Skip to content

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۱۴ دقیقه
۴
(۲)

قبل از استخدام فریلنسر باید چه چیزهایی را بدانیم؟ کارآفرینان برای اینکه سریع‌تر به هدف خود دست پیدا کنند (مخصوصا در ابتدای کار) به کمک فریلنسرها احتیاج پیدا می‌کنند. فریلنسرها نسبت به کارمندان تمام وقتی که این افراد استخدام می‌کنند هزینه کمتری را در بر می‌گیرند. اما فریلنسر کیست؟

فریلنسر کیست؟

فریلنسرها افراد ماهری هستند که از تخصص خود برای ارائه خدمات از راه دور به شرکت‌ها و سازمان‌ها استفاده می‌کنند. فریلنسرها می‌توانند تمام وقت خود را به یک شرکت اختصاص دهند و یا اینکه می‌توانند به صورت همزمان با چند شرکت کار کنند. خدماتی که توسط فریلنسر‌ها ارائه می‌شود می‌تواند ساده باشد (مانند ورود اطلاعات و نویسندگی) و یا می‌تواند بسیار تخصصی باشد (مانند بازاریابی شبکه‌های اجتماعی). امکان بکارگیری یک فریلنسر مترجم برای کار از راه دور یا غیر‌حضوری می‌تواند مشکل استخدام بسیاری از شرکت‌ها را برطرف کند (مخصوصا زمانی که در یک منطقه جغرافیایی متخصصی که دارای مهارت‌های لازم باشد یافت نشود).

اگر شما تازه وارد مقوله استخدام فریلنسر شده‌اید باید بدانید که استخدام فریلنسر می‌تواند مشکل باشد. اگر پروژه‌ای ایجاد شود شما با خیلی از پیشنهاد‌ها مواجه خواهید شد که می‌تواند باعث گیج شدن شما شود که چه کسی برای کار مناسب‌تر است. اگر شما هم با معضل استخدام فریلنسر مواجه شده‌اید کافیست ادامه مطلب امروز سایت کاریتو را مطالعه بفرمایید.

بهترین مکان برای پیدا کردن فریلنسرها

با یک سرچ کوچک در اینترنت متوجه خواهید شد که بازار کار زیادی برای فریلنسرها وجود دارد ( از جمله سایت کاریتو، ایران تایپ و …). این پلت‌فرم‌ها، فریلنسر‌هایی که دارای مهارت‌های مختلفی هستند را از سراسر جهان دور هم جمع می‌کنند. مهم‌ترین مشکلی که هنگام استخدام یک فریلنسر خارج کشور وجود دارد اختلاف زمانی است. این مشکل می‌تواند سرعت کار را پایین بیاورد.

همه ی چیزی که شما باید درباره استخدام فریلنسر بدانید!

راه عاقلانه‌ای که برای مقابله با این محدودیت وجود دارد، تعیین زمانی است که برای هر دو طرف مناسب باشد، گرچه تفاوت در ارزش پول هم می‌تواند خود به معضل دیگری تبدیل شود. برای استفاده از یک فریلنسر در کشور‌های خارجی شما باید بر اساس واحد پول آن کشور هزینه را پرداخت کنید که می‌تواند هزینه بیشتری نسبت به استخدام یک فریلنسر داخلی را در بر بگیرد. پس بهترین کار برای کارآفرینان ایرانی استفاده از سایت‌های فریلنسر داخلی مانند کاریتو است.

قیمت قابل قبول برای استخدام فریلنسر

همانطور که اشاره کردیم دلیلی که کارآفرینان می خواهند با فریلنسرها کار کنند کم هزینه بودن استخدام فریلنسر نسبت به کارمند تمام وقت است. اما از کسی که برای یک کار که ارزش به طور مثال ۱۰۰ هزار تومان دارد و پیشنهاد ۲۰ هزار تومان می‌کند چه نتیجه‌ای را می‌توان انتظار داشت؟ گاهی فریلنسر‌ها آن کیفیتی که ادعا می‌کنند را ارائه نمی دهند بنابراین برای اینکه استخدام فریلنسر موفقیت آمیزی داشته باشید باید به موارد زیر توجه داشته باشید.

۱۳ نکتهای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید!

قبل از استخدام فریلنسر مناسب باید به چه نکاتی توجه کرد؟ بسته به نحوه رسیدگی به یک کسب و کار، گسترش تجارت می‌تواند سود یا هزینه بالایی داشته باشد. هزینه‌های اصلی که انتظار متحمل شدن آن را باید داشته باشید می‌تواند شامل دستمزد کارمندان و هزینه‌های اضافی دیگر باشد. بعضی از کسب‌و‌کار‌ها ترجیح می‌دهند با فریلنسر‌ها به صورت قرار دادی کار کنند، اما پیدا کردن فریلنسر‌هایی که دارای مهارت‌های مناسبی باشند می‌تواند ساده نباشد. در ادامه یک سری نکاتی که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید را لیست خواهیم کرد.

قبل از استخدام فریلنسر نمونهکارها را بررسی کنید

شما به دنبال فردی باتجربه هستید که بتواند کار شما را با بهترین کیفیت انجام دهد. با بررسی نمونه کارها شما می‌توانید سطح تجربه فریلنسر را ارزیابی کنید. اگر فریلنسر نمونه‌کارهای قبلی خود را در پروفایل خود قرار داده است این عالی است اما اگر نمونه‌کاری را در پروفایل پیدا نمی‌کنید از وی بخواهید برای شما نمونه کار ارسال کند. خوشبختانه در سایت کاریتو، فریلنسرها می توانند به راحتی نمونه‌کارهای خود را قرار دهند که در صورت تمایل می‌توانید راهنمای دو قسمتی کار با سایت فریلنسری کاریتو را مطالعه بفرمایید. اگر باز هم در استخدام فریلنسر شک دارید از وی بخواهید بخشی از کار را برای نمونه یا تست برای شما انجام دهند تا بر اساس این نمونه بتواند تصمیم گیری کنید.

انجام مصاحبه و استخدام فریلنسر مناسب

شاید فکر کنید نمی‌توان در محیط‌های آنلاین از مصاحبه استفاده کرد اما شما هنوز هم می‌توانید با مصاحبه با کارمندان آنلاین خود آشنا شوید. در برخی از موارد برخی از سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند از طریق چت آنلاین با فریلنسرها به صحبت بپردازید و یا اینکه از برنامه هایی مانند اسکایپ استفاده کنید. مصاحبه به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های شخصیتی فریلنسرها را ارزیابی کنید و مشخص کنید که آیا موانعی پیش رو دارید یا خیر و همچنین به ایجاد یک رابطه خوب کاری (قبل از شروع کار) کمک می‌کند.

قبل از استخدام فریلنسر با وی ارتباط داشته باشید

ارتباط همیشه نتایج بهتری را به همراه دارد. این امکان وجود دارد که از طریق پیام‌های متنی ما بین کارآفرین و فریلنسر سوء تفاهم‌هایی به وجود بیاید، یا فریلنسر دچار مشکل شود و به شفاف سازی نیاز داشته باشد. شما باید قوانینی که برای برقراری ارتباط در سایت فریلنسری وجود دارد را مطالعه کنید و از طریق راه های ارتباطی که می‌توانید داشته باشید با فریلنسر ارتباط برقرار کنید.

شما به فریلنسری نیاز ندارید که کار را قبول کند و روزها بدون تعامل ارتباطی با شما کار را انجام دهد و در آخر از شما سوال کند که آیا همه چیز درست است یا نه، فریلنسرهای با تجربه اهمیت ارتباط را درک می‌کنند و سعی دارند در هر مرحله از کار اگر سوالی پیش آمد از کارفرما بپرسند تا کار را با بهترین کیفیت ارائه دهند.

پیش نویس توافق نامه برای کل پروژه

قبل از شروع کار باید توجه داشته باشید که تمام الزامات کاری درست درک شده باشد. شما باید در مورد کل پروژه بحث کنید، جدول زمانی، تاریخ تحویل کارهای مهم، برنامه ریزی پرداخت و غیره را انجام دهید. انجام این کار باعث می‌شود که از اختلافاتی که ممکن است بعدا ایجاد شود جلوگیری کنید.

10 نکته ای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید!

درخواست رفرنس قبل از استخدام فریلنسر

استخدام آنلاین فریلنسر به این معنا نیست که شما از وی نخواهید که رفرنسی را در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید از فریلنسر بخواهید رفرنس کارهای قبلی خود را به شما ارائه دهد. در برخی از پروژه‌ها مانند تولید محتوای اختصاصی بازنویسی متن و یا کپی کردن متن از سایت‌های دیگر مجاز نمی‌باشد و فریلنسر باید یک محتوای سئو شده و یونیک را در اختیار کارفرما قرار دهد. بنابراین از فریلنسر بخواهید که رفرنس‌های مورد استفاده خود را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید بررسی‌های لازم را انجام دهید. اگر به یک فریلنسر برای مدت طولانی نیاز دارید شما باید اطمینان حاصل کنید که فریلنسر می‌تواند یک تعهد طولانی مدت را به شما ارائه دهد.

استخدام فریلنسر برای کارهای فوری

در هنگام استخدام یک فریلنسر باید بدانید که هیچ چیز آزاردهنده‌تر از مهلت‌های زمانی محدود نیست. کار‌های فوری می‌تواند هزینه‌های بیشتری را برای کارفرما داشته باشد و فریلنسر هم ممکن است در بازه زمانی کوتاه فشار کاری را متحمل شود. در ابتدای استخدام فریلنسر شما باید در همان ابتدا مهلت زمانی را تعیین کنید. به یاد داشته باشید که شما باید تمام اطلاعات لازم را در اختیار فریلنسر قرار دهید تا به هدف خود دست پیدا کنید. این قانون طلایی را هم بخاطر داشته باشید که با دیگران به گونه‌ای رفتار کن که با شما رفتار می‌کنند.

همه ی چیزی که شما باید درباره استخدام فریلنسر بدانید!

مبلغ مناسبی را به فریلنسر پرداخت کنید

ارزیابی قیمت مناسب برای یک پروژه خاص ممکن است دشوار باشد، اگر نرخ شما خیلی پایین باشد خب طبیعتا هیچ فریلنسری تمایل به انجام کار ندارد. یکی از راه‌های رسیدن به یک نرخ ایده‌آل، ارزیابی قیمت بر اساس مقدار کار است و برای تعیین یک هزینه تخمینی می‌توانید با افرادی که در این نوع پروژه‌ها تجربه‌ دارند صحبت کنید و سپس میانگین قیمت را برآورد کنید.

بازخورد کارفرما را بررسی کنید

در بیشتر سایت‌های فریلنسری مانند کاریتو، به کافرمایانی که به فریلنسر مورد نظر شما کاری را سپرده‌اند اجازه می‌دهند که نظر خود را در پروفایل فریلنسر درج کنند. شما می‌توانید با خواندن این کامنت‌ها بازخورد کارفرمایان قبلی را بررسی کنید و تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید.

تضمین در پرداخت حقوق به فریلنسرها

اگر در سایت‌های فریلنسری مشغول به انجام یک پروژه هستید هیچ نگرانی جدی در مورد پرداخت وجود ندارد اما در غیر ان صورت احتمال این وجود دارد که فریلنسر نتواند به حق خود دست پیدا کند و در واقع حقوقش پایمال می‌شود و چون به صورت دورکار و یا غیر‌حضوری کار انجام شده است فریلنسر نمی‌تواند حق خود را طلب کند. سایت‌های فریلنسری به صورت معمول ابتدا هزینه را از کارفرما دریافت می‌کند و وقتی که کارفرما از کار راضی بود و پروژه بسته شد مبلغ را به صورت مستقیم به حساب بانکی فریلنسر ارسال می‌کند، اما در صورتی که کار به صورت مناسبی انجام نشده باشد سایت فریلنسری موظف به بازگشت وجه به کارفرما خواهد بود، بنابراین هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

حقوق مالکیت

قبل از شروع کار پروژه‌های تجاری مانند طراحی و توسعه نرم افزار باید در مورد حقوق مالکیت بحث شود. این حقوق باید در یک سند قانونی بیان شود و توسط هر دو طرف پذیرفته شود تا از هر گونه اعتراض بعدی جلوگیری شود.

10 نکته ای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید!

از استخدام فریلنسرها بر اساس قیمت خودداری کنید

به علت وجود فریلنسرهای زیادی که در سطح اینترنت وجود دارند ممکن است وسوسه شوید فریلنسری که پایین ترین قیمت را برای انجام پروژه شما پیشنهاد می دهد را انتخاب کنید. اگر چه ممکن است این انتخاب یک استراتژی صرفه جویی در هزینه به نظر برسد اما محصول نهایی یا خدماتی که دریافت کرده‌اید می‌تواند منعکس کننده این گفته باشد.

جدول زمانی فریلنسر را بررسی کنید

نکته ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که شما تنها کارفرمای فریلنسرها نیستید. فریلنسرها گاهی اوقات بیشتر از یک کارفرما دارند و این بدان معناست که مجبورند مهلت‌های زمانی مختلفی را ارائه دهند. قبل از شروع کار با فریلنسر انتخاب شده خود، همیشه از آن‌ها بپرسید آیا می‌توانند در مهلت زمانی تعیین شده کار شما را تحویل دهند. این کار باعث می‌شود که فریلنسر مورد نظر شما کار خود را براساس مهلت زمانی که شما تعیین کردید هماهنگ کند.

برای استخدام فریلنسر مناسب از بستر اینترنت استفاده کنید

در بستر اینترنت سایت‌های فریلنسری زیادی وجود دارند که می‌توانید فریلنسر مورد نظر خود را در آنجا پیدا کنید. سایت‌های مانند کاریتو به شما این امکان را می‌دهد تا کار خود را بر اساس پروژه ارسال کنید و پیشنهاداتی را دریافت کنید. مهم‌ترین مزیت کسب و کار فریلنسری در اینترنت این است که شما احتمالا بر اساس نوع پروژه‌ای که دارید می‌توانید بهترین فریلنسر را بدست آورید و باید از بین لیستی از نامزد‌ها انتخاب داشته باشید.

فریلنسر‌ها می‌توانند در هزینه‌های تجاری شما صرفه جویی کنند. اما اگر یک استخدام فریلنسر اشتباه داشته باشید این صرفه جویی می‌تواند کنسل شود. نکاتی که در بالا بیان شد می‌توانند به شما در پیدا کردن بهترین فریلنسر کمک کند.

چه زمانی باید نیروی دور کار یا تمام وقت بگیریم – کارمند بگیریم یا فریلنسر؟

وقتی که یک پروژه یا استارتاپ را شروع می‌کنید چه کار انجام می‌دهید، آیا یک فریلنسر را به کار می‌گیرید یا اینکه یک کارمند استخدام می‌کنید؟ به نظر شما چه زمانی باید نیروی دور کار بگیریم و چه زمانی باید نیرو تمام وقت بگیریم – کارمند بگیریم یا فریلنسر؟ وقتی که شما بتوانید تفاوت بین فریلنسر و کارمند را درک کنید و با مزایای بالقوه هر کدام بیشتر آشنا شوید قطعا تصمیم‌گیری برای شما ساده‌تر خواهد شد.

کارمند بگیریم یا فریلنسر؟

همانطور که می‌دانید کارمندان در شرکت‌ها و سازمان ها به صورت حضوری و به دو شکل پاره‌وقت و تمام‌وقت استخدام می‌شوند. برخی از کارمندان بسته به موقعیت شغلی که دارند باید حتی در زمانی که سر کار نیستند نیز در دسترس باشند. در حالی که کار پاره وقت دارای ساعت کاری کمتری است و در اکثر مواقع ضرور در دسترس‌بودن را ندارد. در اکثر مواقع حقوق این کارمندان در ایران براساس حقوق وزارت کار می‌باشد.

در صورتی که کارمند بیمه باشد در صورت بیکار شدن حقوق بیمه بیکاری به وی اختصاص داده می‌شود در غیر این صورت کارمندان هیچ‌گونه حقوقی را دریافت نخواهند کرد و راه حلی جز پیدا کردن شغل مناسب دیگر ندارند. مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که بیشتر وقت خود را به کار اختصاص می‌دهند با مشکل خانوادگی مواجه می‌شوند (و بلعکس) که خانم‌هایی که سرپرستی فرزندان را بر عهده دارند در این زمینه بیشتر دچار مشکل می‌شوند.

چه زمانی باید نیروی دور کار یا تمام وقت بگیریم - کارمند بگیریم یا فریلنسر؟

در مقابل فریلنسر فردی است که از انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار است. فریلنسر خود می‌تواند ساعت کاری خود را تعیین کند و ساعت کاری خود را افزایش و یا کاهش دهد و هم به کار خود بپردازد و هم به زندگی خانوادگی و تعهدات اجتماعی خود بپردازد. بر‌اساس مهلت زمانی که فریلنسر برای انجام کار تعیین کرده است، می‌توان برنامه‌ریزی کاری را به صورتی انجام داد که تمام طول روز را در مرخصی بگذراند و شب به انجام کار بپردازد. اما در صورتی که فریلنسر تمام وقت خود را به بازی با فرزندانش و همراهی با همسرش بگذراند کارها می‌توانند روی هم تلنبار شوند و مجبور شود که به صورت شبانه روز کار خود را انجام دهد.

به طور خلاصه در اینجا مزایای کار به صورت فریلنسری یا کارمندی را توضیح خواهیم داد:

مزایای فریلنسری

 • انعطاف‌پذیری بیشتر برای انتخاب ساعت کاری
 • انتخاب کار مورد دلخواه توسط خود فریلنسر
 • درگیر شدن کم با سیاست‌های اداری

معایب فریلنسری

 • هیچ یک از مزایای کارمندی را ندارد (مانند بازنشستگی)
 • درآمد غیر قابل پیش‌بینی
 • باید خود فریلنسر انگیزه‌کاری را به وجود بیاورد

مزایای کارمندی

 • دارای مزایای همچون بیمه درمانی، مرخصی و تعطیلات با حقوق، بازنشستگی
 • درآمد قابل پیش‌بینی تر
 • به یک گروه اجتماعی تعلق دارد.

معایب کارمندی

 • ساعت کاری ثابت و غیر منعطف
 • ممکن است مجبور شود که در سیاست‌های اداری شرکت کند.
 • غالبا در مورد کارهایی که انجام می‌دهد و نحوه انجام کار به رئیس فکر می‌کند.

همانطور که مشاهده می‌کنید هر دو مورد دارای مزایا و معایبی هستند بنابراین غیر ممکن است بگوییم که کدام یک بهتر از دیگری است. پاسخ سوال چه زمانی باید نیروی دور‌کار بگیریم و چه زمانی باید نیرو تمام وقت بگیریم – کارمند بگیریم یا فریلنسر؟ کاملا به شخصیت شما و کاری که می‌خواهید انجام دهید بستگی دارد. بنابراین در تحلیل‌های خود باید بفهمید که چه می‌خواهید و بعد ببینید که چگونه یک فریلنسر یا کارمند می‌تواند به شما کمک کند و کدام یک هزینه کمتری را برای شما در بر خواهد داشت.

چه زمانی باید نیروی دور کار یا تمام وقت بگیریم - کارمند بگیریم یا فریلنسر؟

معمولا در استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچکی که در اوایل راه هستند استخدام فریلنسر گزینه مناسبی خواهد بود. این گونه کسب و کار‌ها معمولا در اول راه هستند و نمی‌توانند حقوق ثابت پرداخت کنند. با این وجود قبل از اینکه فریلنسری را استخدام کنید باید مطمئن شوید که بازدهی کار وی می تواند به کسب درآمد شما کمک کند. علاوه بر این کسب و کارهایی که به دنبال استخدام موقت هستند می توانند از وجود فریلنسرها بهره ببرند اما اگر قصد دارید ورژن جدیدی از برنامه شرکت خود را توسعه دهید باید فردی را جهت اضافه شدن به تیم خود استخدام کنید.

هنگام استخدام فریلنسر چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

شما به عنوان کارفرما یا مدیر شرکت ممکن است با کارمندان زیادی کار کرده باشید یا از افرادی برای انجام کارهای خود به عنوان فریلنسر کمک گرفته اید، اما آیا می‌دانید که هنگام استخدام فریلنسر چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

استخدام یک فریلنسر مزیت‌های بسیاری دارد. با صرفه نظر از نوع کار شما، واضح است که تفاوت‌هایی بین استخدام یک کارمند تمام وقت و فریلنسر وجود دارد. با این حال یک سری نکات وجود دارد که به شما به عنوان کارفرما هنگام استخدام فریلنسر باید در نظر داشته باشید. این نکات به شما کمک می کند که بهترین انتخاب را داشته باشید، همچنین به اهداف و نتایج خود در زمان مناسب برسید بدون اینکه با مشکل مواجه شوید.

اگر تصمیم به استخدام فریلنسر گرفته اید سایت فریلنسر کاریتو می‌تواند ابزار ایده آلی برای شما باشد.

۱- استخدام سریع فقط با یک کلیک

۲- پرداخت امن : با تایید شما پرداخت انجام می‌شود

۳- می‌توانید متخصص خود را با چند کلیک پیدا کنید

۴- یا حتی خیلی راحتتر، پروژه ایجاد کنید.

نیاز خود را تعیین کنید و پیشنهاددهندگان را ارزیابی کنید

در کاریتو ما به شما دسترسی ساده به یک شبکه بزرگ از متخصصین را فراهم می‌کنیم. اگر شما قصد دارید که فرآیند استخدام را شروع کنید، مهم است که به طور کلی نیازهای خود را همچنین مهارت‌های خاصی که باید متخصص داشته باشد مشخص کنید. با انتشار پروژه به زودی پیشنهادات زیادی به شما ارسال می‌شود و آنجاست که شما باید شروع به تجزیه و تحلیل مهارت، سابقه، دستمزد و… پروفایل‌های پیشنهاد دهندگان کنید و مناسب‌ترین آن‌ها را از لحاظ کیفیت و قیمت برای کار خود انتخاب کنید.

نمونه کارهای پیشنهاددهندگان را در هنگام استخدام فریلنسر ارزیابی کنید

این ارزیابی به شما در شناخت نحوه کار فریلنسر بسیار کمک خواهد کرد. این یکی از بزرگترین چالش‌های استخدام فریلنسر است چون شما از راه دور استخدام می‌کنید و مثل این نیست که کارمندتان در اتاق کارش یا روبروی شما باشد. بنابراین نکات اساسی دیگری که در استخدام یک فریلنسر یا آزادکار باید داشته باشید این است که با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده‌اید و نحوه پاسخگویی فریلنسر به سوال‌های شما، بتوانید به وی اعتماد کنید.

ارتباط و مذاکره در هنگام استخدام فریلنسر

ارتباط مناسب بین شما و فریلنسر بسیار مهم است. بنابراین خیلی مهم است که مشخص کنید نحوه کار چگونه است و همچنین پایه‌های ارتباطی را برای جلوگیری از سوءتفاهم‌ها و نتایج غیر‌منتظره ایجاد کنید. همچنین مذاکره کردن برای توقعات، شرایط کار، نحوه ارتباط، مراحل پروژه و هر مورد دیگری که برای انجام پروژه لازم به ذکر است را در  همان ابتدای کار مشخص کنید. مشخص کردن وظایف دو طرف در پلت فرم کاریتو خیلی مهم خواهد بود تا کاریتو پرداخت امن را تضمین کند. اگر مشکل یا سوءتفاهمی ایجاد شد کاریتو با بررسی گفتگوها و شرایط پروژه و وظایف طرفین امکان حل این مشکل را و پیگیری‌های لازم در صورت بروز سوءتفاهم را انجام خواهد داد.

پروژه را به صورت اهداف مشخص شده پیگیری کنید و نه بر اساس ساعت کاری

تفاوت عمده‌ای که بین یک کارمند تمام وقت و یک فریلنسر وجود دارد این است که کارمندها براساس ساعت کار می‌کنند و فریلنسر در هر زمانی که وقت آزاد داشته باشد می‌تواند کار خود را انجام دهد. یک فریلنسر می‌تواند با چند ساعت کار کرده به همان هدف مورد نظر شما که از یک کارمند تمام وقت انتظار دارید دست پیدا کند. پس شما باید پروژه را به صورت اهداف مشخص شده پیگیری کنید و نه بر اساس ساعت کاری.

اگر شما فریلنسر ایده آل خود را پیدا کردید و قوانین پایه‌ای دو طرفه خود را مشخص کردید استخدام کن و پروژه خود را شروع کنید. کاریتو پلت‌فرمی را در اختیارتان می‌گذارد که می‌توانید فایل‌هایی را به اشترک بگذارید، پیام‌های خود را رد و بدل کنید و زمان‌های تحویل را در آنجا هماهنگ کنید. چیزی که ما دنبال آن هستیم این است که شما را در پیدا کردن بهترین مهارت (استعدادهای دورکار را برای پروژه‌هایتان پیدا کنید ) و به صورت خیلی ساده، امن و خصوصی پروژه‌های خود را به انجام برسانید.

پیشنهاد ۳ روش مناسب برای مصاحبه و استخدام فریلنسر

شما برای برای مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب چیکار می‌کنید؟ استخدام عجولانه فریلنسر می‌تواند عواقبی را در پی داشته باشد چون که همه ادعا می‌کنند که بهترین فریلنسرها در زمینه کاری مربوطه هستند. با این وجود می‌توانید با درک نحوه جستجو، مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب عواقب و خطرات بعدی انتخاب عجولانه خود را کاهش دهید.

تنها کاری که اکثر کارفرمایان باید از آن اجتناب کنند تصمیم گیری‌ها و انتخاب عجولانه و بدون تحقیق (در مورد صلاحیت کاری و ارزیابی سطح مهارت فریلنسرها) می‌باشد. شما نباید تنها بر حسب پیشنهادی که دارای نرخ پایین تری است تصمیم گیری کنید گاهی کیفیت کار فریلنسرهایی که قیمت پایین‌تری پیشنهاد می‌دهند مناسب نیست و اگر شما فریلنسر خوبی را انتخاب نکرده باشید می‌توانید زمان و هزینه خود را از دست بدهید. بنابراین قبل از استخدام فریلنسر توصیه می‌شود نکات زیر را در نظر داشته باشید.

استخدام فریلنسر از طریق ارزیابی پیشنهاد

پیشنهاد اولین تماس شما با یک فریلنسر خواهد بود. در این مرحله قدرت تصور نقش مهمی را ایفا می‌کند چون برخی از پروژه‌ها می‌توانند صدها پیشنهاد که به یک اندازه جذاب هستند را داشته باشند و کارفرما در این خیل پیشنهادها به سادگی گیج می‌شود. با این حال جدا کردن پیشنهاد‌هایی که بیشتر شبیه جوک می‌ماند از فریلنسرهایی که به طور جدی پیشنهاد داده‌اند ساده است. خیلی ساده کار خود را با حذف فریلنسر‌هایی که با چشمان بسته پیشنهاد ارسال کرده‌اند شروع کنید. برخی از فریلنسرها حتی توضیحات پروژه را نمی‌خوانند. داوطلبانی که یک پیشنهاد کپی شده را برای پروژه‌ها ارسال می‌کنند ادعا می‌کنند که در تمام زمینه‌ها تبحر دارند و برای تمام پروژه‌ها پیشنهاد ارسال می‌کنند. مراقب این نوع پیشنهاد‌ها باشید و این فریلنسرها را از لیست انتخاب خود حذف کنید.

فریلنسرهای عزیز می‌توانند با مطالعه مقاله چطور پیشنهاد بدهم که پروژه‌ی بیشتری بگیرم ؟ نحوه ارائه پیشنهاد مناسب را یاد بگیرند.

چت آنلاین برای مصاحبه و استخدام فریلنسر خوب  

پس از حذف فریلنسر‌های فاقد صلاحیت، پیشنهادات آن‌هایی که به نظر می‌رسد در زمان مورد نیاز شما می‌توانند کار را انجام دهند را بررسی کنید. می‌توانید یک لیست کوتاه ار بهترین فریلنسر‌های کاندید را ایجاد کنید و با آن‌ها چت آنلاین داشته باشید. این مرحله بسیار مهم است چون که در این زمان می‌توانید با فریلنسرها بیشتر آشنا شوید و تجربه و تخصص آن ها را بسنجید. شما می‌توانید پروفایل و نمونه کار‌های فریلنسر را بررسی کنید و از تجربه آن‌ها سوال کنید. شاید تعجب کنید ولی تعداد زیادی از فریلنسرها ممکن است آن طور که در پیشنهادشان ادعا می‌کنند ماهر و باتجربه نباشند. اگر متقاعد شدید که فریلنسر کاندید می‌تواند کار را انجام دهد می‌توانید بر‌اساس پروفایل و بررسی سایر مشخصات بهترین آن ها را استخدام کنید و یا یک پروژه آزمایشی ایجاد کنید تا درصد اطمینان تان بالاتر رود.

اسخدام فریلنسر از طریق پروژه آزمایشی

اگر دو مرحله قبل به طور موفقیت آمیزی انجام شده باشد شاید نیازی به این مرحله نباشد. بسیاری از فریلنسرها پروژه‌های آزمایشی را نمی‌پسندند چون که برخی از مشتریان بعد از دریافت پروژه ناپدید می‌شوند. با این حال تعیین یک پاداش مالی برای انجام پروژه آزمایشی می‌تواند شانس کارفرمایان را برای پیدا کردن بهترین فریلنسر افزایش دهد. این کار را با تعریف یک پروژه کم هزینه و مقرون به صرفه انجام دهید، سپس می‌توانید کیفیت کار ارائه شده را بررسی و ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید کدام فریلنسر را استخدام کنید.

وقتی کارفرما یک پروژه فوری را ایجاد می‌کند ممکن است با صدها پیشنهاد ارسالی از طرف فریلنسرهای مختلف مواجه شود. کارفرمایان با انجام مراحل بالا و انجام مصاحبه می‌توانند به خودشان فرصت استخدام بهترین فریلنسر را بدهند. با کاندید‌ها به صحبت بپردازید، سوالات مناسب بپرسید و در صورتی که متقاعد شدید کار خود را ادامه دهید. خوشبختانه سایت فریلنسری کاریتو به فریلنسر‌ها امکان ارسال پیشنهاد و تکمیل پروفایل و تجربیات و نمونه کاری را می‌دهد و به کارفرمایان هم اجازه بررسی پیشنهادات و شروع چت آنلاین را می‌دهد. شما می‌توانید در این سایت از تجربه صدها فریلنسر با تجربه استفاده کنید و کار خود را در اسرع وقت تحویل بگیرید، البته به شرطی که با توجه به نکات بالا بهترین فریلنسر را به استخدام خود در بیاورید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای جامع فریلنسینگ حرفه ای - فریلنسر و فریلنسینگ چیست؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =