماس تلفنی، پاسخ به ایمیل ها، رونویسی، سازماندهی فایل‌های نرم‌افزاری باشد. از همه بهتر اینکه، همه این کارها را می‌توان در خانه انجام داد.

 • مهارت‌های مورد نیاز

در حالت ایده‌آل شما باید تجربه مدیریت اداری را تجربه کرده باشید. به این ترتیب می‌توانید کاری نسبتا پر درآمد داشته باشید. با داشتن سابقه‌کاری، استخدام‌کنندگان به شما اعتماد می‌کنند تا کارهای آنها را در خانه انجام دهید. این بسیار مهم است که شما ارتباط خوبی ایجاد کنید، و در هنگام ساخت رزومه آنلاین مراقب باشید که نقاط قوت خود را به بهترین شکل متمایز کنید. این کار را می‌توان به سرعت و با استفاده از وب‌سایت رزومه‌ساز انجام داد.

مترجم

اگر شما توانایی ترجمه یک یا چند زبان خارجه را دارید به راحتی می‌توانید به عنوان فریلنسر در خانه به کسب درآمد بپردازید. نه تنها لازم است که کلمات نوشتاری و گفتاری را به یک یا چند زبان ترجمه کنید، بلکه باید متن و ارجاعات مناسب را اعمال کنید.

 • مهارت‌های لازم

دانش حرفه‌ای در مورد زبان‌های خارجی و همچنین درک فرهنگ بین الملل قوی از الزامات کار مترجم است. به عنوان مثال شما ممکن است مقاله‌ای را ترجمه کنید که در آن از آیین‌های خاص قومیتی نام برده باشد و یا اینکه باید شعری را ترجمه کنید که در آن احساس شاعر حفظ شده باشد.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای جامع ارسال پیشنهاد پروژه در سایت‌های فریلنسری

همچنین لغات زیادی وجود دارند که ترجمه کلمه به کلمه آنها معنی خاصی ندارد، بنابراین هنگام ترجمه باید اصطلاحات را مد نظر قرار دهید و از همه مهمتر مهارت‌های نوشتاری و تحقیقاتی قوی داشته باشید.

رونویسی

خواه در حال رونویسی اسناد حقوقی، پزشکی یا ورزشی باشید، کارهای روزانه شما شامل تایپ اصوات ضبط شده است. حقوق شما به شرکتی که در آن کار می‌کنید، سرعت تایپ و حجم کار رونویسی بستگی دارد. شما به راحتی می‌توانید کارهای رونویسی را در خانه و در شبانه روز انجام دهید و این شغل را به یکی از پردرآمدترین شغل‌های فریلنسری تبدیل کنید.

 • مهارت‌های مورد نیاز

آیا می‌توانید در یک دقیقه بین ۵۰ تا ۸۰ کلمه را تایپ کنید؟ شما باید روی سرعت تایپ خود تمرین کنید چونکه تقریبا برای تایپ یک ساعت صدای ضبط شده شما به چهار تا پنج ساعت زمان نیاز داشته باشید. برای افزایش سرعت تایپ، می‌توانید به صورت آنلاین از نرم افزارهای تمرین تایپ مانند Keybr یا TypingClub استفاده کنید.

مدیر شبکه‌های اجتماعی

یکی از شغل‌های پردرآمد فریلنسری؛ کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی است که از آن به عنوان مدیر شبکه‌های اجتماعی یا هماهنگ‌کننده رسانه‌های اجتماعی یاد می‌شود و یکی از پرتقاضاترین شغل‌های فریلنسری در سال ۲۰۲۰ است. کسب و کارها معمولا برای توسعه فعالیت‌ها و افزایش آگاهی در مورد برندها به مدیر شبکه‌های اجتماعی نیاز دارند.

 • مهارت‌های مورد نیاز

مهارت‌های خارق‌العاده در پست گذاشتن و نوشتن محتوای شبکه‌های اجتماعی؛ نوشتن زیرنویس فیلم‌ها؛ درک تفاوت ظریف بین کانال‌های اجتماعی ( اینستاگرام و پینترست بصری هستند اما لینکدین به نوشتن مقاله نیاز دارد، فیس‌بوک پر از محتوای آموزنده است در حالی که توییتر برای اشتراک اخبار استفاده می‌شود).

کپی رایتر

یکی از پردرآمدترین شغل‌های فریلنسری شغل کپی رایتر است که باز هم این شغل به عنوان پرتقاضاترین شغل در سال ۲۰۲۰ معرفی شده است. کپی رایترها به استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال سراسر جهان تسلط دارند.

 • مهارت‌های مورد نیاز

لازم به گفتن نیست که مهارت‌های خارق‌العاده در نوشتن از مهارت‌های مورد نیاز کپی رایتر است. در اینجا هم درک تفاوت‌های ظریف بین کانال‌های اجتماعی اهمیت دارد.

برنامه نویس بازی‌های کامپیوتری یکی از پردرآمدترین شغل‌های فریلنسری

درست مانند طراحی سایت، برنامه‌نویسی بازی شامل برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت نرم‌افزار با استفاده از کدنویسی است. شما به جای برنامه‌نویسی وب‌سایت، بازی‌های ویدیویی را برای کامپیوترها، موبایل‌ها یا کنسول‌های بازی برنامه‌ریزی خواهید کرد. برنامه‌نویسی بازی‌های کامپیوتری نه تنها یکی از شغل‌های پردرآمد فریلنسری است بلکه یکی از سرگرم‌ترین کارها است.

 • مهارت‌های مورد نیاز
پیشنهاد می‌کنیم:  مزایای مدیریت پروژه از راه دور + بهترین نرم افزار مدیریت پروژه از راه دور

باز هم مانند مهارت مورد نیاز برای توسعه وب، شما نیاز به مهارت در زبان های مختلف برنامه نویسی مانند سی شارپ، سی پلاس پلاس و غیره دارید. به طور ذاتی شما باید علاقه زیادی به بازی های ویدیویی داشته باشید و خلاق و تحلیلگر هم باشید. از نظر نرم افزاری باید در زمینه هایی مانند انیمیشن سازی، طراحی مالتی مدیا، گرافیک دیجیتال و هنر مفهومی اطلاعاتی داشته باشید.

آشنایی با شغل‌های پردرآمد فریلنسری – ویرایشگر فیلم

شما مسئول ویرایش و تبدیل فیلم های ویدیویی هستید. ویرایش فیلم شامل برش فیلم ها، افزودن زیرنویس ها، پیاده سازی جلوه های ویژیه و غیره می شود.

 • مهارت های مورد نیاز

اگر شما مدرک یا صلاحیت تولید فیلم‌های چندرسانه‌ای یا موارد مشابه را ندارید، می‌توانید در دوره‌های مختلف شرکت کنید و نحوه استفاده از نرم افزارهای را یاد بگیرید. مهمترین نرم افزارها برای ویرایش فیلم که باید به آنها تسلط داشته باشید عبارت است از Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro X و  Adobe Premiere Elements

مشاور روابط عمومی

نقش شما بسته به مشتری متفاوت خواهد بود، اما معمولا شما در مورد نحوه اجرای بیانیه‌های مطبوعاتی؛ اطلاعیه‌های عمومی، رویدادهای تجاری و موارد دیگر مشاوره ارائه می‌دهید. وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید که مشتری به منظور ایجاد علاقه عمومی به محصول، خدمات یا شرکت، اطلاعات را به موثرترین روش به کاربران انتقال می‌دهد.

 • مهارت‌های مورد نیاز

برای تبدیل شدن به یک مشاور روابط عمومی باید تجربه قبلی در زمینه راوبط عمومی را داشته باشید، بنابراین ایجاد یک نمونه کار قوی بسیار حیاتی است. در حالت ایده‌آل، شما همچنین به مدرک کارشناسی روابط عمومی با بازاریابی و حداقل یک یا دو سال سابقه کار نیاز دارید.

طراح گرافیک

طراح گرافیک به طراحی بروشورها، مجلات، تبلیغات و گزارش‌های تجاری خواهد پرداخت. ایده کار شما این است تا مشتریان از طریق طرح هنری، رنگ‌ها، طرح‌ها و مفاهیم زیبایی با یک محصول یا برند آشنا شوند.

 • مهارت‌های مورد نیاز

علاوه بر مهارت‌های هنری، شما باید مهارت و تجربه عالی با نرم افزارهای ویرایشگر عکس مانند Photoshop و Illustrator را داشته باشید. توجه به جزئیات باید کار شما را از سایر رقبا متمایز کنید. درک مهارت و تجربه طراحی گرافیکی که مشتریان در یک طراحی جستجو می‌کنند باید به شما کمک کند تا مناسب‌ترین مهارت‌ها را در اولویت قرار دهید.

شغل‌های پردرآمد فریلنسری کدامند؟ توسعه‌دهنده وب

اول از همه باید بدانید که توسعه با طراحی متفاوت است. یک طراح وب بر روی طرح و طراحی وب‌سایت تمرکز دارد، در حالی که یک توسعه‌دهنده عمدتا مشکلات را برطرف می‌کند و صفحات جدید را با استفاده از کدنویسی توسعه می‌دهد، قابلیت‌های جدید را اضافه می‌کند و مشکلات را برطرف می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم:  برای پیشگیری از بیماری کرونا هزاران کارمند شرکت های مختلف دورکار شدند!

کدنویسی و برنامه‌نویسی جزو مهارت‌های منحصر به فرد این افراد محسوب می‌شود. اکثر شرکت‌ها حاضرند هزینه بالایی را برای استخدام توسعه‌دهندگان حرفه‌ای و ماهر پرداخت کنند و این کار به یکی از شغل‌های پردرآمد فریلنسری تبدیل شده است. به عنوان یک توسعه‌دهنده وب شما باید عملکرد نرم‌افزارهای مختلف را نظارت کنید، برنامه‌های جدید را ایجاد کنید و تعداد زیادی از کارهای مربوط به کدنویسی را انجام دهید.

 • مهارت‌های مورد نیاز

شما باید نحوه برنامه‌نویسی و کد‌زدن را بلد باشید. برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس سطح بالا باید زمان و هزینه صرف کنید. هنگامی که توسعه برخی از برنامه‌ها را تمرین کردید باید کارهای خود را به صورت نمونه کارهای آنلاین به نمایش بگذارید. از مهمترین برنامه‌هایی که باید یاد بگیرید می‌توان به جاوا اسکریپت؛ سی،پی‌اچ‌پی اشاره کرد.

طراح وب یکی از پردرآمدترین شغل‌های فریلنسری

علاقمند به کامپیوتر هستید اما می‌خواهید خلاقیت بیشتری را خرج کنید؟ پس شما به جای توسعه وب باید طراحی وب را امتحان کنید. به عنوان یک طراح وب، طرح، شکل و قابلیت‌ای وب سایت را باید بشناسید، همچنین ممکن است از شما خواسته شود تا برای سفارشی کردن برخی از صفحات از کدنویسی استفاده کنید.

 • مهارت‌های مورد نیاز

برای موفقیت در کار، شما باید فرآیند طراحی وب مانند UX، تایپوگرافی، تجارت‌الکترونیک و طراحی تعاملی را درک کنید. همانطور که اشاره کردیم ممکن است نیاز به کدنویسی داشته باشید. با این حال طراحی وب و کدنویسی دو مهارت دیجیتالی هستند که به راحتی می‌توانید از طریق دوره‌های آنلاین در خانه یاد بگیرید.

نتیجه گیری

اگر ماه‌ها وقت خود را برای کسب مهارت صرف کنید اما نتوانید مهارت‌های خود را به نمایش بگذارید، تقریبا هیچ فایده‌ای ندارد. اگر نتوانید رزومه یا نمونه کارهای عالی را به کارفرمایان نشان دهید در کسب و کار خود موفق نخواهید شد. ورود به دنیای فریلنسری می‌تواند کار ساده‌ای باشد، شما باید رزومه بسازید و نمونه کارهای خود را ایجاد کنید. در وب‌سایت‌های فریلنسری مانند کاریتو عضو شوید و خود را به کارفرمایان معرفی کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۲.۸ / ۵. میزان امتیاز ۱۷

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =