Skip to content

مزایای مدیریت پروژه از راه دور + بهترین نرم افزار مدیریت پروژه از راه دور

6 تا از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه از راه دور در سال 2019

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۹ دقیقه
۴.۵
(۲)

مزایای مدیریت پروژه از راه دور 

ایده کار از راه دور قبلا یک رویا بود اما حالا به واقعیت تبدیل شده است. به لطف تکنولوژی‌های روز دنیا شما می‌توانید از طریق برنامه‌های از راه دور یا ریموت (نرم افزار مدیریت پروژه)، در خانه خود یا هر جای دیگری کار کنید. تمام آنچه که شما نیاز دارید یک اتصال اینترنتی است تا بتوانید با تیم خود در ارتباط باشید. مهمتر از همه این موارد، انجام کار در دفتر خانگی است بدون آن که مجبور شوید ساعت‌ها برای رفت و آمد وقت خود را هدر دهید. شما می‌توانید از وقت خود برای بهبود زندگی خانوادگی و یا انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

فرهنگ کار از راه دور یا همان دورکاری در آمریکا رو به افزایش است و کارمندانِ بیش از ۳۸ درصد شرکت‌ها از بهترین روش‌های مدیریت تیم از راه دور استفاده می‌کنند. نکته قابل توجه این است که کارمندان از راه دور ساعت کاری بیشتری را نسبت به همتایان خود دارند. به علاوه یکی از مواردی که می‌توان تصور کرد آسایش و راحتی فرد از کار در خانه است.

این که شما در حال حاضر از راه دور به مدیریت پروژه و اعضای تیم خود می‌پردازید یا نه، باید بدانید مواقعی وجود دارد که مدیریت پروژه از راه دور می‌تواند ایده کاربردی برای شما باشد. شما ممکن است در برخی مواقع حتی کارمندان خود را نبینید اما استفاده از نرم افزارهای مدیریت از راه دور دارای مزایایی است که در ادامه می‌خواهیم در مورد آن بحث کنیم. از دید شما بهترین نرم افزار مدیریت پروژه از راه دور کدام است؟

به نظر من و طبق تجربه‌ای که دارم ۵ مزیت اصلی وجود دارد که با مدیریت پروژه از راه دور می‌توانید به آن دست یابید.

دسترسی به بهترین کارمندان با استعداد بدون صرف هزینه اضافی

هنگامی که از نرم افزار مدیریت پروژه از راه دور و اعضای تیم استفاده می‌کنید سازمان شما بدون اینکه مجبور باشد به مکان دیگری انتقال داده‌ شود می‌تواند به بهترین کارمندان با استعداد جهان دسترسی پیدا کند. بنابراین وقتی می‌خواهید بهترین منابع موجود را بدست آورید هزینه‌های استخدام به مراتب کمتر می‌شود و احتمالا کارمندان مجازی شما هم مجبور نیستند که محل زندگی خود را برای کار‌کردن ترک کنند. اگر به دنبال کم‌کردن هزینه‌های خود هستید و در عین حال به کارمندان با استعدادی نیاز دارید کافیست تیم مجازی خود را هر چه سریعتر ایجاد کنید.

بهره‌وری بیشتر

اگر به دنبال بیشترین بهره‌وری از منابع خود هستید، پس به مدیریت از راه دور پروژه فکر کنید. یک مدیر پروژه باتجربه که در خانه خود کار می‌کند می‌تواند با تیم مجازی دیگر در شهر یا کشور دیگر همکاری داشته باشد. این فرد دیگر نباید نگران هزینه‌های جابجایی خود باشد فقط کافیست که از وضعیت فعلی پروژه گزارش گیری کند و به رئیس یا همکاران خود گزارش دهد. شما می‌توانید بدون اینکه رضایت مشتری را به خطر بیندازید با یک مدیر یا تیم جدید همکاری کنید.

انعطاف‌پذیری در ساعات کاری

شما می‌توانید با یک تیم مجازی همکاری کنید و ساعت کاری خود را با این تیم هماهنگ کنید. شما ممکن است شب را تا دیر وقت به بررسی پروژه جدید، گزارش‌گیری وضعیت، تهیه لیست و مرور اطلاعات گذرانده باشید تا پروژه‌ای را به مشتری تحویل دهید و صبح با خیال راحت دیر از خواب بیدار شوید. شما می‌توانید ساعت کاری خود را با مدیر پروژه هماهنگ کنید و ساعت‌های کاری را برای خود تعریف کنید این باعث می‌شود که درگیری‌های هفتگی شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کنید و کیفیت کلی زندگی شما بهبود پیدا کند. نرخ گردش مالی هم در بین این کارمندان بیشتر خواهد شد.

حواس‌پرتی کمتر

بر‌خلاف تصور عامه مردم، کارمند با تجربه می‌تواند به راحتی در هر ساعتی از روز که راحت‌تر است به تیم مجازی خود بپیوندد و کارهای خود را با حواس‌پرتی کمتر انجام دهد. ممکن است شما در خانه فرزندانی داشته باشید که در طول روز اجازه تمرکز کردن را به شما ندهند. شما می‌توانید در ساعاتی که فرزندان شما در خواب هستند به کار مشغول شوید.

امکان سرویس‌دهی به مشتریان در مکان‌ها و ساعت‌های زمانی متفاوت

در نهایت شما می‌توانید به عنوان مدیر پروژه از راه دور خدمات بیشتری را به مشتریان در مکان‌ها و مناطق متنوع‌تر ارائه دهید. شما ممکن است به مشتری برخورد داشته باشید که از شما انتظار داشته باشد که یک پروژه را تا ساعت معینی انجام دهید. در این زمان شما باید به اختلاف زمانی که وجود دارد نیز توجه داشته باشید. ساعت ۸ مشتری در واقع می‌تواند برای شما به معنای ۶ صبح باشد. مشتری شما به هیچ وجه به مکانی که شما در آن قرار دارید اهمیj نمی‌دهد چون قرار نیست با شما چهره به چهره شود، پس در هر جایی از این کره خاکی باشید به سادگی می‌توانید با یک تیم مجازی به صورت از راه دور همکاری داشته باشید.

چطور پروژه را از راه دور مدیریت کنیم؟

سوالی که طبیعا در اینجا پیش می‌آید این است که یک مدیر چگونه از پیشرفت کار تیم اطمینان پیدا کند؟ میزان تولید یک شرکت به توازن کار و بهره‌وری بستگی دارد. اما وقتی از برنامه‌های مدیریتی از راه دور استفاده می‌کنید، پیگیری کارها به کمک عکس، اعلان‌ها و هشدارها ساده‌تر می‌شود. جدا از ارائه بازخورد فوری از طریق ارتباطات بصری، چهره‌ی کاملا جدیدی به مدیریت از راه دور می‌بخشد.

یک ابزار مدیریت پروژه از راه دور می‌تواند به شما کمک کند تا کارهای تیم خود را مدیریت کنید. برای رفع هر گونه مشکلی شما باید از ابزارهای مناسبی برای بهبود کیفیت ارتباط استفاده کنید. کارمندان شما باید امکان چت کردن، انتقال فایل، جستجو و غیره را داشته باشند. هیچ پروژه‌ای نمی‌تواند به درستی پیش برود مگر این که اعضای تیم وظایف محول شده خود را به خوبی درک کنند. از این رو استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت پروژه از راه دور می‌توانند در این‌جا مفید واقع شود. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید پروژه را به بخش‌های کوچکتری تبدیل و آن را بین اعضای تیم خود تقسیم کنید.

ابزار و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه به مدیران و تیم‌های پروژه کمک می‌کند تا نیاز مشتریان را تکمیل و محدودیت‌های زمان و بودجه را مدیریت کنند. با این وجود گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب نرم‌افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور وجود دارد که می‌تواند گیج‌کننده باشد و کاربران ندانند که از کجا شروع کنند. بسیاری از کسب و کارهای کوچک تا متوسط در صنایع مختلف می‌توانند از نرم‌افزار مدیریت آنلاین استفاده کنند. این نوع نرم‌افزارهای مبتنی بر ابر هستند. در ادامه سایت فریلنسری کاریتو شما را با بهترین نرم‌افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور آشنا خواهد کرد.

نرم افزار مدیریت پروژه Jira

Jira یک نرم‌افزار مدیریت پروژه سریع است که توسط تیم‌های توسعه برای برنامه‌ریزی، ردیابی و انتشار نرم‌افزار استفاده می‌شود. این برنامه یکی از برنامه‌های مدیریت پروژه بسیار محبوب است که به بهبود تیم‌ها کمک می‌کند و گردش کاری خود را ایجاد می‌کنند. این برنامه با برنامه‌های زیادی ادغام می‌شود و تیم‌ها را قادر می‌سازد تا پروژه‌ها و محصولات خود را تا انتها مدیریت کنند.

بهترین نرم افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور در سال 2019

نرم افزار مدیریت پروژه ProWorkflow

ProWorkflow یک نرم‌افزار مدیریت پروژه مبتنی بر وب است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا کارها و پروژه‌های خود را مدیریت و ردیابی کنند . مخاطبین را سازماندهی کنند و برای کسب و کار خود گزارش‌هایی تهیه کنند. این نرم‌افزار مجموعه‌ای کامل از قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد و گذشته از این با قابلیت‌های نرم‌افزاری که ارائه می‌دهند به پیشرفت افراد در کارشان کمک می‌کند.

بهترین نرم افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور در سال 2019

برنامه مدیریت پروژه Zoho Projects App

Zoho Projects App یک برنامه مدیریت آنلاین پروژه است که به کاربران کمک می‌کند تا پروژه‌ها را برنامه‌ریزی کنند، با کارمندان و مشتریان همکاری کنند، زمان را پیگیری کنند، اسناد را مدیریت کنند و نمودارها و گزارش‌هایی را تهیه کنند. این برنامه بخشی از مجموعه تجاری Zoho است. کاربران بر روی یک بستر متمرکز کار می‌کنند و می‌توانند میزان پیشرفت را پیگیری کنند و در مورد ایده‌ها بحث کنند، به راحتی با هم ارتباط برقرار می‌کنند و به روز می‌شوند. این سیستم مبتنی بر‌ ابر است و دسترسی بالایی دارد.

بهترین نرم افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور در سال 2019

نرم افزار مدیریت پروژه AceProject

AceProject یک نرم‌افزار پیگیری پروژه مبتنی بر وب است که به مدیریت پروژه‌ها از ابتدا تا انتها کمک می‌کند. این برنامه یک راه حل کامل مدیریت پروژه برای افراد، تیم‌ها و شرکت‌هایی است که باید کنترل جریان کاری خود را بدست بگیرند. AceProject با قابلیت ردیابی زمان و هزینه، ابزارهایی را برای پروژه‌ها فراهم می‌آورد که به موقع و با بودجه مناسب تکمیل شود. کاربران می‌توانند به راحتی در بالای همه پروژه‌های خود اطلاعات را با نمودارها و جزئیات را با کد رنگی مشاهده کنند. با استفاده از نمودارهای گانت کاربران می‌توانند پیچیدگی یک پروژه یا میزان پیشرفت آن را مشاهده کنند تا تصمیم‌گیری‌های آگاهانه و اقدامات لازم را انجام دهند.

بهترین نرم افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور در سال 2019

مدیریت پروژه با Zapier

با اپلیکیشن Zapier شما می‌توانید مدیریت تیم خود را بدست بگیرید، این برنامه کسب و کارهای کوچک را قادر می‌سازد تا به صورت خودکار کارهایشان را انجام دهند و عملکردشان را بهبود ببخشد. شما می‌توانید با استفاده از این برنامه مدیریتی به طور خودکار بین برنامه‌های وب سوئیچ کنید و روی مهمترین کار خود تمرکز کنید.

بهترین نرم افزارها و ابزارهای مدیریت پروژه از راه دور در سال 2019

نرم افزار مدیریت پروژه از راه دور Trello

Trello یکی از برنامه‌های مدیریت تیم است که برای کسب و کارهای کوچک بسیار ایده‌آل است. با استفاده از این برنامه می‌توان تیمی از فریلنسرها را به راحتی مدیریت کرد، البته این تنها یک مثال کوچک است. با استفاده از این برنامه می‌توانید هر تیمی را به راحتی مدیریت کنید، قابلیت‌های بی‌نظیری در این برنامه وجود دارد.

شما می‌توانید برای هر یک از اعضای تیم اعلان ارسال کنید، ایده‌ها را ایجاد کنید، از بردهای مختلف استفاده کنید و برای ارائه اطلاعات صفحات و نمودارها را به اشتراک بگذارید. ترلو به عنوان یک ابزار مدیریت از راه دور، به اعضای تیم اجازه می‌دهد تا با میزان پیشرفت کار تعامل داشته باشند. اطلاعات مربوط به پروژه با استفاده از اطلاعات فعالیت، ایمیل و هشدارها ارسال می‌شود. اعضاء را می‌توان به برد اضافه کرد تا در آن مشارکت کنند.

برنامه مدیریت تیم از راه دور Terllo

با ابزار مدیریت Hubstaff از راه دور تیم خود را مدیریت کنید

Hubstaff یک برنامه مدیریت تیم است که علاوه بر نظارت روی فعالیت اعضای تیم جداگانه، برای نظارت و مدیریت تیم‌ها از راه دور استفاده می‌شود، این برنامه به شما اجازه پیگیری زمان، ردیابی سطح فعالیت فریلنسرها، گرفتن عکس لحظه به لحظه را فراهم می‌آورد. Hubstaff به شما کمک می‌کند تا به طور خودکار گزارش‌هایی را تهیه کنید. Hubstaff باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود.

با ابزار مدیریت Hubstaff از راه دور تیم خود را مدیریت کنید

نرم افزار مدیریت پروژه از راه دور Digital Ocean 

Digital Ocean برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک ایده‌ال است. Digital Ocean یکی از راه‌حل‌های مدیریتی است که هاست ابری را برای توسعه‌دهندگان نیز فراهم می‌آورد. Digital Ocean خدمات مهمی مانند سرور خصوصی مجازی در ابر را ارائه می‌دهد.

Digital Ocean به شما اجازه می‌دهد تا از قابلیت‌های مدیریتی استفاده کنید و دارای هاردهای SSD کارآمد، سرعت سرور یک گیگابیت در ثانیه و رابط کاربری مناسب است بنابراین برای مدیریت از راه دور تیم خود ارزش امتحان کردن را دارد.

Digital Ocean یک راه حل ابر برای مدیریت از راه دور تیم ها

 

پیشنهاد می‌کنیم:  برای یک پروژه طراحی وب سایت ، به چه فریلنسری با چه مهارتی نیاز داریم؟

GitHub ابزار مدیریت کد برای برنامه نویسان از راه دور

تیم‌های از راه دور GitHub می‌توانند کدها را در GitHub مدیریت کنند. برای ساخت این برنامه ۱۰۰ میلیون دلار هزینه شد و حالا میلیون‌ها نفر از برنامه‌نویسان GitHub برای ساخت پروژه‌های خود، کار روی کدهای اپن سورس و مدیریت کار تیم از راه دور خود از این برنامه استفاده می‌کنند.

این برنامه مدیریتی بسیار انعطاف‌پذیر است و به شکل مشارکتی کار می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که با فریلنسرهای تیم خود به صورت از راه دور کار کنید و یا برنامه‌نویسان مستقلی را استخدام کنید. GitHub میلیون‌ها پروژه اپن سورس را نگه می‌دارد.

GitHub ابزار مدیریت کد برای برنامه نویسان از راه دور

Skype ابزاری ارتباطی برای مدیریت ریموت تیم‌ها

Skype ابزاری برای مدیریت ریموت تیم‌ها است که از رابط کاربری عالی استفاده می‌کند. این برنامه به شما اجازه مکالمه، تماس ویدیویی، کنفرانس ویدیویی را می‌دهد. تا ۱۰ نفر از فریلنسرها تیم می‌توانند از راه دور از جلسات اسکایپ استفاده کند. این ابزار دارای قابلیت‌هایی مانند اشتراک‌گذاری صفحه است و به شما این امکان را می‌دهد تا با انتخاب چند گزینه با تیم خود تماس بگیرید.

Skype

Drop box – ابزار اشتراک‌گذاری امن ابری برای مدیریت تیم به صورت ریموت

Drop box ابزاری برای مدیریت از راه دور تیم است که دارای همگام‌سازی فایل، ذخیره‌سازی ابری، نرم‌افزار کلاینت از راه دور و غیره است. Drop box یک پلتفرم نرم‌افزاری ساده و در عین حال موثر است که می‌تواند به شما این امکان را بدهد تا به همه فایل‌های خود به صورت از راه دور دسترسی داشته باشید.

این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد تا فایل‌ها را به صورت آنلاین از سیستم خود ذخیره کنند. کابران دیگر هم می‌توانند این فایل‌ها را از راه دور و در هر جایی که هستند در سیستم خود ذخیره کنند. خوشبختانه Drop box با دسکتاپ، اپل، اندروید و تبلت سازگاری دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا همه‌ی تیم از راه دور به پروژه دسترسی پیدا کنند و تغییرات و اعلانات را تماشا کنند.

Drop box

چنانچه در مورد پست امروز نظر و یا پیشنهادی دارید می‌توانید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای کار با سایت کاریتو برای کارفرما

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دو =