Skip to content

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۱۴ دقیقه
۴
(۲)

قبل از استخدام فریلنسر باید چه چیزهایی را بدانیم؟ کارآفرینان برای اینکه سریع‌تر به هدف خود دست پیدا کنند (مخصوصاً در ابتدای کار) به کمک فریلنسرها احتیاج پیدا می‌کنند. فریلنسرها نسبت به کارمندان تمام وقتی که این افراد استخدام می‌کنند هزینه کمتری را در برمی‌گیرند. اما چه کسی فریلنسر است؟

فریلنسر کیست؟

فریلنسرها افراد ماهری هستند که از تخصص خود برای ارائه خدمات از راه دور به شرکت‌ها و سازمان‌ها استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند تمام وقت خود را به یک شرکت اختصاص دهند و یا اینکه می‌توانند به صورت هم‌زمان با چند شرکت کار کنند.

خدماتی که توسط فریلنسرها ارائه می‌شود می‌تواند ساده باشد (مانند ورود اطلاعات و نویسندگی) و یا می‌تواند بسیار تخصصی باشد (مانند بازاریابی شبکه‌های اجتماعی). امکان به‌کارگیری یک فریلنسر مترجم برای کار از راه دور یا غیرحضوری می‌تواند مشکل استخدام بسیاری از شرکت‌ها را برطرف کند (مخصوصاً زمانی که در یک منطقه جغرافیایی متخصصی که دارای مهارت‌های لازم باشد یافت نشود).

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

اگر می‌خواهید برای استخدام یکی از آنها اقدام کنید، باید بدانید که استخدام فریلنسر می‌تواند مشکل باشد. اگر پروژه‌ای ایجاد شود شما با خیلی از پیشنهاد‌ها مواجه خواهید شد که می‌تواند باعث گیج شدنتان شود و از خود سؤال کنید چه کسی برای کار مناسب‌تر است؟ اگر شما هم یکی از این افراد هستید و با معضل استخدام فریلنسر مواجه روبرو شده‌اید از شما دعوت می‌کنیم که ادامه مطلب امروز سایت کاریتو را مطالعه بفرمایید.

استخدام در سایت‌های فریلنسری

با یک سرچ کوچک در اینترنت متوجه خواهید شد که بازار کار زیادی برای فریلنسرها وجود دارد. در پلتفرم‌ها، فریلنسر‌هایی که دارای مهارت‌های مختلفی هستند و به مناطق جغرافیایی متفاوتی تعلق دارند دور هم جمع می‌شوند. مهم‌ترین مشکلی که هنگام استخدام یک فریلنسر خارج کشور وجود دارد اختلاف زمانی است. این مشکل می‌تواند سرعت کار را پایین بیاورد.

راه عاقلانه‌ای که برای مقابله با این محدودیت وجود دارد، تعیین زمانی است که برای هر دو طرف مناسب باشد، گرچه تفاوت در ارزش پول هم می‌تواند خود به معضل دیگری تبدیل شود. برای استفاده از یک فریلنسر در کشور‌های خارجی شما باید براساس واحد پول آن کشور هزینه را پرداخت کنید که می‌تواند هزینه بیشتری نسبت به استخدام یک فریلنسر داخلی را در بربگیرد. پس بهترین کار برای کارآفرینان ایرانی استفاده از سایت‌های فریلنسر داخلی مانند کاریتو است.

قبل از استخدام فریلنسر مناسب باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بسته به نحوه رسیدگی به یک کسب و کار، گسترش تجارت می‌تواند سود یا هزینه بالایی داشته باشد. هزینه‌های اصلی که انتظار متحمل شدن آن را باید داشته باشید می‌تواند شامل دستمزد کارمندان و هزینه‌های اضافی دیگر باشد. بعضی از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند با فریلنسر‌ها به صورت قرار دادی کار کنند، اما پیدا کردن فریلنسر‌هایی که دارای مهارت‌های مناسبی باشند می‌تواند ساده نباشد.

در ادامه یک سری نکاتی که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید را لیست خواهیم کرد:

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

تعیین نیاز و ارزیابی پیشنهاد دهندگان

کاریتو برای شما دسترسی ساده به یک شبکه بزرگ از متخصصین را فراهم می‌کند. اگر قصد دارید که فرآیند استخدام را شروع کنید، مهمه که به طور کلی نیازهای خود و مهارت‌های خاصی که باید متخصص داشته باشد مشخص کنید.

با انتشار پروژه به زودی پیشنهادات زیادی به شما ارسال می‌شود و آنجاست که شما باید شروع به تجزیه و تحلیل مهارت، سابقه، دستمزد و… پروفایل‌های پیشنهاد دهندگان کنید و مناسب‌ترین آن‌ها را از لحاظ کیفیت و قیمت برای کار خود انتخاب کنید.

بررسی نمونه کارها، قبل از استخدام

این ارزیابی به شما در شناخت نحوه کار فریلنسر بسیار کمک خواهد کرد اما یکی از بزرگترین چالش‌های استخدام فریلنسر است چون شما در حال استخدام از راه دور هستید و به صورت رو در رو با کارمندان روبرو نیستید. شما به دنبال فردی باتجربه هستید که بتواند کار شما را با بهترین کیفیت انجام دهد.

با بررسی نمونه کارها می‌توانید سطح تجربه فریلنسر را ارزیابی کنید. اگر فریلنسر نمونه‌کارهای قبلی خود را در پروفایل خود قرار داده، این عالی است. اما اگر نمونه‌کاری را در پروفایل پیدا نمی‌کنید از وی بخواهید برای شما نمونه کار ارسال کند.

خوشبختانه در سایت کاریتو، فریلنسرها می‌توانند به راحتی نمونه‌کارهای خود را قرار دهند که در صورت تمایل می‌توانید راهنمای دو قسمتی کار با سایت فریلنسری کاریتو را مطالعه بفرمایید. اگر باز هم در استخدام فریلنسر شک دارید از وی بخواهید بخشی از کار را برای نمونه یا تست برای شما انجام دهد تا براساس این نمونه بتواند تصمیم گیری کنید.

ارتباط با فریلنسر قبل از استخدام

ارتباط همیشه نتایج بهتری را به همراه دارد. این امکان وجود دارد که از طریق پیام‌های متنی ما بین کارفرما و فریلنسر سوء تفاهم‌هایی به وجود بیاید، یا فریلنسر دچار مشکل شود و به شفاف سازی نیاز داشته باشد. شما باید قوانینی که برای برقراری ارتباط در سایت فریلنسری وجود دارد را مطالعه کنید و از طریق راه های ارتباطی که می‌توانید داشته باشید با فریلنسر ارتباط برقرار کنید.

همچنین مذاکره کردن برای توقعات، شرایط کار، نحوه ارتباط، مراحل پروژه و هر مورد دیگری که برای انجام پروژه لازم به ذکر است را در همان ابتدای کار مشخص کنید. مشخص کردن وظایف دو طرف در پلت فرم کاریتو خیلی مهم خواهد بود تا کاریتو پرداخت امن را تضمین کند. اگر مشکل یا سوءتفاهمی ایجاد شد کاریتو با بررسی گفتگوها و شرایط پروژه و وظایف طرفین امکان حل این مشکل را و پیگیری‌های لازم در صورت بروز سوءتفاهم را انجام خواهد داد.

شما به فریلنسری نیاز ندارید که کار را قبول کند و روزها بدون تعامل ارتباطی با شما کار را انجام دهد و در آخر از شما سوال کند که آیا همه چیز درست است یا نه، فریلنسرهای با تجربه اهمیت ارتباط را درک می‌کنند و سعی دارند در هر مرحله از کار، سوالی پیش آمد از کارفرما بپرسند تا کار را با بهترین کیفیت ارائه دهند.

پیشنهاد می‌کنیم:  موارد ضروری که درباره‌ی نحوه کسب درآمد فریلنسر باید بدانید

انجام مصاحبه و استخدام فریلنسر مناسب

شاید فکر کنید نمی‌توان در محیط‌های آنلاین از مصاحبه استفاده کرد اما سخت در اشتباهید. در بعضی از موارد سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند از طریق چت آنلاین با فریلنسرها به صحبت بپردازید و یا اینکه از برنامه‌هایی مانند اسکایپ استفاده کنید. مصاحبه به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های شخصیتی فریلنسرها را ارزیابی کنید و مشخص کنید که آیا موانعی پیش رو دارید یا خیر و همچنین به ایجاد یک رابطه خوب کاری (قبل از شروع کار) کمک می‌کند.

پیشنهاد ۳ روش برای مصاحبه و استخدام فریلنسر

شما برای مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب چیکار می‌کنید؟ استخدام عجولانه فریلنسر می‌تواند عواقبی را در پی داشته باشد چون که همه ادعا می‌کنند که بهترین فریلنسرها در زمینه کاری مربوطه هستند. با این وجود می‌توانید با درک نحوه جستجو، مصاحبه و استخدام یک فریلنسر خوب عواقب و خطرات بعدی انتخاب عجولانه خود را کاهش دهید.

تنها کاری که اکثر کارفرمایان باید از آن اجتناب کنند تصمیم گیری‌ها و انتخاب عجولانه و بدون تحقیق (در مورد صلاحیت کاری و ارزیابی سطح مهارت فریلنسرها) می‌باشد. شما نباید تنها برحسب پیشنهادی که دارای نرخ پایین‌تری است تصمیم گیری کنید گاهی کیفیت کار فریلنسرهایی که قیمت پایین‌تری پیشنهاد می‌دهند مناسب نیست و اگر شما فریلنسر خوبی را انتخاب نکرده باشید می‌توانید زمان و هزینه خود را از دست بدهید. بنابراین قبل از استخدام فریلنسر توصیه می‌شود نکات زیر را در نظر داشته باشید.

استخدام فریلنسر از طریق ارزیابی پیشنهاد

پیشنهاد اولین تماس شما با یک فریلنسر خواهد بود. در این مرحله قدرت تصور نقش مهمی را ایفا می‌کند چون بعضی از پروژه‌ها می‌توانند صدها پیشنهاد که به یک اندازه جذاب هستند را داشته باشند و کارفرما گیج شود. با این حال جدا کردن پیشنهاد‌هایی که بیشتر شبیه طنز هستند از فریلنسرهایی که به طور جدی پیشنهاد داده‌اند ساده است.

خیلی ساده کار خود را با حذف فریلنسر‌هایی که با چشمان بسته پیشنهاد ارسال کرده‌اند شروع کنید. برخی از فریلنسرها حتی توضیحات پروژه را نمی‌خوانند. داوطلبانی که یک پیشنهاد کپی شده را برای پروژه‌ها ارسال می‌کنند، ادعا می‌کنند که در تمام زمینه‌ها تبحر دارند و برای تمام پروژه‌ها پیشنهاد ارسال می‌کنند. مراقب این نوع پیشنهاد‌ها باشید و این فریلنسرها را از لیست انتخاب خود حذف کنید.

فریلنسرهای عزیز می‌توانند با مطالعه مقاله چطور پیشنهاد بدهم که پروژه‌ی بیشتری بگیرم؟ نحوه ارائه پیشنهاد مناسب را یاد بگیرند.

چت آنلاین برای مصاحبه و استخدام فریلنسر خوب  

پس از حذف فریلنسر‌های فاقد صلاحیت، پیشنهادات آن‌هایی که به نظر می‌رسد در زمان مورد نیاز شما می‌توانند کار را انجام دهند را بررسی کنید. می‌توانید با ایجاد کردن یک لیست کوتاه از بهترین فریلنسر‌های کاندید، چت آنلاین داشته باشید. این مرحله بسیار مهم است چون که در این زمان می‌توانید با فریلنسرها بیشتر آشنا شوید و تجربه و تخصص آن ها را بسنجید.

شما می‌توانید پروفایل و نمونه کار‌های فریلنسر را بررسی کنید و از تجربه آن‌ها سوال کنید. شاید تعجب کنید ولی تعداد زیادی از فریلنسرها ممکنه آن طور که در پیشنهادشان ادعا می‌کنند ماهر و باتجربه نباشند. اگر متقاعد شدید که فریلنسر کاندید می‌تواند کار را انجام دهد می‌توانید بر‌اساس پروفایل و بررسی سایر مشخصات بهترین آن ها را استخدام کنید و یا یک پروژه آزمایشی ایجاد کنید تا درصد اطمینان تان بالاتر رود.

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

استخدام فریلنسر از طریق پروژه آزمایشی

اگر دو مرحله قبل به طور موفقیت آمیزی انجام شده باشد شاید نیازی به این مرحله نباشد. بسیاری از فریلنسرها پروژه‌های آزمایشی را نمی‌پسندند چون که برخی از مشتریان بعد از دریافت پروژه ناپدید می‌شوند. با این حال تعیین یک پاداش مالی برای انجام پروژه آزمایشی می‌تواند شانس کارفرمایان را برای پیدا کردن بهترین فریلنسر افزایش دهد.

این کار را با تعریف یک پروژه کم هزینه و مقرون به صرفه انجام دهید، سپس می‌توانید کیفیت کار ارائه شده را بررسی و ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید کدام فریلنسر را استخدام کنید.

وقتی کارفرما یک پروژه فوری را ایجاد می‌کند ممکنه با صدها پیشنهاد ارسالی از طرف فریلنسرهای مختلف مواجه شود. کارفرمایان با انجام مراحل بالا و انجام مصاحبه می‌توانند به خودشان فرصت استخدام بهترین فریلنسر را بدهند. با کاندید‌ها به صحبت بپردازید، سؤالات مناسب بپرسید و در صورتی که متقاعد شدید کار خود را ادامه دهید.

خوشبختانه سایت برون سپاری کاریتو به فریلنسر‌ها امکان ارسال پیشنهاد و تکمیل پروفایل و تجربیات و نمونه کاری را می‌دهد و به کارفرمایان هم اجازه بررسی پیشنهادات و شروع چت آنلاین را می‌دهد. شما می‌توانید در این سایت از تجربه صدها فریلنسر با تجربه استفاده کنید و کار خود را در اسرع وقت تحویل بگیرید، البته به شرطی که با توجه به نکات بالا بهترین فریلنسر را به استخدام خود در بیاورید.

پیش نویس توافق نامه برای کل پروژه

قبل از شروع کار باید توجه داشته باشید که تمام الزامات کاری درست درک شده باشد. شما باید در مورد کل پروژه بحث کنید، جدول زمانی، تاریخ تحویل کارهای مهم، برنامه ریزی پرداخت و غیره را انجام دهید. انجام این کار باعث می‌شود که از اختلافاتی که ممکن است بعدا ایجاد شود جلوگیری کنید.

درخواست رفرنس قبل از استخدام فریلنسر

استخدام آنلاین فریلنسر به این معنا نیست که شما از وی نخواهید که رفرنسی را در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید از او بخواهید رفرنس کارهای قبلی خود را به شما ارائه دهد. در برخی از پروژه‌ها مانند تولید محتوای اختصاصی بازنویسی متن و یا کپی کردن متن از سایت‌های دیگر مجاز نمی‌باشد و فریلنسر باید یک محتوای سئو شده و یونیک را در اختیار کارفرما قرار دهد.

بنابراین از فریلنسر بخواهید که رفرنس‌های مورد استفاده خود را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید بررسی‌های لازم را انجام دهید. اگر به یک فریلنسر برای مدت طولانی نیاز دارید شما باید اطمینان حاصل کنید که وی می‌تواند یک تعهد طولانی مدت را به شما ارائه دهد.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای جامع ارسال پیشنهاد پروژه در سایت‌های فریلنسری

استخدام فریلنسر برای کارهای فوری

در هنگام استخدام یک فریلنسر باید بدانید که هیچ چیز آزاردهنده‌تر از مهلت‌های زمانی محدود نیست. کار‌های فوری می‌تواند هزینه‌های بیشتری را برای کارفرما داشته باشد و فریلنسر هم ممکن است در بازه زمانی کوتاه فشار کاری را متحمل شود.

در ابتدای استخدام فریلنسر شما باید در همان ابتدا مهلت زمانی را تعیین کنید. به یاد داشته باشید که شما باید تمام اطلاعات لازم را در اختیار فریلنسر قرار دهید تا به هدف خود دست پیدا کنید. این قانون طلایی را هم به‌خاطر داشته باشید که با دیگران به گونه‌ای رفتار کن که با شما رفتار می‌کنند.

پرداخت مبلغ مناسب به فریلنسر

ارزیابی قیمت مناسب برای یک پروژه خاص ممکن است دشوار باشد، اگر نرخ شما خیلی پایین باشد خب طبیعتاً هیچ فریلنسری تمایل به انجام کار ندارد. یکی از راه‌های رسیدن به یک نرخ ایده‌آل، ارزیابی قیمت براساس مقدار کار است و برای تعیین یک هزینه تخمینی می‌توانید با افرادی که در این نوع پروژه‌ها تجربه دارند صحبت کنید و سپس میانگین قیمت را برآورد کنید.

همان‌طور که اشاره کردیم دلیلی که کارآفرینان می‌خواهند با فریلنسرها کار کنند کم‌هزینه‌بودن استخدام فریلنسر نسبت به کارمند تمام وقت است. اما از کسی که برای یک کار که ارزش به طور مثال ۱۰۰ هزار تومان دارد و پیشنهاد ۲۰ هزار تومان می‌کند چه نتیجه‌ای را می‌توان انتظار داشت؟ گاهی فریلنسر‌ها آن کیفیتی که ادعا می‌کنند را برای پروژه ها ارائه نمی‌دهند بنابراین برای اینکه استخدام فریلنسر موفقیت آمیزی داشته باشید باید به این مورد توجه داشته باشید.

بررسی بازخورد کارفرما

در اکثر سایت‌های فریلنسری مانند کاریتو، کارفرمایان می‌توانند در پایان کار میزان رضایت خود را به صورت کامنت در پروفایل فریلنسر درج کنند. شما می‌توانید با خواندن این کامنت‌ها بازخورد کارفرمایان قبلی را بررسی کنید و تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید.

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

تضمین در پرداخت حقوق به فریلنسرها

اگر در سایت‌های فریلنسری مشغول به انجام یک پروژه هستید هیچ نگرانی جدی در مورد پرداخت وجود ندارد در غیر این صورت این احتمال هست که فریلنسر نتواند به حق خود دست پیدا کند و در واقع حقوقش پایمال می‌شود، چون به صورت دورکار و یا غیر‌حضوری کار انجام شده است فریلنسر نمی‌تواند به کارفرما دسترسی پیدا کند و حق خود را مطالبه کند.

سایت‌های فریلنسری به صورت معمول ابتدا هزینه را از کارفرما دریافت می‌کند و وقتی که کارفرما از کار راضی بود و پروژه بسته شد مبلغ را به صورت مستقیم به حساب بانکی فریلنسر ارسال می‌کند، اما در صورتی که کار به صورت مناسبی انجام نشده باشد سایت فریلنسری موظف به بازگشت وجه به کارفرما خواهد بود، بنابراین شما به عنوان فریلنسر اگر از کار خود اطمینان دارید؛ هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

حقوق مالکیت

قبل از شروع کار پروژه‌های تجاری مانند طراحی و توسعه نرم افزار باید در مورد حقوق مالکیت بحث شود. این حقوق باید در یک سند قانونی بیان شود و توسط هر دو طرف پذیرفته شود تا از هر گونه اعتراض بعدی جلوگیری شود.

از استخدام فریلنسرها براساس قیمت خودداری کنید

به علت وجود فریلنسرهای زیادی که در سطح اینترنت وجود دارند ممکن است وسوسه شوید فریلنسری که پایین‌ترین قیمت را برای انجام پروژه شما پیشنهاد می‌دهد را انتخاب کنید. اگر چه ممکن است این انتخاب یک استراتژی صرفه جویی در هزینه به نظر برسد اما محصول نهایی یا خدماتی که دریافت کرده‌اید می‌تواند منعکس کننده این گفته باشد.

پروژه را به صورت اهداف مشخص شده پیگیری کنید

تفاوت عمده‌ای که بین یک کارمند تمام وقت و یک فریلنسر وجود دارد این است که کارمندها براساس ساعت کار می‌کنند و فریلنسر در هر زمانی که وقت آزاد داشته باشد می‌تواند کار خود را انجام دهد. یک فریلنسر می‌تواند با چند ساعت کار کرده به همان هدف مورد نظر شما که از یک کارمند تمام وقت انتظار دارید دست پیدا کند. پس شما باید پروژه را به صورت اهداف مشخص شده پیگیری کنید و نه براساس ساعت کاری.

اگر شما فریلنسر ایده آل خود را پیدا کردید و قوانین پایه‌ای دو طرفه خود را مشخص کردید استخدام را انجام دهید و پروژه خود را شروع کنید. کاریتو پلتفرمی را در اختیارتان می‌گذارد که می‌توانید فایل‌هایی را به اشترک بگذارید، پیام‌های خود را رد و بدل کنید و زمان‌های تحویل را در آنجا هماهنگ کنید.

چیزی که ما دنبال آن هستیم این است که شما را در پیدا کردن بهترین مهارت (استعدادهای دورکار را برای پروژه‌هایتان پیدا کنید) و به صورت خیلی ساده، امن و خصوصی پروژه‌های خود را به انجام برسانید.

مهلت زمانی را بررسی کنید

نکته‌ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که شما تنها کارفرمای فریلنسرهای موفق نیستید. فریلنسرها گاهی اوقات بیش از یک کارفرما دارند و این بدان معناست که مجبورند مهلت‌های زمانی مختلفی را ارائه دهند. قبل از شروع کار با فریلنسر انتخاب شده خود، همیشه از آن‌ها بپرسید آیا می‌توانند در مهلت زمانی تعیین شده کار شما را تحویل دهند. این کار باعث می‌شود که فریلنسر مورد نظر شما کار خود را براساس مهلت زمانی که شما تعیین کردید هماهنگ کند.

برای استخدام فریلنسر مناسب از بستر اینترنت استفاده کنید

سایت‌های فریلنسری زیادی وجود دارند که می‌توانید فریلنسر مورد نظر خود را در آنجا پیدا کنید. سایت‌های مانند کاریتو به شما امکان می‌دهد تا کار خود را براساس پروژه ارسال کنید و پیشنهاداتی را دریافت کنید. مهم‌ترین مزیت کسب و کار فریلنسری در اینترنت این است که شما احتمالاً براساس نوع پروژه‌ای که دارید می‌توانید بهترین فریلنسر را به دست آورید و باید از بین لیستی از کاندیدها انتخاب داشته باشید.

فریلنسر‌ها می‌توانند در هزینه‌های تجاری شما صرفه جویی کنند. اما اگر یک استخدام فریلنسر اشتباه داشته باشید این صرفه جویی می‌تواند بی معنا شود. نکاتی که در بالا بیان شد می‌توانند به شما در پیدا کردن بهترین فریلنسر کمک کند.

پیشنهاد می‌کنیم:  چرا برون‌سپاری پروژه به صرفه‌تر است؟

چه زمانی باید نیروی دور کار یا تمام وقت بگیریم؟

وقتی که یک پروژه یا استارتاپ را شروع می‌کنید چه کاری انجام می‌دهید، آیا یک فریلنسر را به کار می‌گیرید یا اینکه یک کارمند استخدام می‌کنید؟ به نظر شما چه زمانی باید نیروی دور کار بگیریم و چه زمانی باید نیرو تمام وقت بگیریم – کارمند بگیریم یا فریلنسر؟ وقتی که شما بتوانید تفاوت بین فریلنسر و کارمند را درک کنید و با مزایای بالقوه هر کدام بیشتر آشنا شوید قطعاً تصمیم‌گیری برای شما ساده‌تر خواهد شد.

استخدام کارمند پاره وقت، تمام وقت یا فریلنسر؟

همان‌طور که می‌دانید کارمندان در شرکت‌ها و سازمان‌ها به صورت حضوری و به دو شکل پاره‌وقت و تمام‌وقت استخدام می‌شوند. برخی از کارمندان بسته به موقعیت شغلی که دارند باید حتی در زمانی که سرکار نیستند نیز در دسترس باشند. در حالی که کار پاره وقت دارای ساعت کاری کمتری است و در اکثر مواقع ضرورت در دسترس‌بودن را ندارد. در اکثر مواقع حقوق این کارمندان در ایران براساس حقوق وزارت کار می‌باشد.

در صورتی که کارمند بیمه باشد در صورت بیکار شدن حقوق بیمه بیکاری به وی اختصاص داده می‌شود در غیر این صورت کارمندان هیچ‌گونه حقوقی را دریافت نخواهند کرد و راه حلی جز پیدا کردن شغل مناسب دیگر ندارند. مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که بیشتر وقت خود را به کار اختصاص می‌دهند با مشکل خانوادگی مواجه می‌شوند (و بلعکس) و خانم‌هایی که سرپرستی فرزندان را بر عهده دارند در این زمینه بیشتر دچار مشکل می‌شوند.

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

در مقابل فریلنسر فردی است که از انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار است. وی می‌تواند ساعت کاری خود را تعیین کند و ساعت کاری خود را افزایش و یا کاهش دهد و هم به کار خود بپردازد و هم به زندگی خانوادگی و تعهدات اجتماعی خود بپردازد.

بر اساس مهلت زمانی که فریلنسر برای انجام کار تعیین کرده است، می‌توان برنامه‌ریزی کاری را به صورتی انجام داد که تمام طول روز را در مرخصی بگذراند و شب به انجام کار بپردازد. اما در صورتی که فریلنسر تمام وقت خود را به بازی با فرزندانش و همراهی با همسرش بگذراند کارها می‌توانند روی هم تلنبار شوند و مجبور شود که به صورت شبانه روز کار خود را انجام دهد.

به طور خلاصه در اینجا مزایای کار به صورت فریلنسری یا کارمندی را توضیح خواهیم داد:

مزایای فریلنسری

 • انعطاف‌پذیری بیشتر برای انتخاب ساعت کاری
 • انتخاب کار مورد دلخواه توسط خود فریلنسر
 • درگیر شدن کم با سیاست‌های اداری

معایب فریلنسری

 • هیچ یک از مزایای کارمندی را ندارد (مانند بازنشستگی)
 • درآمد غیر قابل پیش‌بینی
 • باید خود فریلنسر انگیزه کاری را به وجود بیاورد

مزایای کارمندی

 • دارای مزایای همچون بیمه درمانی، مرخصی و تعطیلات با حقوق، بازنشستگی
 • درآمد قابل پیش‌بینی تر
 • به یک گروه اجتماعی تعلق دارد.

معایب کارمندی

 • ساعت کاری ثابت و غیر منعطف
 • ممکن است مجبور شود که در سیاست‌های اداری شرکت کند.
 • غالباً در مورد کارهایی که انجام می‌دهد و نحوه انجام کار به رئیس فکر می‌کند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید هر دو مورد دارای مزایا و معایبی هستند بنابراین غیرممکنه بگوییم که کدام یک بهتر از دیگری است. پاسخ سؤال چه زمانی باید نیروی دور‌کار بگیریم و چه زمانی باید نیرو تمام وقت بگیریم – کارمند بگیریم یا فریلنسر؟

کاملاً به شخصیت شما و کاری که می‌خواهید انجام دهید بستگی دارد. بنابراین در تحلیل‌های خود باید بفهمید که چه می‌خواهید و بعد ببینید که چگونه یک فریلنسر یا کارمند می‌تواند به شما کمک کند و کدام یک هزینه کمتری را برای شما در بر خواهد داشت.

همه‌ی چیزی که باید قبل از استخدام فریلنسر بدانید!

معمولاً در استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچکی که در اوایل راه هستند استخدام فریلنسر گزینه مناسبی خواهد بود. این گونه کسب و کار‌ها معمولاً در اول راه هستند و نمی‌توانند حقوق ثابت پرداخت کنند. با این وجود قبل از اینکه فریلنسری را استخدام کنید باید مطمئن شوید که بازدهی کار وی می‌تواند به کسب درآمد شما کمک کند.

علاوه بر این کسب و کارهایی که به دنبال استخدام موقت هستند می‌توانند از وجود فریلنسرها بهره ببرند اما اگر قصد دارید ورژن جدیدی از برنامه شرکت خود را توسعه دهید باید فردی را جهت اضافه شدن به تیم خود استخدام کنید.

استخدام فریلنسر در کاریتو

شما به عنوان کارفرما یا مدیر شرکت ممکنه با کارمندان زیادی کار کرده باشید یا از افرادی برای انجام کارهای خود به عنوان آزادکار کمک گرفته باشید، اما می‌دانید که هنگام استخدام فریلنسر چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

استخدام یک فریلنسر مزیت‌های بسیاری دارد. با صرفه نظر از نوع کار شما، واضح است که تفاوت‌هایی بین استخدام یک کارمند تمام وقت و فریلنسر وجود دارد. با این حال یک سری نکات وجود دارد که به شما به عنوان کارفرما هنگام استخدام فریلنسر باید در نظر داشته باشید. این نکات به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب را داشته باشید، همچنین به اهداف و نتایج خود در زمان مناسب برسید بدون اینکه با مشکل مواجه شوید.

اگر تصمیم به استخدام فریلنسر گرفته‌اید سایت فریلنسینگ کاریتو می‌تواند ابزار ایده آلی برای شما باشد.

۱- استخدام سریع فقط با یک کلیک

۲- پرداخت امن : با تایید شما پرداخت انجام می‌شود

۳- می‌توانید متخصص خود را با چند کلیک پیدا کنید

۴- یا حتی خیلی راحتتر، پروژه ایجاد کنید.

امیدواریم که این پست برای شما مفید بوده باشد اگر تجربه‌ای در استخدام فریلنسر دارید، خوشحال میشم که در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =