Skip to content

تحول عظیم کسب و کارها در دوران پساکرونا

تغییراتی که بعد از کرونا در کسب و کار ها شکل می گیرد

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه
۲
(۱)

مطلب امروز سایت فریلنسری کاریتو به تغییرات کسب و کارها بعد از کرونا  اختصاص پیدا کرده است. از زمان همه‌گیری بیماری کوید ۱۹ (Covid-19)در دنیا؛ تقریبا از جنبه‌های مختلفی کسب و کارها با تغییراتی مواجه شده‌اند. اکثر آنها مجبور شده‌اند بخش عمده‌ای از کارمندان خود را به خانه بفرستند و برخی دیگر که ارائه دهنده خدمات ضروری محسوب نمی‌شوند، تعطیل شده‌اند. آنها علاوه بر نگرانی در مورد سلامت کارمندان، مشتریان و تامین کنندگان‌شان؛ باید با زنجیره‌های تامین متوقف شده و کاهش فروش و سایر چالش‌های عملیاتی و مالی مقابله کنند.

تغییرات کسب و کارها بعد از کرونا

مطمئنا در دوران پساکرونا کسب و کارها مانند قبل نمی‌توانند به فعالیت‌شان ادامه دهند. در ادامه شما را با تغییرات کسب و کارها بعد از کرونا آشنا خواهیم کرد.

افزایش انعطاف‌پذیری در کار – تحول کسب و کار در پساکرونا

فاصله اجتماعی از جمله اقدامات توصیه شده برای کاهش سرعت انتشار ویروس است. با این کار، بسیاری از کسب و کارها مجبور به فرستادن کارمندان خود و کار به صورت دورکاری شدند. کارفرمایان تلاش می‌کنند تا تیم‌های کاری‌شان به صورت همزمان کار کنند و به آنها آموزش می‌دهند تا از ابزارهای اشتراک‌گذاری استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که مشکل فاصله‌ها را حل می‌کنند.

در حالی که کار از راه دور برای مدت زیادی است که عملی شده است، اما بسیاری از کارمندان از آن استقبال نمی‌کنند. با این حال؛ کسانی که دورکاری را کسل‌کننده می‌پنداشتند در حال یادگیری هستند و به صورت انعطاف‌پذیری در حال کار کردن هستند. آنچه که بعد از این اپیدمی اتفاق خواهد افتاد این است که دورکاری در بسیاری از صنایع به امری عادی تبدیل خواهد شد. ساعت کاری انعطاف‌پذیر خواهد بود و حتی کارمندان ممکن است تقاضای کاهش روزهای کاری در هفته را داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنیم:  مرور مختصری بر تاریخچه‌ی ماشین‌های تایپ - از پیدایش تا ظهور

تغییرات کسب و کارها بعد از کرونا و افزایش نیاز به تقویت حضور جهانی

تعطیلات منطقه‌ای تا حد زیادی روی تقاضا و زنجیره تامین تاثیر گذاشته است. مشاغلی که فعالیت خود را در چنین مناطقی متمرکز کرده بودند مجبور شده‌اند که با کمبود منابع مهم برای کسب و کار خود مقابله کنند و فروش را کاهش دهند. این یک دوره یادگیری برای بسیاری از کسب و کارها است و نیاز به بهبود عملیاتی احساس می‌شود. نیاز به تنوع بخشیدن به وابستگی آنها از یک منطقه، به حضور جهانی احساس می‌شود.

ایجاد تحرک در صنعت املاک و مستغلات در شهرهای بزرگ

با توجه به اینکه بیشتر افراد به صورت دورکاری و از راه دور کار می کنند، نیاز به دفاتر کاری احتمالا زیاد ضروری احساس نشود. این امر در صنعت املاک و مستغلات تاثیر خواهد گذاشت چون‌که بیشتر ساختمان‌ها مجبور می‌شوند و به ساختمان‌های مسکونی روی بیاورند. به دلیل افزایش ساختمان‌های مسکونی برای اجاره، احتمالا هزینه اجازه با میزان قابل‌توجهی کاهش، روبرو خواهد شد.

افزایش استفاده از اتوماسیون و هوش مصنوعی و تحول کسب و کار در پساکرونا

با توجه به اینکه شرکت‌ها مجبورند با کمترین تعداد کارمندان به فعالیت خود ادامه دهند، مجبور به یافتن روش‌های جایگزین برای دستیابی به اهداف خود هستند. در این مدت، استفاده از فرآیندهای اتوماسیون و الگوریتم‌ها به سرعت در حال افزایش است. کسب و کارها در حال حاضر در تلاش هستند تا کارهای ادارای را به طور خودکار انجام دهند و ربات‌ها وظایف را به عهده بگیرند. این امر منجر به بیکاری خواهد شد یا نه هنوز مشخص نیست، اما پس از پایان دوره همه‌گیری کرونا، نیاز به آموزش مجدد و یادگیری مهارت‌های جدید احساس می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم:  برای پیشگیری از بیماری کرونا هزاران کارمند شرکت های مختلف دورکار شدند!

تغییرات کسب و کارها بعد از کرونا  – مدیریت و رهبری تاثیر بیشتری خواهد داشت

بسیاری از افراد در خانه کار می کنند، مدیران مجبور هستند پیگیری‌های بیشتری را در زمینه میزان پیشرفت‌کاری و سلامت عمومی کارمندان خود را به عهده داشته باشند. مدیران می‌توانند احساس ارزشمند بودن را در کارمندان به وجود بیاورند و به آنها کمک کنند تا از نظر روحی سالم بمانند. همدلی و اعتماد و نیاز به دستگیری از طریق پروژه‌ها افزایش پیدا می‌کند. نحوه مدیریت کسب و کارها نقش مهمی در بهره وری کارمندان خواهد داشت.

نتیجه گیری

همانطور که بیماری کوید ۱۹ زندگی ما را به شدت تحت‌تاثیر قرار داده است، ما همچنان امیدواریم که به طریقی اوضاع به همان شکل قبلی خود برگردد. با این حال، هر چقدر هم مشتاق عادی شدن اوضاع باشیم، برخی از جنبه‌های کسب و کار برای همیشه تغییر خواهند کرد. کسب و کارها باید این را درک کنند و خودشان را با شرایط جدید وفق دهند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۲ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + شش =