Skip to content

چگونه به یک فریلنسر موفق و پر درآمد تبدیل بشویم؟

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۵
(۳)

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم ؟ ممکن است ده‌ها بار به ذهنتان آمده باشد که به یک آزادکار تبدیل شوید اما هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته‌اید. برای افراد منظم، مسئولیت پذیر و متعهد کار فریلنسری یک گزینه بسیار خوب می‌تواند باشد. بنابراین خبر خوب این است که شما می‌توانید از همین امروز به عنوان فریلنسر مشغول به کار شوید اما خبر بد این است که شما نه تنها امنیت شغلی که یک کار ثابت می تواند برای شما داشته باشد را از دست می‌دهید بلکه شما هیچ بیمه‌درمانی یا بازنشستگی، مرخصی با حقوق، حقوق در زمان تعطیلات و موارد دیگر را ندارید.

علاوه‌بر این مدیریت، بازاریابی و ارتباط با مشتری، حسابداری همه و همه به عهده خودتان می‌باشد. فریلنسر‌های موفق زیادی از جمله رایان رابینسون، ملیسا گریفین و غیره فریلنسر‌های مترجمی بوده‌اند که توانسته‌اند این ترس‌ها را پشت سر بگذارند. اگر قصد دارید کار ثابت خود را ترک کنید تا به یک فریلنسر تمام وقت تبدیل شودید ما این کار را توصیه نمی‌کنیم. شما می‌توانید کار ثابت خود را ادامه دهید و در کنار آن به بازاریابی آنلاین حرفه‌ها و مهارت‌های خود بپردازید. بنابراین به همان اندازه که فریلنسری می‌تواند ترسناک باشد می‌تواند هیجان انگیز هم باشد. یک کارمند فریلنسر منظم می‌تواند فعالیت‌های شخصی و کاری خود را با هم ادغام کند.

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم ؟

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم ؟ یک آزادکار یا یک فریلنسر قبل از این که خودش را در بازار آنلاین موجود در بستر اینترنت جا دهد و تبدیل به یک حرفه‌ای شود باید کار‌های زیر را انجام دهد.

ایجاد یک صندوق مالی اضطراری (پس‌انداز کنید)

در حالت ایده آل شما می‌توانید صندوق مالی اضطراری خود را ایجاد کنید. به عنوان یک کارمند آماتور شما در ابتدا با مشکلاتی مواجه می‌شوید که اگر این صندوق مالی را داشته باشید می‌توانید از این مشکل راحت عبور کنید؛ با کار کردن به صورت فریلنسری می‌توانید بازگشت سرمایه داشته باشید. می‌توانید با توسعه کار خود کاره پاره وقتی داشته باشید و این شرایط باعث می‌‌شود که شما دیگر نگران پول نباشید و مشتری‌های شما نیاز داشتن شما به پول را احساس نکنند. ایجاد این صندوق مالی به شما اجازه می‌دهد که بتوانید با آرامش بیشتر و با خلاقیت بیشتر کار خود را انجام دهید.

طرح کسب وکار (بیزنس پلن)

بیزنس پلن یا طرح کسب و کار شما نباید بیش از حد دقیق باشد، اما باید شامل اهداف و انواع وظایفی باشد که قصد دارید قبول یا به انجام برسانید. طرح کسب و کار یا طرح تجاری یک نوشته مکتبوب است که اهداف کسب و کار شما، راه‌های تحقق اهداف را به صورت رسمی ذکر می‌کند و برنامه‌ها را برای دستیابی به این اهداف در پیش روی شما قرار می‌دهد. طرح کسب و کار باید بر‌اساس قوانین خاص خود نوشته شود که اگر تمایل داشته باشید می‌توانیم یکی از پست‌های بعدی را به این موضوع اختصاص دهیم تنها کافیست در بخش نظرات، برای ما کامنت بگذارید.

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم
چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم

تعیین دستمزد دریافتی

هنگامی که کاری را شروع می‌کنید باید برای کارفرما تعیین کنید که چطور هزینه یا دستمزد خود را دریافت می‌کنید می‌توانید این دستمزد را به صورت کار پروژه‌ای یا روزانه‌ای یا ساعت تعریف کنید، این مورد باید برای کارفرما تعریف شده باشد. ما مقاله‌ای در زمینه نحوه تعیین هزینه و نحوه کسب درآمد فریلنسر منتشر کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید مطالعه کنید. کاریتو این امکان را برای شما فراهم آورده است که می‌توانید درخواست پول امن کنید.

عقد قرارداد کاری

شما برای ادامه کار خود نیاز به ایجاد یک قرارداد کاری دارید که در آن تاریخ، خدمات، دستمزد خود را مشخص کنید. کاریتو بستری فراهم آورده که شما دیگر نیازی به عقد قرارداد کاری نخواهید داشت . کاریتو این مشکل را به راحتی رفع کرده است.

فریلنسر موفق نمونه کار حرفه‌ای می‌سازد

که بیانگر کار شماست. شما با داشتن یک نمونه کار خوب می‌توانید کارفرمای خود را به راحتی تحت تاثیر قرار دهید و مشتریان شما از طریق دیدن نمونه کارتان پی به تخصص، خلاقیت و شما باید به اطلاعات و طرحی که نمومه کارتان دارد توجه ویژه‌ای داشته باشید چون می‌تواند منبع قوی از کار شما باشد.

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم
چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم

اسناد مالی و قانونی را فراموش نکنید

کار کردن به عنوان فریلنسر به این معنا نیست که شما نباید اسناد تجاری مانند قراردادها یا فاکتورها داشته باشید. پلت‌فرم کاریتو فضایی ایجاد می‌کند هنگامی که شما پروژه‌ای را به اتمام می‌رسانید تمام مراحل از زمان شروع تا پرداخت دستمزد شما که تمام این ها به صورت یک سند کاری محسوب می‌شود که توسط ما ایجاد می‌شود.

محل کاری پویا و مناسب انتخاب کنید

متخصصانی هستند که از خانه‌هایشان کار می‌کنند بدون هیچ مشکلی. اگر این امکان ندارد هرجایی که به قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشید به عنوان محل کار انتخاب کنید.

فریلنسر موفق ارتباطات خود را قوی می‌کند (پرسونال برندینگ)

از آنجایی که شما نمی‌دانید مشتریان بالقوه شما از کجا پیدا می‌شوند (جاری می‌شوند) همیشه سعی کنید که مودبانه رفتار کنید و ارتباطاتان را حتی بعد از اتمام پروژ هم حفظ کنید. شما به عنوان یک فریلنسر باید بدانید که چگونه با کارفرمای خود رابطه موثری داشته باشید.

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم
چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟ با پیگیری، آمار گرفتن از عملکرد خود

این یک نکته کلیدی است و شامل تعداد مشتریان مشخص که در یک مدت زمان معین خدمات ارائه می‌دهیم، طریقه‌ای که باهاشون ارتباط برقرار کردیم. همان طور درآمدی که داشتید و طریقه عملکرد شما. از درآمد، نحوه آشنایی، تعامل با کارفرما، میزان درآمد.

شریک کاری فریلنسر موفق

کار کردن با یک شریک کاری این امکان را به شما می‌دهد که در شرایط سخت کاری احساس تنهایی نکنید و فشاری را تحمل نکنید. به همین دلیل در برخی از پلت فرم‌های فریلنسری به شما امکان کار گروهی داده می‌شود.

و مثل همیشه آموزش مداوم فراموش نشود

همیشه دانش خود را بروز نگه دارید. هرکسی که به عنوان فریلنسر کار می‌کند همیشه باید علم خود را بروز نگه دارد. به طور مثال اگر فریلنسر مترجم هستید دامنه لغات خود را بالا ببرید اگر یک تولید کننده محتوای فناوری هستید در مورد تازه‌های فناوری اطلاعات کسب کنید.

فریلنسر موفق همیشه زمانی را به خود اختصاص خواهد داد

فریلنسرها کسانی که برای خود کار می‌کنند معمولا تعطیلات خیلی کوتاهی دارند و نمی‌توانند تعطیلات طولانی به خود اختصاص دهند و آن طور که باید استفاده کنند. ولی باید مانند یک کارمند برای خود زمانی برای تفریح، گذراندن زمان با عزیزانتان، وقتی برای با خود بودن و حتی خواب مناسب اختصاص دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پیشنهاد می‌کنیم:  آموزش تایپ ده‌‌انگشتی

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۳

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =