Skip to content

آموزش نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

تبدیل عکس به متن در ورد

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه
۲.۷
(۳)

در این پست ما قصد داریم در مورد نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل صحبت کنیم. گاهی اوقات عکس‌هایی از دست‌نوشته‌ها یا فایل‌های PDF یا Word به شما ارسال می‌شود و از شما خواسته می‌شود که این عکس‌ها را به متن تبدیل کنید و در یک فایل ورد تحویل دهید. در این مواقع اگر متن نوشته‌شده در عکس‌ها انگلیسی باشد شما به راحتی می‌توانید از طریق گوگل درایو این تبدیل عکس به متن را انجام دهید و یا حتی از برخی از سرویس‌های آنلاین استفاده کنید، اما در صورتی که متن مورد نظر شما فارسی باشد این تبدیل عکس به متن به چند فاکتور بستگی پیدا می‌کند.

اگر از متن از فاصله دور عکس گرفته شده ‌باشد به احتمال خیلی کم می‌توانید تبدیل عکس به متن موفقیت‌آمیزی داشته‌باشید. همچنین اگر عکس از یک متن دست‌نوشته گرفته شده‌ و دست‌نوشته با خط شکسته باشد باز هم گوگل درایو نمی‌تواند به صورت موفقیتآمیزی این فرآیند را انجام دهد. عکس از متن‌هایی مانند شعر که در بین مصرع‌ها فاصله وجود دارد هم در برخی مواقع با موفقیت همراه نیست.

با این حال اگر عکسی از یک متن فارسی را دریافت کردید می‌توانید از این روش استفاده کنید و از نتیجه کار مطمئن شوید و بعد پروژه تایپ را قبول بفرمایید. برای آموزش تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل، ما با استفاده از نرم افزار Snipping Tool ویندوز از یکی از پست‌های کاریتو عکس گرفتیم و می‌خواهیم این عکس را به متن تبدیل کنیم، شما می‌توانید نحوه انجام این کار را در ادامه مطالعه بفرمایید.

تبدیل عکس به متن در ورد

مراحل تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل درایو

قبلا ما در مورد ۶ ترفند تایپ سریعتر با اشتباهات تایپی کمتر صحبت کردیم، اما برای استفاده از این روش شما باید یک اکانت جیمیل داشته باشید، در صورتی که جیمیل ندارید می‌توانید خیلی سریع یک اکانت برای خود بسازید و ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید. بعد از ساخت اکانت شما باید وارد اکانت جیمیل خود شوید. در کنار عکس پروفایل جیمیل خود در سمت راست یک آیکن وجود دارد که دارای ۹ نقطه می‌باشد و Google Apps نام دارد روی آن کلیک کنید و از لیست ظاهر شده Drive را کلیک کنید تا در سربرگی دیگر وارد گوگل درایو شوید.

تبدیل عکس به متن در ورد

بعد از ورود به گوگل درایو می‌توانید از سمت چپ روی +New کلیک کنید و از لیست ظاهر شده Folder را انتخاب کنید.

تبدیل عکس به متن در ورد

برای پوشه‌ای که می‌خواهید بسازید نامی انتخاب کنید. در اینجا ما نام پوشه خود را karito انتخاب می‌کنیم.

تبدیل عکس به متن در ورد

بعد از ساخت پوشه روی آن دابل کلیک کنید تا وارد پوشه کاریتو شوید.

تبدیل عکس به متن در ورد

در اینجا عکسی که می‌خواهید به متن تبدیل کنید را بگیرید و بکشید و داخل پوشه کاریتو رها کنید تا عکس به پوشه اضافه شود.

تبدیل عکس به متن در ورد

روی عکس کلیک راست کنید و Open with و بعد Google Docs را کلیک کنید. کمی منتظر بمانید تا پردازش انجام شود. بعد از انجام پردازش صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در ابتدای آن عکس شما واقع شده‌است، اسکرول را پایین بکشید تا متن بدست آمده به شما نمایش داده‌ شود.

تبدیل عکس به متن در ورد

در اینجا می‌توانید متن مورد نظر خود را انتخاب و کپی کنید و در فایل ورد Paste کنید و یا می‌توانید وارد منوی File شوید و گزینه Download As را انتخاب کنید و از زیر منویی که به شما نمایش داده می‌شود Microsoft  Word (.docx) را انتخاب کنید تا عکس تبدیل شده به متن خود را در یک فایل ورد دانلود کنید.

تبدیل عکس به متن در ورد

این هم از نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل درایو، امیدورام این روش برای شما کاربردی بوده ‌باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  چطور شروع به راه اندازی یک فناوری استارتاپی کنیم ؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۲.۷ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 12 =