Skip to content

کدام کمپانی ها نرخ فریلنسری بیشتری دارند و دلیل رشد آن چیست؟

نرخ فریلنسری

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه
۳.۳
(۳)

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کدام کمپانی‌ها نرخ فریلنسری بیشتری دارند و دلیل رشد آن چیست؟ اقتصاد فریلنسری پیچیده و همراه در حال تغییر است، اما چیزی که مسلما وجود دارد این است که تعداد فریلنسرها در دنیای تجاری امروز در حال رشد است. بر اساس نظر سنجی‌های انجام شده توسط اتحادیه فریلنسرها، بیش از ۵۳ میلیون فریلنسر آمریکایی وجود دارد و این بیش از یک سوم نیروی کاری این کشور است.

فریلنسرها غالبا با چالش‌هایی مانند مرخصی با حقوق، بیمه بازنشستگی، بیمه درمانی و غیره مواجه هستند. با این حال بازار کار فعلی شامل فریلنسرهایی در هر رده سنی است که خواهان آزادی بیشتر و کنترل زندگی حرفه‌ای خود هستند. در حال حاضر طیف گسترده‌ای از صنایع فرصت‌هایی را برای استخدام فریلنسرها ایجاد می‌کنند. فریلنسرها به طور کلی در دنیای کاری خود به آموزش، نوشتن، طراحی گرافیک، مشاوره، حسابداری، توسعه وب، سرگرمی، فروش و بازاریابی و غیره می‌پردازند.

کدام کمپانی ها نرخ فریلنسری بیشتری دارند؟

پیدا کردن کار می‌تواند یکی از سخت‌ترین قسمت‌های زندگی یک فریلنسر باشد. خبر خوب این که کسب و کارهای اینترنتی در حال افزایش است اما برای پیدا کردن یک شغل مناسب باید حرفی برای گفتن داشت. در ادامه ما ۱۰ کمپانی را به شما معرفی می‌کنیم که از فریلنسرها برای توسعه کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

کدام کمپانی ها در دنیا از فریلنسرها استفاده می کنند؟

کمپانی About.com

About.com یک ناشر اینترنتی است که به دنبال کمک‌کردن به کاربران در زمینه پاسخ به سوالات، حل مشکلات، آموزش چیزهای جدید و غیره می‌باشد. فریلنسرهای نویسنده مطالبی که موضوعات مختلفی دارند از جمله بهداشت، خانه، مسافرت، فناوری، غذا، امور مالی و غیره را پوشش می‌دهند.

شرکت Ancestry.com

Ancestry.com دسترسی به اطلاعات تاریخچه خانوادگی را فراهم می‌کند و نرم افزارهای تبارشناسی را توسعه و عرضه می‌کند. این شرکت در یوتا مستقر است اما حضوری جهانی دارد چون که این شرکت بزرگترین شرکت تبارشناسی در جهان است. فریلسنرهای کپی رایتر، فریلنسرهای بررسی کیفیت داده‌ها، فریلنسر دیجیتالی‌سازی بایگانی‌ها از جمله افرادی هستند که در این شرکت به فعالیت می‌پردازند.

کمپانی Bloomberg

Bloomberg در سال ۱۹۸۱ میلادی توسط مایکل بلومبرگ تاسیس شد. این کمپانی یک شرکت در زمینه اخبار و رسانه‌های اقتصادی است و دارای ۲۰۲ شعبه در سراسر جهان است. این شرکت همچنین به خدمت رسانی به جامعه، خیره و نیکوکاری می‌پردازد. از فریلنسرهای مشغول در این شرکت می‌توان به مدیر بازاریابی، توسعه‌دهنده وب، اپراتور دوربین رباتیک اشاره کرد.

شرکت Condé Nast

Condé Nast یک شرکت انتشارات بین المللی است که در ابتدا در سال ۱۹۰۹ تاسیس شد. از برندهای رسانه‌ای چاپ و دیچیتال این شرکت می‌توان به Ars Technica, Bon Appétit, GQ, The New Yorker, Vanity Fair, Vogue و Wired اشاره کرد. از فریلنسرهای فعال در این شرکت می‌توان به عکاس، دستیار عکاسی مجله اشاره کرد.

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای کار با سایت کاریتو برای کارفرما

کمپانی Expedia

Expedia یک شرکت مسافرتی آنلاین است که در ابتدای سال ۱۹۹۶ به عنوان اولین دارایی اینترنتی مایکروسافت راه اندازی شد. این شرکت دارای وب سایت‌های مسافرتی دیگر از جمله Hotels.com, Hotwire,  و  TripAdvisorاست. از فریلنسرهای فعال در این شرکت می‌توان به مدیر فروش، پشتیبان فنی، مدیر بازاریابی اشاره کرد.

کمپانی GoPro

خیلی‌ها GoPro را به عنوان تولیدکننده دوربین‌های فیلمبرداری با کیفیت بالا می‌شناسند که می‌توان از آنها برای عکاسی، ورزش و یا اکشن‌های شدیدتر استفاده کرد. این شرکت آمریکایی همچنین در سال ۲۰۱۴ به یک شرکت رسانه‌ای تبدیل شد و همچنان یک تولید‌کننده اصلی محتوا است. از فریلنسرهای مشغول به کار در این شرکت می‌توان به هماهنگ کننده استخدام، کاربران تولید‌کننده محتوا اشاره کرد.

کمپانی Nintendo

Nintendo یک شرکت بازی‌های ویدیویی ژاپنی است و بیشترین درآمد را در جهان دارد. Nintendo تعدادی سیستم از جمله Game Boy را معرفی کرد و به با کنسول بازی Wii نقش مهمی را در این صنعت بازی می‌کند. از فریلنسرهای مشغول به کار در این شرکت می‌توان به مهندسان نرم افزار، نویسندگان فنی، دستیار اداری اشاره کرد.

شرکت Shutterfly

Shutterfly که در کالیفرنیا مستقر است یک شرکت خدمات عکس آنلاین است که گزینه‌های ذخیره و اشتراک‌گذاری را به عکاسان دیجیتال ارائه می‌دهد. Shutterfly در لیست بهترین کمپانی کارآفرین شناخته می‌شود. از شغل‌های فریلنسری این شرکت می‌توان به مدیر حسابداری، طراح بصری، مسوئل منابع انسانی اشاره کرد.

شرکت Time Warner Cable

Time Warner Cable یکی از ارائه‌دهندگان خدمات تلفن، اینترنت و تلویزیون کابلی است. در حالی که این شرکت به عنوان نفرت انگیزترین شرکت در آمریکا شناخته می‌شود، تایم وارنر بیش از ۴۷۰۰۰ نفر را در ایالات متحده استخدام می‌کند. از فریلنسرهای مشغول به کار در این شرکت می‌توان به نویسنده خبر؛ طراح گرافیک، تولید کننده محتوا اشاره کرد.

کمپانی Wal-Mart

Wal-Mart یک خرده فروش چند ملیتی با بیش از ۲ میلیون فریلنسر است که جزو بزرگترین کارفرمایان خصوصی در جهان محسوب می شود. Sam Walto این فروشگاه زنجیره‌ای را در سال ۱۹۶۲ تاسیس کرد.

دلایل افزایش نرخ فریلنسری در کمپانی ها

تعداد کارمندان دورکار در سازمان‌ها و شرکت‌ها در حال افزایش است و این بدان علت است که اکثر شرکت‌هایی که از فریلنسر استفاده می‌کنند، قصد دارند در سال ۲۰۲۰ نیروی بیشتری را استخدام کنند. این گفته مطابق با گزارش جدیدی است که توسط وب‌سایت محبوب فریلنسری Upwork منتشر شده است. مطالعات نشان می‌دهند که بیشتر از یک سوم شرکت‌ها در سال جدید از فریلنسرها استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود این تعداد در سال‌های آتی افزایش پیدا کند.

پیشنهاد می‌کنیم:  استفاده از انواع تبلیغات آنلاین در کسب و کار ها

در این مطالعات نشان داده شده است که کسب و کارها و کمپانی‌ها تلاش می‌کنند تا به سرعت با تغییراتی که در دنیای واقعی رخ می‌دهد انطباق پیدا کنند. تنها در طول چند سال، یک سوم مهارت‌های مورد نیاز در نیروی کار کاملا جدید خواهند بود.

گزارشات مبنی بر افزایش نرخ فریلنسری

بر اساس گزارشی که توسط شرکت Upwork ارائه شده است، ۴۰ درصد از شرکت ها ترجیح می‌دهند فریلنسرها را استخدام کنند. در اینصورت می‌توان آنها را برای رفع نیازهای کاری به کار گرفت. ۳۹ درصد فریلنسرها هم می‌توانند مهارت‌هایی را پیدا کنند که با نیازهای خاص این شرکت‌ها مطابقت دارند. علاوه بر این، ۷۱ درصد از مسئولین استخدام ادعا می‌کنند که استفاده از فریلنسرها به آنها کمک می‌کنند تا کار بیشتری را انجام دهند.

اگر چه تقاضا برای فریلنسرها با سرعت ثابتی در حال افزایش است، استخدام فریلسرها دشوارتر از قبل می‌شود. بیش از ۴۱ درصد از مسئولین استخدام بیان می‌کنند که استخدام فریلنسرها نسبت به سال قبل سخت‌تر شده است. به گفته آنها شکاف ها فناوری همچنان به سختی پر می‌شوند و این در حالی است که فریلنسرهای بازاریابی، حقوقی و غیره به طور فزاینده‌ای دشوارتر می‌شود.

افزایش نرخ فریلنسری به علت مزایای استفاده از کارمندان دورکار

در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی به صورت دورکار فعالیت می‌کنند. در چند دهه قبل، استخدام یک کارمند دورکار به ندرت رخ می‌داد. در عوض بیشتر شرکت‌ها فقط به استخدام کارمندان تمام‌وقت و پاره‌وقت علاقه نشان می‌دادند. در دنیای امروز اما همه چیز تغییر کرده است. به لطف بازار کار، اقتصاد و پیشرفت فناوری، کارمندان دورکار محبوب‌تر از قبل شده‌اند و این امر به خاطر دلایل زیر است.

به عنوان یک صاحب کسب و کار باید مزایای استفاده از فریلنسرها را درک کنید. استفاده از فریلنسرها یک روش عالی برای رشد کسب و کار شما می‌باشد، اما تنها درصورتی این امر محقق می‌شود که با رویکرد صحیحی این استخدام را انجام دهید.

نرخ فریلنسری

کارمندان دورکار دارای مجموعه مهارت های تخصصی هستند

یک کارمند دورکار می‌تواند مجموعه‌ای از مهارت‌های تخصصی را به شما ارائه دهد. به عنوان مثال با استخدام یک طراح وب می‌توانید پروژه‌هایی مانند طراحی وب، طراحی آرم و لوگو و سایر کارهای مرتبط را به راحتی انجام دهید. این در حالی است که با استخدام یک طراح وب شما ممکن است نیاز به شخص دیگری برای کارهای متفرقه داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم:  ممکن است هنوز به ریموت کار کردنتان ( دورکاری ) پی نبرده باشید!

دلیل افزایش نرخ فریلنسری سربار کمتر کارمندان دورکار می باشد

آیا برای کارمند جدید خود فضای کاری مناسبی را در دفتر خود ندارید؟ آیا نمی‌دانید چگونه باید هزینه تجهیزات و وسایل او را بپردازید؟ اگر دردسرهای یک کارمند حضوری را می‌خواهید دور بزنید، یک کارمند دورکار را در نظر بگیرید. با داشتن یک فریلنسر هرگز لازم نیست نگران فضای اداری، تجهیزات و سایر تجهیزات مشابه باشید.

کارمندان دورکار مقرون به صرفه تر هستند

هزینه استخدام یک کارمند جدید در برخی موارد می‌تواند بسیار زیاد باشد. پس از حضور کارمندان در محل کار باید با هزینه‌هایی مانند حقوق، هزینه تجهیزات، هزینه‌ی فضای اداری و موارد دیگر مواجه شد. وقتی یک کارمند را از راه دور استخدام می‌کنید بسیاری از این هزینه‌ها هرگز بکار برده نمی‌شوند و شما نیازی به پرداخت بیمه و دستمزد ماهیانه ندارید. همچنین حقوق کارمند دورکار را به صورت پروژه‌ای یا توافقی تعیین می‌کنید.

افزایش انعطاف پذیری و افزایش نرخ فریلنسری

افزایش انعطاف‌پذیری به طور کلی به این معناست که امکان انتقال فریلنسر از یک پروژه به پروژه دیگر وجود دارد بدون اینکه نگران‌هایی در مورد تاثیرگذاری این جابجایی روی ناحیه‌های شغلی دیگر وجود داشته باشد. با داشتن یک کارمند حضوری شما باید فرد را همیشه مشغول دارید، با یک فریلنسر شما می‌توانید بر حسب تعداد ساعت یا نتیجه‌ی کار مورد نظرتان از خدمات آنها استفاده کنید. البته اگر در آینده دوباره به کمک آنها نیاز دارید همیشه می‌توانید به نتیجه برسید. این به شما امکان می‌دهد که بدون پرداخت حقوق و دستمزد ثابت از خدمات آنها استفاده کنید.

کارمندان دورکار می‌توانند فورا به شما کمک کنند

اکثر شرکت‌ها نمی‌توانند مصاحبه فوری ایجاد کنند و کارمندان را خیلی سریع استخدام کنند. مشکلات زیادی در زمینه استخدام کارمندان حضوری وجود دارد اما با استخدام کارمندان دورکار می‌توانید این محدودیت را هم به راحتی دور بزنید و در نهایت در طی چند ساعت یا چند روز کارمند دورکار خود را استخدام کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۳.۳ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + شانزده =