Skip to content

آموزش نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

آموزش نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

در این پست ما قصد داریم در مورد نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل صحبت کنیم. گاهی اوقات عکس هایی از دست نوشته ها یا فایل های PDF یا Word به شما ارسال می شود و از شما خواسته می شود که این عکس ها را به متن تبدیل کنید و در یک فایل ورد تحویل دهید. در این مواقع اگر متن نوشته شده در عکس ها انگلیسی باشد شما به راحتی می توانید از طریق گوگل درایو این تبدیل عکس به متن را انجام دهید و یا حتی از برخی از سرویس های آنلاین استفاده کنید، اما در صورتی که متن مورد نظر شما فارسی باشد این تبدیل عکس به متن به چند فاکتور بستگی پیدا می کند.

اول اینکه اگر از متن از فاصله دور عکس گرفته شده باشد به احتمال خیلی کم می توانید تبدیل عکس به متن موفقیت آمیزی داشته باشید، دوم اینکه اگر عکس از یک متن دست نوشته شده گرفته شده باشد و دست نوشته با خط شکسته نوشته شده باشد باز هم گوگل درایو نمی تواند به صورت موفقیت آمیزی فرآیند تبدیل عکس به متن را انجام دهد. عکس از متن هایی مانند شعر که در بین مصرع ها فاصله وجود دارد هم در برخی مواقع با موفقیت همراه نیست.

با این حال اگر عکسی از یک متن فارسی را دریافت کردید می توانید از این روش استفاده کنید و از نتیجه کار مطمئن شوید و بعد پروژه تایپ را قبول بفرمایید. برای آموزش تبیدل عکس به متن در ورد از طریق گوگل، ما با استفاده از نرم افزار Snipping Tool ویندوز از یکی از پست های ایران تایپ عکس گرفتیم و می خواهیم این عکس را به متن تبدیل کنیم، شما می توانید نحوه انجام این کار را در ادامه مطالعه بفرمایید.

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

مراحل تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل درایو

قبلا ما در مورد ۶ ترفند تایپ سریعتر با اشتباهات تایپی کمتر صحبت کردیم، اما برای استفاده از این روش شما باید یک اکانت جیمیل داشته باشید، در صورتی که جیمیل ندارید می توانید خیلی سریع یک اکانت برای خود بسازید و ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید. بعد از ساخت اکانت شما باید وارد اکانت جیمیل خود شوید. در کنار عکس پروفایل جیمیل خود در سمت راست یک آیکن وجود دارد که دارای ۹ نقطه می باشد و Google Apps نام دارد روی آن کلیک کنید و از لیست ظاهر شده Drive را کلیک کنید تا در سربرگی دیگر وارد گوگل درایو شوید.

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

بعد از ورود به گوگل درایو می توانید از سمت چپ روی +New کلیک کنید و از لیست ظاهر شده Folder را انتخاب کنید.

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

برای پوشه ای که می خواهید بسازید نامی انتخاب کنید. در اینجا ما نام پوشه خود را irantype انتخاب می کنیم

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

بعد از ساخت پوشه روی آن دابل کلیک کنید تا وارد پوشه ایران تایپ شوید.

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

در اینجا عکسی که می خواهید به متن تبدیل کنید را بگیرید و بکشید و داخل پوشه ایران تایپ رها کنید تا عکس به پوشه اضاقه شود.

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

روی عکس کلیک راست کنید و Open with و بعد Google Docs را کلیک کنید. کمی منتظر بمانید تا پردازش انجام شود. بعد از انجام پردازش صفحه ای برای شما باز می شود که در ابتدای آن عکس شما واقع شده است، اسکرول را پایین بکشید تا متن بدست آمده به شما نمایش داده شود

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

در اینجا می توانید متن مورد نظر خود را انتخاب و کپی کنید و در فایل ورد Paste کنید و یا می توانید وارد منوی File شوید و گزینه Download As را انتخاب کنید و از زیر منویی که به شما نمایش داده می شود Microsoft  Word (.docx) را انتخاب کنید تا عکس تبدیل شده به متن خود را در یک فایل ورد دانلود کنید.

نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل

این هم از نحوه تبدیل عکس به متن در ورد از طریق گوگل درایو ، امیدورام این روش برای شما کاربردی بوده باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز / ۵. میزان امتیاز

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =