Skip to content

چگونه به یک فریلنسر موفق و پر درآمد تبدیل بشویم؟

چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۹ دقیقه
۴.۳
(۸)

ممکنه بارها به ذهنتان خطور کرده که چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم؟ اما هنوز تصمیم نهایی خود را نگرفته باشید. برای افراد منظم، مسئولیت پذیر و متعهد، فریلنسری یک شغل بسیار مناسب باشد. بنابراین خبر خوب این که می‌توانید از همین امروز به عنوان فریلنسر مشغول به کار شوید اما خبر بد این است که نه تنها امنیت شغلی که یک کار ثابت می‌تواند برای شما داشته باشد را از دست می‌دهید بلکه شما هیچ بیمه‌درمانی یا بازنشستگی، مرخصی با حقوق، حقوق در زمان تعطیلات و موارد دیگر را از دست می‌دهید.

علاوه‌بر اینها مدیریت، بازاریابی و ارتباط با مشتری، حسابداری همه و همه به عهده خودتان می‌باشد. فریلنسر‌های موفق زیادی بوده‌اند که توانسته‌اند این ترس‌ها را پشت سر بگذارند. 

شرایط یک فریلنسر پر درآمد

توصیه نمی‌کنیم کار ثابت خود را ترک کنید تا به عنوان یک فریلنسر تمام وقت فعالیت کنید. شما می‌توانید به کار ثابتتان ادامه دهید و در کنار آن به بازاریابی آنلاین حرفه‌ها و مهارت‌های خود بپردازید. بنابراین به همان اندازه که فریلنسری می‌تواند ترسناک باشد، هیجان انگیز هم باشد. یک کارمند فریلنسر منظم می‌تواند فعالیت‌های شخصی و کاری خود را با هم ادغام کند.

حتما بعد از اینکه فریلنسری را شروع کردید از خودتون می‌پرسید چگونه یک فریلنسر پر درآمد شویم؟ یک آزادکار یا فریلنسر قبل از این که خودش را در بازار کار آنلاین جا دهد و تبدیل به یک فریلنسر حرفه‌ای شود بهترِ موارد زیر را مد نظر داشته باشد تا به بهترین نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

موفق شدن آزادکار

ایجاد یک صندوق مالی اضطراری (پس‌انداز کنید)

منظور از صندوق مالی همان پس انداز است. البته در شرایط کنونی پس انداز پول نقد در ایران به صلاح نیست، پس بهتره درآمدتان را به دارایی هایی مثل طلا و سکه تبدیل کنید تا در صورت لزوم به پول نقد تبدیل کنید و کارتان را راه بندازید.

در حالت ایده آل شما می‌توانید صندوق مالی اضطراری خود را ایجاد کنید. به عنوان یک کارمند آماتور شما در ابتدا با مشکلاتی مواجه می‌شوید که اگر این صندوق مالی را داشته باشید می‌توانید از این مشکلات راحت عبور کنید، با کار کردن به صورت فریلنسری می‌توانید بازگشت سرمایه داشته باشید. با توسعه کار، میتوانید شغل پاره وقتی داشته باشید و این شرایط باعث می‌‌شود دیگر نگران پول نباشید، و مشتری‌ها، نیاز به پول را احساس نکنند. ایجاد این صندوق مالی به شما اجازه می‌دهد که بتوانید با آرامش بیشتر و با خلاقیت بیشتر کار خود را انجام دهید.

تبدیل شدن به فریلنسر پر درآمد با طرح کسب وکار (بیزنس پلن)

بیزنس پلن یا طرح کسب و کار شما نباید بیش از حد دقیق باشد، اما باید شامل اهداف و انواع وظایفی باشد که قصد دارید قبول یا به انجام برسانید. طرح کسب و کار یا طرح تجاری یک نوشته مکتوب است که اهداف کسب و کار، راه‌های تحقق آن را به صورت رسمی ذکر می‌کند و برنامه‌ها را برای دستیابی به این اهداف در پیش روی شما قرار می‌دهد.

طرح کسب و کار باید بر‌اساس قوانین خاص خود نوشته شود که اگر تمایل داشته باشید می‌توانیم یکی از پست‌های بعدی را به این موضوع اختصاص دهیم تنها کافیست در بخش نظرات، برای ما کامنت بگذارید.

تعیین دستمزد دریافتی

هنگامی که کاری را شروع می‌کنید باید برای کارفرما تعیین کنید که چطور دستمزدتان را دریافت می‌کنید، می‌توانید این دستمزد را به صورت پروژه‌ای یا روزانه‌ای یا ساعتی تعریف کنید، این مورد باید برای کارفرما تعریف شده باشد. ما مقاله‌ای در زمینه نحوه تعیین هزینه و نحوه کسب درآمد فریلنسر منتشر کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید مطالعه کنید. کاریتو این امکان را برای شما فراهم آورده است که درخواست پول امن کنید.

پیشنهاد می‌کنیم:  12 شغل پردرآمد در فریلنسینگ و دورکاری

تعیین مبلغ

عقد قرارداد کاری

برای ادامه کار خود نیاز به ایجاد یک قرارداد کاری دارید که در آن تاریخ، خدمات، دستمزد خود را مشخص کنید. کاریتو بستری فراهم آورده که دیگر نیازی به عقد قرارداد کاری نخواهید داشت و این مشکل را به راحتی رفع کرده است.

فریلنسر موفق نمونه کار حرفه‌ای می‌سازد

نمونه کاری که بیانگر سابقه شماست. با داشتن یک نمونه کار خوب می‌توانید کارفرمای خود را به راحتی تحت تاثیر قرار دهید و مشتریان از طریق دیدن نمونه کارتان پی به تخصص، خلاقیت ببرند. باید به اطلاعات و طرحی که نمونه کارتان دارد توجه ویژه‌ای داشته باشید چون می‌تواند منبع قوی از کارتان باشد.

به عنوان یک فریلنسر پر درآمد اسناد مالی و قانونی را فراموش نکنید

فریلنسری به این معنا نیست که شما نباید اسناد تجاری مانند قرارداد یا فاکتوری نداشته باشید. پلتفرم کاریتو فضایی را ایجاد می‌کند، هنگامی که پروژه‌ای را به اتمام می‌رسانید تمام مراحل از زمان شروع تا پرداخت دستمزد شما، به صورت یک سند کاری محسوب می‌شود که توسط سایت ایجاد و قابل استناد است.

محل کاری پویا و مناسب انتخاب کنید

متخصصانی هستند که در خانه‌هایشان کار می‌کنند بدون هیچ مشکلی. اگر این امکان را ندارید یا دوست دارید در جایی به غیر از منزل کار کنید، هرجایی که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشید به عنوان محل کار انتخاب کنید.

محل کار فریلنسر

فریلنسر موفق ارتباطات خود را قوی می‌کند (پرسونال برندینگ)

از آنجایی که شما نمی‌دانید مشتریان بالقوه شما از کجا پیدا می‌شوند (جاری می‌شوند) همیشه سعی کنید که مودبانه رفتار کنید و ارتباطاتتان را حتی بعد از اتمام پروژه هم حفظ کنید. شما به عنوان یک فریلنسر باید بدانید که چگونه با کارفرمای خود رابطه موثری داشته باشید.

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

این یک نکته کلیدیست و شامل تعداد مشتریان مشخصی است که در یک مدت زمان معین به آنها خدمات ارائه داده‌ایم، طریقه‌ای که با آنها ارتباط برقرار کردیم، همین طور درآمد و طریقه عملکردمان است (از نحوه آشنایی، تعامل با کارفرما، تا میزان درآمد).

شریک کاری خوب داشته باشید

کار کردن با یک شریک کاری این امکان را می‌دهد که شرایط سخت کاری احساس تنهایی نکنید و فشاری را تحمل نکنید. به همین دلیل در برخی از پلتفرم‌های فریلنسری به شما امکان کار گروهی داده می‌شود.

مثل همیشه آموزش مداوم فراموش نشود

همیشه دانش خود را بروز نگه دارید. هرکسی که به عنوان فریلنسر کار می‌کند همیشه باید علم خود را بروز نگه دارد. به طور مثال اگر فریلنسر مترجم هستید دامنه لغات خود را بالا ببرید یا اگر یک تولید کننده محتوای فناوری هستید در مورد تازه‌های فناوری اطلاعات کسب کنید.

فریلنسر موفق همیشه زمانی را به خود اختصاص خواهد داد

فریلنسرها کسانی هستند که برای خود کار می‌کنند و معمولا تعطیلات کوتاهی دارند و نمی‌توانند تعطیلات طولانی به خود اختصاص دهند و آن طور که باید استفاده کنند. ولی باید مانند یک کارمند برای خود زمانی برای تفریح، گذراندن زمان با عزیزانتان، وقتی برای با خود بودن و حتی خواب مناسب اختصاص دهید. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر پست درباره‌ی سبک زندگی فریلنسری را مطالعه فرمایید.

نکات طلایی برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

تبدیل شدن به یک فریلنسر نسبتاً ساده است اما برای بقاء در بازار کار رقابتی و سخت، فداکاری و انگیزه زیادی لازم دارد. به همین دلیل، اکثر فریلنسرهای تازه کار بعد از چند ماه از کار در خانه منصرف شده و تعداد انگشت شماری از فریلنسرها موفق می‌شوند و به درآمد می‌رسند. تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق یک شبه اتفاق نمی‌افتد و شما گاهی لازمه ساعات طولانی را کار کنید. در ادامه نکات طلایی برای تبدیل شده به یک فریلنسر موفق آورده است که با دنبال کردن آنها می‌توانید به موفقیت و البته درآمد دست پیدا کنید:

پیشنهاد می‌کنیم:  تعرفه تبلیغات بنری، موشن‌گرافی و اینفوگرافی

فریلنسر پر درآمد، به دنبال راحتی نیست!

مالکوم بروگدون: همیشه در ذهن داشته باشید، کسی که بیشتر از شما کار می‌کند، تبدیل به شخصی می‌شود که از شما بهتر است.

شاید وقتی این نقل قول را ببینید زندگی شما مثل قبل نشود. این به معنای واقعی کلمه سبک کار و نحوه برنامه ریزی شما برای آینده را تغییر می‌دهد. وقتی به نقطه خاصی از فریلنسری می‌رسید احساس راحتی می‌کنید. ممکن است مشتریان خوبی داشته باشید که هزینه خوبی هم پرداخت می‌کنند و حتی مجبور نباشید که سخت کار کنید و زمان زیادی را به تماشای فیلم و بازی‌های ویدئویی اختصاص دهید.

چگونه به یک فریلنسر موفق و پر درآمد تبدیل بشویم؟

اما همان‌طور که این نقل قول بیان می‌کند شما نباید به دنبال راحتی باشید. این تصور که کسی دیگر جایگزین شما خواهد شد باعث می‌شود خروجی کار بیشتری داشته باشید. شما همچنین می‌توانید از این نقل قول به عنوان انگیزه‌ای برای ارائه خدمات ارزشمندتر به مشتریان خود استفاده کنید.

شما می‌توانید تلاش بیشتری برای ارائه خدمات با کیفیت بالا به هر مشتری که با آن کار می‌کنید انجام دهید. حتی می‌توانید به فایل‌هایی که تحویل می‌دهید چیزی اضافه کنید. به طور مثال به عنوان تولید کننده محتوا می‌توانید ۱۰۰ کلمه اضافه تحویل دهید یا عکس‌های رایگان را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. مأموریت شما جلب رضایت مشتری است، پس خدمات عالی ارائه دهید و خروجی کار بیشتر و بهتری تحویل دهید تا غیر قابل تعویض باقی بمانید.

شما هیچی نمی‌دانید!

سقراط: تنها حکمت واقعی این است که بدانید هیچ نمی‌دانید.

این نقل قول را باید پرینت بگیرید و درست بالای میز کارتان نصب کنید. همان‌طور که رایان هالیدی در کتاب “ایگو دشمن من است” اشاره می‌کند داشتن اعتماد به نفس بیش از حد یکی از سمی‌ترین عادت‌های فردی است. داشتن اعتماد به نفس مناسب در مهارت‌ها و توانایی‌هایی که دارید بحث دیگری است.

چگونه به یک فریلنسر موفق و پر درآمد تبدیل بشویم؟

اما اعتقاد به این که همه چیز را بهتر از دیگران می‌دانید می‌تواند به معنای پایان دادن به حرفه‌تان باشد. هرگز تصور نکنید یا ادعا نکنید که متخصصی هستید که همه چیز را می‌داند. همیشه تمایل به یادگیری داشته باشید حتی از زیردستانتان. این کلید طلایی ارتباط داشتن و کسب تجربه بیشتر به عنوان یک فریلنسر است. حتی بهترین پزشکان دنیا هم باید مدام در مورد بیماری‌های جدید و درمان‌های جدید یاد بگیرند. بنابراین به یادگیری و پیشرفت خود ادامه دهید، این باعث می‌شود که همیشه یک قدم جلوتر از رقبای خود باشید.

به عنوان یک فریلنسر موفق هدفتان همیشه پول نباشد

من به طور قطع می‌دانم که اکثر افراد برای کسب درآمد شروع به فریلنسری می‌کنند. برخی از افراد تصور می‌کنند که فشار دادن چند دکمه کیبورد ساده‌تر از کار در دفاتر کاری است. من همیشه می‌گویم که فریلنسری دشوارتر از شغل اداری است چون این شما هستید که باید مشتریانتان را مدیریت کنید، پروژه‌ها را تطبیق دهید و اطلاعات خود و خدماتتان را ارتقاء دهید.

چگونه به یک فریلنسر موفق و پر درآمد تبدیل بشویم؟

اگر فقط با هدف پول شروع به فریلنسری می‌کنید مدت زمان زیادی در بازار کار باقی نمی‌مانید. در چند ماه اول، به عنوان یک فریلنسر تازه کار مبالغ ناچیزی به دست می‌آورید و شما باید آماده کار در این شرایط سخت باشید. اگر مشکل مالی دارید شغلی پیدا کنید و برای حداقل ۶ ماه پس‌انداز کنید و بعد در مورد شروع به کار فریلنسینگ فکر کنید. بنابراین یک لحظه پول را فراموش کنید. به راه‌های ارائه خدمات خود فکر کنید و روش‌هایی را برای ارائه یک تجربه شگفت‌انگیز به مشتریان خود ارائه دهید. با این کار پول به سمت شما سرازیر می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم:  کاربرد خدمات تایپ آنلاین برای وکلا?بازنویسی جلسه دادگاه

به عنوان یک فریلنسر موفق و حرفه ای، مؤدب باشید.

یادگیری نحوه صحبت کردن با مشتریان و نوشتن یک ایمیل حرفه‌ای، کلید طلایی ایجاد روابط بلند مدت است. اما این کافی نیست، شما باید نحوه مؤدب بودن را هم یاد بگیرید. همه مشتریان شما مهربان و سخاوتمند نیستند. گاهی اوقات باید با مشتریان سخت گیر و پرخاشگر برخورد داشته باشید. کسانی که از کار شما انتقاد می‌کنند و درخواست تجدید نظر می‌کنند. هنگام قرارگیری در چنین شرایطی باید بتوانید آرامش خود را حفظ کنید و مؤدبانه پاسخ دهید.

اگر مشتری شما می‌گوید که کار باید بهبود پیدا کند، از خودتان دفاع نکنید یا گله و شکایت نکنید. حتی به این فکر نکنید که بهانه بیاورید. مؤدبانه عذرخواهی کنید و به کار خود بازگردید و از صفر شروع کنید. مشتری به خاطر اینکه به درخواستش احترام گذاشته‌اید، احترام شما را نگه می‌دارد و به عنوان یک حرفه‌ای واقعی با شما رفتار می‌کند.

فریلنسر موفق باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد.

اگر می‌خواهید به عنوان یک فریلنسر بیش از ۶ ماه در بازار کار زنده بمانید باید خود را قوی‌تر کنید. فریلنسینگ با طرد شدن زیادی همراه است. شما باید هر روز منتظر بمانید تا پاسخ کارفرمایان را دریافت کنید. درخواست شما رد می‌شود. کار شما مورد انتقاد قرار می‌گیرد. پرداخت‌ها کمی طول می‌کشند. برخی‌ها حتی شما را نادیده می‌گیرند. برای آرام بودن این این مواقع باید تحمل خود را بالا ببرید و با وحشت و عصبانیت واکنش نشان ندهید. مدیتیشن برای تقویت انعطاف پذیری شما می‌تواند مفید واقع شود. سعی کنید روزانه ۱۰ دقیقه مدیتیشن کنید تا آرامش اعصاب پیدا کنید و افکار خود را آرام کنید.

مدتیشن

به عنوان فریلنسر پر درآمد پروژه‌های جانبی را شروع کنید

شروع یک پروژه جانبی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای پیشرفت حرفه خود به عنوان یک فریلنسر موفق انجام دهید. مزیت اصلی داشتن یک پروژه جانبی است است که بتوانید مهارت‌های خود را تمرین کنید. به طور مثال اگر تولید محتوا انجام می‌دهید می‌توانید مهارت تایپ ۱۰ انگشتی را تمرین کنید با این کار شما علاوه بر پروژه‌های تولید محتوا می‌توانید پروژه‌های تایپ را هم قبول کنید. این کار حتی به افزایش درآمد شما کمک می‌کند.

شروع پروژه های جانبی

جمع بندی

فریلنسری فقط پیدا کردن کار و کسب درآمد نیست بلکه تقریباً یک بازی بقا است. برای پیدا کردن آزادی مالی خود تلاش کنید و بر اساس برنامه ریزی پیش بروید. نکاتی که در بالا آورده شد را رعایت کنید و به یک فریلنسر موفق با درآمد بالا تبدیل شوید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۴.۳ / ۵. میزان امتیاز ۸

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − یازده =