Skip to content

۷ تا از اشتباهات فریلنسر در کار که باید از آنها اجتناب کنید

اشتباهات فریلنسر در کار

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۴
(۵)

آیا تا به حال حرفه فریلنسری را شروع کرده‌اید؟ آیا با اشتباهات فریلنسر در کار آشنایی دارید؟ اگر شما یک فریلنسر تازه‌کار هستید اشباهات مستقلی وجود دارند که اگر احتیاط نکنید آن‌ها را مرتکب خواهید شد. فریلنسری با شغل‌های اداری سنتی که در آن‌ها کارمندان آموزش می‌بینند ممکن است کمی تفاوت داشته باشد. با این حال مسائلی وجود دارند که شما باید در مورد آن‌ها اطلاع داشته باشید. اگر می‌خواهید شهرت خوبی برای خود بدست آورید و پول خوبی بدست آورید باید از اشتباهات رایجی که فریلنسرها در کار مرتکب می‌شوند اجتناب کنید. اشتباهات یک فریلنسر کدامند؟ آن‌ها را تکرار نکنید ..!

عدم تمرکز روی یک زمینه کاری

شاید شما طیف گسترد‌ه‌ای از مهارت‌ها را داشته باشید اما این بدان معنا نیست که می‌توانید از همه این مهارت‌ها درآمد کسب کنید. تلاش برای انجام همه کارها یکی از اشتباهات فریلنسر در کار است که معمولا افراد تازه‌کار مرتکب می‌شوند. شما برای راه‌اندازی کسب و کار خود در دنیای فریلنسری باید از یک کار اصلی شروع کنید و به یک حوزه تخصصی مشخص پایبند باشید.

اشتباهات فریلنسر در کار

مشتری‌ها فقط به دنبال فردی با مجموعه‌ای از مهارت‌های خاص می‌گردند. شما باید به مشتری‌هایتان نشان دهید که روی مجموعه مهارتی که آن‌ها به شدت نیاز دارند، تمرکز دارید و آن‌ها باید ببینند که شما در این زمینه متخصص هستید تا با اطمینان شما را استخدام کنند. اگر نمونه کارهای شما طیف وسیعی از مهارت‌ها و تجربه‌های غیر‌مرتبط را نشان می‌دهد، به احتمال زیاد شما به عنوان یک فرد تمرکز روی یک حوزه تخصصی شناخته نمی‌شوید و این نشانه خوبی نیست چون که در اکثر مواقع مشتریان از شما را نادیده می‌گیرند.

پیشنهاد می‌کنیم:  چرا کاریتو را انتخاب کنیم؟

تخصصی که دارید را ارتقاء نمی‌دهید!

جک برای این که مرغ تخم طلا را بدست بیاورد مجبور شد مرتبا از ساقه لوبیا بالا برود. شما هم باید به طور مرتب مهارت‌های تخصصی خاص خود را تقویت کنید. این مهارت‌ها می‌تواند کار کردن با یک نرم افزار خاص و یا توسعه دامنه لغات شما باشد، شما باید روابط پایدار را ایجاد کنید. همیشه جای پیشرفت وجود دارد.

اشتباهات فریلنسر در کار

به حوزه انتخابی خود نگاهی بیندازید و کمبودهای مهارتی که شما را به چالش می‌کشد را مشخص کنید. به عنوان یک تولید کننده محتوا، عدم پیدا کردن کلمات کلیدی می‌تواند به عنوان ضعف مهارتی محسوب شود. به عنوان طراح گرافیک عدم طراحی لوگو می‌تواند یک ضعف مهارتی محسوب شود. پس به عملکرد خود نگاهی بیندازید و زمینه‌هایی که جای پیشرفت دارید را مشخص کنید. این گونه است که شما می‌توانید از اشتباهات فریلنسر در کار جلوگیری کنید.

نداشتن نمونه کار یکی از اشتباهات فریلنسر در کار

در دنیای کسب و کار تقریبا هر فردی باید رزومه داشته باشد. در دنیای فریلنسری، فریلنسرها باید نمونه کار ارائه دهند. نمونه کار فقط به کار عکاسان یا طراحان و یا توسعه دهندگان محدود نمی‌شود. هر فریلنسری باید به هر روشی که ممکن تست به مشتریان احتمالی خود نشان دهد که مهارت خود را در چه سطحی می‌تواند انجام دهد و نداشتن نمونه کار از اشتباهات فریلنسر در کار محسوب می‌شود. هدف این است که بهترین نمونه کارهای خود را ارائه دهید. نمونه کارهای خود را بر اساس آنچه که به درک توانایی‌های شما کمک می‌کند ارائه دهید.

اشتباهات فریلنسر در کار

سازگار نبودن برند شما

با شروع از نمونه کارهای خوب؛ شما باید یک برند بسازید. دقیقا مانند هر کسب و کار دیگری، شغل فریلنسری شما باید تصویری واضح را بسازد تا بتوانید در بین رقبا شناخته شوید. به عنوان یک فریلنسر آنلاین، رقبای شما می‌توانند به راحتی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان باشند. نداشتن برند از اشتباهات فریلنسر در کار محسوب می‌شود. برند شما باید ثابت باشد. برای توسعه برند شخصی خود، مهارت‌های اصلی و نمونه کارهای خود را ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که با این کار خودتان را محدود نمی‌کنید، بلکه خودتان را تعریف می‌کنید. شما فقط باید در مورد خدماتی که می‌توانید ارائه دهید به طور واضح توضیح دهید.

پیشنهاد می‌کنیم:  بهترین روش مدیریت پروژه های از راه دور

اشتباهات فریلنسر در کار

عدم تعریف درست قیمت کار

برخلاف شغل‌های سنتی، فریلنسرها باید خودشان نرخ کارشان را تعیین کنند. به جای این که پیشنهادها را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا نیازها و انتظارات شما را برآورده می‌کند یا نه، بر اساس سطح مهارت و آنچه که انجام می‌دهید نرخ منصفانه‌ای را تعریف کنید. اگر شما مترجم هستید می‌توانید نرخ ساعتی یا صفحه‌ای را تعریف کنید، اگر تولید کننده محتوا هستید می‌توانید نرخ کلمه‌ای یا پروژه‌ای را تعریف کنید. توجه داشته باشید که نرخ کار شما به عنوان پیشنهاد به کارفرما نمایش داده می‌شود و شما باید یک نقطه شروع خوب را پیدا کنید.

اشتباهات فریلنسر در کار

ارتباط نامناسب

برقرای ارتباط در هر شرایطی مهم است، به ویژه هنگامی که به صورت کوتاه‌ مدت و یا از راه‌‌ دور با مشتری کار می‌کنید. بدون برقراری ارتباط خوب، نمی‌توانید سطح اعتمادی که باید برای بازگشت مشتری ایجاد کنید را بسازید و خیلی ساده با هر پیشنهادی که باعث رونق کسب و کار شما می‌شود، باید خداحافظی کنید. این می‌تواند یکی از اشتباهات فریلنسر در کار باشد که بسیار هم دردناک است.

اشتباهات فریلنسر در کار

به خاطر داشته باشید که مشتریان شما ممکن است ندانند که چگونه می‌توانند با فریلنسرها به خوبی ارتباط برقرار کنند. ممکن است آنها هم به اندازه شما تازه کار باشند. شما باید ارتباطی که ایجاد می‌کنید باعث راحتی تعامل مشتریان شما شود.

عدم تعهد به مهلت‌های زمانی از مهم‌ترین اشتباهات فریلنسر در کار

از اشتباهات فریلنسر در کار که می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی حتی حرفه ای‌ترین کسب و کارها را از بین ببرد عدم تعهد به مهلت زمانی توافق شده با کارفرما است. قبل از این که پروژه‌ای را قبول کنید باید مطمئن شوید که چند ساعت قبل از پایان مهلت زمانی می‌توانید آن را به کارفرما تحویل دهید. بهترین کار این است که در تعیین مهلت زمانی رخدادهای پیش بینی نشده را هم در نظر بگیرید. در صورتی که نتوانستید مهلت زمانی تعیین شده را برآورده کنید، موضوع را با کارفرما در میان بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم:  همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

اشتباهات فریلنسر در کار

فریلنسری درست است که به معنای انجام کار در هر زمان دلخواه است و شما خودتان ساعت کاری که دارید را تعیین می‌کنید اما باید به وقت مشتری هم احترام بگذارید.

نتیجه گیری

این ۷ مورد از واضح‌ترین اشتباهات فریلنسر در کار است که شما قبل از شروع کار خود می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید. همین حالا شروع کنید و مطمئن شوید که می‌توانید کسب و کار نوپای خود را مدیریت کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴ / ۵. میزان امتیاز ۵

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =