Skip to content

چگونه فریلنسرها و استارتاپ ها به هم کمک می کنند؟

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۱
(۱)

شاید تا چند سال اخیر موضوع فریلنسینگ و دورکاری مثل امروز دارای اهمیت نبود و شاید بسیاری از افراد با نحوه کار فریلنسرها آشنا نبودند و حتی شرکت ها نیاز به فریلنسرها را احساس نمی کردند. اما اکنون همه چیز تغییر کرده و فریلنسرها یکی از نیروهای ارزشمند شرکت ها و مخصوصا استارتاپ ها هستند. حالا ممکنه سوال پیش بیاد که چطور در استارتاپ با کمک فریلنسر ها مدیریت هزینه کنیم؟

اکثر فریلنسرها بیشتر با استارتاپ ها همکاری می کنند، چون آنها در همه مراحل کار یا حداقل در یک مرحله به فریلنسرها نیاز دارند. حتی می توان گفت فریلنسرها و استارتاپ‌ها برای یکدیگر ساخته شده اند و هدفشان انجام سریع کارها با روش جدید است. می توان گفت استارتاپ ها و فریلنسرها در یک مسیر حرکت می کنند و  هم جهت هستند. در ادامه مواردی را بررسی خواهیم کرد که چگونه فریلنسرها و استارتاپ ها به هم کمک می کنند و با هم هم مسیر می شوند.

۱. فریلنسرها و استارتاپ ها ترجیح می دهند برای خودشان کار کنند!

  • فریلنسرها چه می خواهند؟ اولین نکته در مورد فریلنسرها این است که آنها دوست دارند رییس خودشان باشند و در مورد ساعت کاری و نحوه کار و قراردادهایشان، کاملا آزاد باشند  و در واقع تصمیم میگیرند که با وقت خود چه کاری انجام دهند.
  • و اما استارتاپ ها چه می خواهند؟ در واقع استارتاپ ها هم همین را می خواهند و هدف اصلی استارتاپ ها دور شدن از ساعت کاری خسته کننده ۹ تا ۵ است زیرا آنها فکر می کنند که برای رشد بیشتر زمان بیشتری را بهتر است به کار اختصاص دهند و یا شاید معتقدند در این تایم تکراری، افراد خسته نمی شوند و بهتر است بیشتر از آن کار کنند.
پیشنهاد می‌کنیم:  همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

ممکن است همین روحیه کاری مشابه است که بین استارتاپ ها و فریلنسرها ارتباط قوی ایجاد می کند و ممکن است افرادی حاضر به پذیرش چنین شرایط کاری ای نباشند اما فریلنسرها و استارتاپ ها دلیل این شرایط کاری و نتایج آن را درک می کنند و بخوبی باهم کنار می آیند.

۲. همکاری با استارتاپ ها برای یک فریلنسر حرفه ای، باصرفه است؟

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم برای فریلنسری که کار منظم و درآمد قابل توجهی دارد، حفظ امنیت شغلی اهمیت بیشتری نسبت به ایجاد یک استارتاپ جدید دارد. به هر حال تاسیس یک استارتاپ جدید دارای مشکلات و ریسک های زیادی است و بسیاری از فریلنسرها نمی توانند به تنهایی از پس اداره یک استارتاپ جدید برآیند و ترجیح می دهند بخشی از کار استارتاپ های دیگر را به عهده بگیرند و از این طریق هم ریسک کمتری متوجه شان می شود و هم درآمدشان را تضمین می کنند.

۳. همکاری با فریلنسرها انتخابی هوشمندانه برای استارتاپ هاست

هنگامی که استارتاپی تازه تاسیس برای اولین بار شروع به جمع آوری یک تیم کاری می کند، در ابتدای کار هیچ چیز در مورد افراد تیم قطعی نیست. حتی این نکته که بطور مثال آیا به نویسنده ای تمام وقت نیاز دارند یا خیر، برای این استارتاپ مشخص نیست. همه چیز به مرور زمان و بعد از مدتی که کالا یا سایر خدمات استارتاپ عرضه شد، مشخص می شود.

اینجاست که فریلنسرها به داد استارتاپ های تازه تاسیس می رسند. فریلنسرها بسیار انعطاف پذیر هستند و استارتاپ ها با بستن قراردادی دو هفته ای با یک فریلنسر می توانند به بازده و نوع کار فرد پی ببرند و حتی اگر از نحوه کار فرد رضایت نداشتند می توانند فرد دیگری را در این سمت استخدام کنند و یا ممکن است احساس کنند بعد از یک بازه زمانی به این فرد نیاز ندارند و با وی قطع همکاری نمایند.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای تعیین هزینه های طراحی سایت که توسط فریلنسر انجام می‌شود

۴.فریلنسرها ذهنیت بازاریابی ذاتی دارند.

وقتی کاری را شروع می کنید ممکن است شرایط مالی خوبی نداشته باشید. فریلنسرها این شرایط را درک می کنند و می توانند در شروع کار به عنوان بنیانگذار یک استارتاپ، کمک زیادی کنند. زیرا آنها با ابزارهای رایگان یا کم هزینه زیادی آشنایی دارند و می توانند با در اختیار گذاشتن تجربیات خود، کمک زیادی در صرفه جویی هزینه ها به استارتاپ شما کنند و حتی ممکن است با هزینه کمتری حاضر شوند با شرکت شما همکاری کنند.

۵. داشتن تجربه کاری و راهکار فریلنسرها در مشکلات

بسیاری از فریلنسرها در شرکت های مختلفی کار کرده اند و به دلیل تنوع کاری، به این نکته واقفند که هر کاری را به روش های مختلفی می توان انجام داد. به همین دلیل می توانند رویکردهای مختلفی را برای یک موضوع واحد ارائه دهند و حتی راه حل بسیاری از مشکلات استارتاپ های تازه تاسیس را می دانند.

برای شما به عنوان یک استارتاپ که هنوز هم در حال کشف مسائل است ، این یک نعمت است. شما می توانید نقاط قوت و ضعف رویکردهای مختلف را بررسی کنید و تعیین کنید که کدام یک با ایده شما و مهارت تیم فعلی شما بهترین کار را خواهد کرد. هنگامی که این کار را انجام دادید ، پر کردن موقعیت ها با افرادی که دقیقاً در آنچه شما می خواهید مهارت داشته باشند، بسیار آسان تر خواهد بود، به عنوان مثال یک زبان برنامه نویسی یا نرم افزار طراحی خاص و یا استخدام یک کارمند کاربلد.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای کار با سایت کاریتو برای فریلنسر

۶.استارتاپ ها چگونه می توانند فریلنسرها را در کنار خود حفظ کنند؟

تا اینجا مواردی را بیان کردیم که چگونه استارتاپ ها و فریلنسرها می توانند به هم کمک کنند تا یک استارتاپ پیشرفت کند و هر روز کار خود را بهبود ببخشد. اما بهتر است به انتظارات فریلنسرها از استارتاپ ها نیز اشاره کنیم. در برخی از شرکت ها با فریلنسرها همانند کارمندان حضوری رفتار نمی شود و چه از نظر پرداخت حقوق و مزایا و چه از نظر پیشرفت موقعیت شغلی، فریلنسرها در جایگاه یکسانی با کارمندان حضوری نیستند. تاخیر در پرداخت حقوق و دستمزدها و عدم پیشرفت و ارتقا موقعیت شغلی می تواند جزو کمترین انتظارات فریلنسرها باشد که بعضی از صاحبان استارتاپ ها و شرکت ها، آن را بی اهمیت می شمارند.

بنابرین بهتر است صاحبان استارتاپ ها برای افزایش سرعت روند رشد کاری خود، که فریلنسرها نقش مهمی در آن دارند، به نیازها و انتظارات نیروهای فریلنسر خود توجه نمایند و با این نیروهای تیم خود، همانند نیروهای کار حضوری رفتار کنند زیرا هر گونه اهمال و بی توجهی در این زمینه، باعث دلسردی نیروی فریلنسر و در نتیجه کند شدن روند کار می شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۱ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =