Skip to content

✍۱۰ نکته ای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید!

نکات مهم برای استخدام فریلنسر
۵
(۱)

قبل از استخدام فریلنسر مناسب باید به چه نکاتی توجه کرد؟ بسته به نحوه رسیدگی به یک کسب و کار، گسترش تجارت می تواند سود یا هزینه بالایی داشته باشد. هزینه های اصلی که انتظار متحمل شدن آن را باید داشته باشید می تواند شامل دستمزد کارمندان و هزینه های اضافی دیگر باشد. بعضی از کسب و کارها ترجیح می دهند با فریلنسرها به صورت قرار دادی کار کنند، اما پیدا کردن فریلنسرهایی که دارای مهارت های مناسبی باشند می تواند یاده نباشد. در ادامه ۱۱ نکته ای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید را لیست خواهیم کرد.

قبل از استخدام فریلنسر مناسب نمونه کارها را بررسی کنید

یکی از راه های پیدا کردن و استخدام فریلنسر مناسب این است که نمونه کارهای کاندیدها را بررسی کنید. توصیه نمی شود که فقط بر اساس کارهای گذشته استخدام را انجام دهید. برخی از فریلنسرها می توانند نمونه کارهای قوی تری از کارهای گذشته خود را ارائه دهند، برخی دیگر هم ممکن است فاقد تخصص لازم برای انجام کار خاص شما باشند. به طور مثال کپی کارهای عالی همیشه نمی توانند وبلاگ نویسان عالی باشند. همیشه باید مطمئن باشید که فریلنسرهای کاندید به همان میزان که در پروژه های قبلی کار کرده اند می توانند کار شما را انجام دهند. ساده ترین کار این است که نمونه ای از کار خود را به فریلنسر واگذار کنید و بعد از تکمیل به ارزیابی فریلنسر بپردازید ممکن است برای این کار مبلغ ناچیزی را بپردازید چونکه نمی توانید انتظار داشته باشید که فریلنسرها کار را به صورت رایگان برای شما انجام دهند.

انجام مصاحبه و استخدام فریلنسر مناسب

شاید فکر کنید نمی توان در محیط های آنلاین از مصاحبه استفاده کرد اما شما هنوز هم می توانید با مصاحبه با کارمندان آنلاین خود آشنا شوید. در برخی از موارد برخی از سایت ها به شما اجازه می دهند از طریق چت آنلاین با فریلنسرها به صحبت بپردازید و یا اینکه از برنامه هایی مانند اسکایپ استفاده کنید. مصاحبه به شما کمک می کند تا ویژگی های شخصیتی فریلنسرها را ارزیابی کنید و مشخص کنید که آیا موانعی پیش رو دارید یا خیر و همچنین به ایجاد یک رابطه خوب کاری (قبل از شروع کار) کمک می کند.

پیش نویس توافق نامه برای کل پروژه

قبل از شروع کار باید توجه داشته باشید که تمام الزامات کاری درست درک شده باشد. شما باید در مورد کل پروژه بحث کنید، جدول زمانی، تاریخ تحویل کارهای مهم، برنامه ریزی پرداخت و غیره را انجام دهید. انجام این کار باعث می شود که از اختلافاتی که ممکن است بعدا ایجاد شود جلوگیری کنید.

10 نکته ای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید!

رفرنس

اگر به دنبال استخدام فریلنسر تمام وقت و بلند مدت هستید توصیه می شود که در انتخاب فریلنسرها دقت کافی را به خرج دهید. شما باید نحوه عملکرد آنها را در مشاغل قبلی بدانید و راه مناسبی که به دست یافتن به این اطلاعات کمک می کند تماس با کارفرمایان قبلی است. می توانید از فریلنسرها بخواهید رفرنس هایی را برای بررسی به شما ارائه دهند. اگر شما به یک فریلنسر برای یک پروژه کوتاه مدت نیاز دارید ممکن است این مرحله لازم نباشد.

بازخورد کارفرما را بررسی کنید

در بیشتر سایت های فریلنسری مانند کاریتو، به کافرمایانی که به فریلنسر مورد نظر شما کاری را سپرده اند اجازه می دهند که نظر خود را در پروفایل فریلنسر درج کنند. شما می توانید با خواندن این کامنت ها بازخورد کارفرمایان قبلی را بررسی کنید و تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنید.

برقراری ارتباط منظم

حتی اگر اکثر فریلنسرها به صورت از راه دور کار می کنند مهم است که به طور منظم با آنها ارتباط برقرار کنید. ارتباط باعث ایجاد روابط کاری بهتر می شود، کارفرما می تواند در صورت رضایت، فریلنسر را تشویق کند و فریلنسرها را ترغیب کنند تا به صورت بهتری بر اساس اهداف تجاری و سازمانی فعالیت کنند. توصیه می شود کارفرمایان همیسه به فریلنسرها گوش دهند چونکه آنها می توانند ایده جالبی را ارائه دهند.

حقوق مالکیت

قبل از شروع کار پروژه های تجاری مانند طراحی و توسعه نرم افزار باید در مورد حقوق مالکیت بحث شود. این حقوق باید در یک سند قانونی بیان شود و توسط هر دو طرف پذیرفته شود تا از هر گونه اعتراض بعدی جلوگیری شود.

10 نکته ای که برای استخدام فریلنسر مناسب باید بدانید!

از استخدام فریلنسرها بر اساس قیمت خودداری کنید

به علت وجود فریلنسرهای زیادی که در سطح اینترنت وجود دارند ممکن است وسوسه شوید فریلنسری که پایین ترین قیمت را برای انجام پروژه شما پیشنهاد می دهد را انتخاب کنید. اگر چه ممکن است این انتخاب یک استراتژی صرفه جویی در هزینه به نظر برسد اما محصول نهایی یا خدماتی که دریافت کرده اید می تواند منعکس کننده این گفته باشد.

جدول زمانی فریلنسر را بررسی کنید

نکته ای که باید بدان توجه داشته باشید این است که شما تنها کارفرمای فریلنسرها نیستید. فریلنسرها گاهی اوقات بیشتر از یک کارفرما دارند و این بدان معناست که مجبورند مهلت های زمانی مختلفی را ارائه دهند. قبل از شروع کار با فریلنیر انتخاب شده خود، همیشه از آنها بپرسید آیا می توانند در مهلت زمانی تعیین شده کار شما را تحویل دهند. این کار باعث می شود که فریلنسر مورد نظر شما کار خود را براساس مهلت زمانی که شما تعیین کردید هماهنگ کند.

برای استخدام فریلنسر مناسب از بستر اینترنت استفاده کنید

در بستر اینترنت سایت های فریلنسری زیادی وجود دارند که می توانید فریلنسر مورد نظر خود را در آنجا پیدا کنید. سایت های مانند کاریتو به شما این امکان را می دهد تا کار خود را بر اساس پروژه ارسال کنید و پیشنهاداتی را دریافت کنید. مهمترین مزیت کسب و کار فریلنسری در اینترنت این است که شما احتمالا بر اساس نوع پروژه ای که دارید می توانید بهترین فریلنسر را بدست آورید و باید از بین لیستی از نامزدها انتخاب داشته باشید.

فریلنسرها می توانند در هزینه های تجاری شما صرفه جویی کنند. اما اگر یک استخدام فریلنسر اشتباه داشته باشید این صرفه جویی می تواند کنسل شود. ۱۰ نکته ای که در بالا بیان شد می توانند به شما در پیدا کردن بهترین فریلنسر کمک کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

متاسفیم که این پست برای شما مفید نبود

اجازه دهید این پست را بهبود ببخشیم

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =