Skip to content

۵ دلیل برای اینکه به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید!

5 دلیل برای اینکه به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید!

در این مقاله چی می‌خوانید؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
۳
(۲)

این روزها فریلنسری کار کردن از جذابیت خیلی بالایی برخوردار است و ترجیح بسیاری از افراد این است که به صورت دورکاری و در خانه خود کار کنند. ولی خوب این موضوع مزایا و معایب خیلی زیادی دارد که در این مقاله به این موضوع ما کاری نداریم! موضوع اصلی ما در این مقاله در مورد این است که شما به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید. چرا؟ در ادامه با ما همراه باشید که ۵ دلیلی که این موضوع نباید اتفاق بیوفتد را برای شما باز کنیم و دیدتان را نسبت به این قضیه وسیع‌تر کنیم.

چرا کار فریلنسری انقدر جذاب است؟

همان‌طور که گفتیم کارهای فریلنسری خیلی جذاب است. ولی شما به عنوان یک فریلنسر باید برای خود یک نرخ مشخصی داشته باشید. نباید به هیچ وجه برای اینکه کارفرما به شما اعتماد کند قیمت خیلی پایین داشته باشد. این پایین بودن قیمت در کار فریلنسری در واقع بار منفی زیادی با خود به همراه دارد.

شما باید به عنوان یک فریلنسر برای کار خود ارزش قائل باشید. این کار به قدری رقابتی است که برخی از فریلنسرها فکر می‌کنند که اگر قیمت پایین‌تری داشته باشند راحت‌تر می‌توانند کار را به دست آورند که سخت در اشتباهند!

به نظر شما در رقابت سخت انتخاب از بین فریلنسرها برای کارفرما کدام یکی از این افراد برنده خواهد شد و کار را به دست می‌آورد؟

ولی این مورد را به هیچ عنوان نباید سوء برداشت کنید و فکر کنید که باید به قدری قیمت شما بالا باشد که کسی جرات نکند که به سراغ شما بیاید!

۵ دلیل برای اینکه به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید!

بله درست است که به عنوان یک فریلنسر شما خودتان رئیس خودتان هستید. ولی چرا به نظرتان باید قیمت کمی برای زحمتی که انجام می‌دهید باید داشته باشید؟

پیشنهاد می‌کنیم:  راهنمای جامع ارسال پیشنهاد پروژه در سایت‌های فریلنسری

شاید باور نکنید ولی از لحاظ روانشناسی اگر کسی برای خدمات یا کالایی که می‌خرد یا می‌گیرد بهای بیشتری بدهد، برای آن کار ارزش و منزلت بیشتری قائل است!

ما در ادامه در مورد این چرا به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید برای شما خواهیم گفت. امیدوارم که این نکات به شما کمک کند که بیش از پیش در کارتان موفق شوید و به بهترین درآمد و نتیجه برسید.

5 دلیل برای اینکه به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید!

جنگ قیمت به خاطر ارزان بودن فریلنسر

چرا برای به دست آوردن یک شغل خودتان را اذیت می‌کنید؟ این دقیقا اصلی‌ترین دلایلی است که یک فریلنسر ممکن است قیمت خود را پایین بیاورد. اگر شما قیمت خود را پایین بیاورید به همان نسبت رقبای شما هم قیمت خودشان را پایین می‌آورند.

در ننیجه کارفرمایانی که به دنبال یک فریلنسر برای پروژه‌ی خود هستند، با یک لیست از فریلنسرهایی مواجه خواهند شد که همه قیمت‌های یکسانی دارند! به نظر شما بعدا چه اتفاقی می‌افتد؟ به نظر شما با این کار آیا شما می‌توانید کار را به دست آورید؟

وقتی که به عنوان یک فریلنسر قیمت خود را پایین می‌آورید شما در یک جنگ بین سایر فریلنسرهای ارزان قیمت قرار خواهید گرفت!

پس دوست گلم هیچ وقت این موضوع را دست کم نگیر و ارزش کارت رو پایین نیار!

تعیین قیمت پایین و اقدامی غیر قانونی!

بله شاید باور نکنید ولی گاهی کاهش قیمت یا تعرفه‌های کاری شما ممکن است کاری غیر قانونی باشد! حقیقتی که در این مورد وجود دارد این است که استراتژی قیمت گذاری که به گونه‌ای انحصار ایجاد می‌کند، ممکن است هم کاری غیر اخلاقی باشد و هم اینکه مانع ورود افراد جدید به این حرفه باشد!

شاید از نظر شما این امر هیچ ربطی به قانون نداشته باشد ولی شاید یک جور عمل غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای باشد!

پیشنهاد می‌کنیم:  کدام کمپانی ها نرخ فریلنسری بیشتری دارند و دلیل رشد آن چیست؟

نظر کارفرما در مورد قیمت ارزان شما!

واقعا آیا به این موضوع تا به حال فکر کرده بودید؟ اگر واقعا به خودت و توانایی‌های خودت ایمان داری و می‌دونی که کارت درسته و تو کارت رغیب نداری پس چرا با پایین آوردن قیمتت ارزش کار خودت رو پایین میاری؟

اصلا تا حالا به این موضوع فکر کردید که اگر قیمت شما خیلی کم باشد کارفرما شما را خیلی جدی نمی‌گیرد؟

بیا تا یک رازی رو بهت بگم!

ببین اگر قیمتت خیلی پایین باشه کارفرما فکر می‌کنه که حتما یک جایی از کار می‌لنگه و اون جوری که باید توی کارت حرفه‌ای نیستی و به سراغ یک نفر با قیمت بالاتر خواهد رفت!

مثلا اگر شما یک کفشی رو بینید و بخواین بخریدش و قیمتش ۲۰ هزار تومن باشه واقعا می‌خریش؟ ولی حالا اگر دقیقا یک کفشی با همون مدل تو همون مغازه ۲۰۰ هزار تومن بود، کدوم رو انتخاب می‌کنی؟ قطعا دوست داری اونی که قیمت بالاتری داره رو انتخاب کنی. چون که قاعدتا بیشتر برای شما کار خواهد کرد!

پس نتیجه می‌گیریم که در مورد کار هم همین موضوع صدق می‌کنه!

5 دلیل برای اینکه به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید!

ارزش پروژه = قیمت فریلنسر

این موضوع هم به نوبه‌ی خودش گویای همه چیز است! مثلا ممکن است در یک سایت فریلنسری مثل کاریتو به یک پروژه‌ای برخورد کنید که برای آن کار تنها ۱۰۰ هزار تومان بودجه برای طراحی یک لوگو در نظر گرفته باشند. اینجاست که باید باهوش باشی!

منظورم از باهوش بودن شما به عنوان یک فریلنسر این نیست که روی همان پروژه‌ی ارزان انرژی و وقت کمی بگذاری. ولی خوب باید با هوش خودت کاری که به همان اندازه ارزش دارد را انجام دهی و تحویل کارفرما بدهید!

پیشنهاد می‌کنیم:  تاریخچه فریلنسری – حکایتی از دوران باستان

اگر کارفرما این گونه می‌خواهد شما هم دقیقا باید همین کار را بکنید و بیشتر انرژی و وقت نگذارید!

ساعتی نکردن قیمت و تعرفه‌ها

یک سری از دوستان فریلنسر دوست دارند که کارهای خود را به مقدار زمانی که روی پروژه کار می‌کنند تعیین کنند. شاید قیمت‌گذاری به صورت ساعتی روش بدی نباشد. مثلا با این روش شما می‌توانید مقدار ساعتی که برای یک پروژه اختصاص می‌دهید را مشخص کنید و بعد برای این کار قیمت بگذارید. ولی خوب شاید این روش از نظر بسیاری از کارفرمایان اصلا قابل قبول نباشد و شاید تمام تلاش شما به باد برود!

این روش هم شاید خیلی روش خوبی برای شما نباشد و خیلی پیشنهاد نکنیم که این کار را انجام دهید!

جمع‌بندی و حرف آخر

این موضوع برای فریلنسرها مخصوصا برای دسته از افرادی که به تازگی این کار را شروع کرده‌اند یک سوال باشد. اینکه چرا به عنوان یک فریلنسر نباید ارزان کار کنید. یا اینکه بر اساس چه معیارهایی باید برای کار خود قیمت بگذارید.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کرده باشد. از همه مهمتر اینکه امیدوارم توانسته باشیم که دیدتان نسبت به این موضوع تغییر داده باشیم.

فراموش نکنید که در وب سایت فریلنسری کاریتو این امکان برای شما وجود دارد. شما با دیدن پروژه‌ها و قیمت‌هایی که افراد برای پروژه‌های مختلف ثبت کرده‌اند، می‌توانید یک نرخ تقریبی برای کار خود در نظر داشته باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۳ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

به ما بگویید چگونه می توانیم این پست را بهبود ببخشیم؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 13 =